زودیاک نور: چگونه به نقطه نادر آسمانی درخشش در آسمان شب


زودیاک نور می درخشد در آسمان در رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ در Paranal در رصدخانه شیلی. (اعتبار تصویر: Yuri Beletsky/ESO)

یکی از غم انگیز همه چیز در مورد افزایش قابل توجهی در آلودگی نوری بیش از این گذشته 30 یا 40 سال است که ساخت برخی از مناظر آسمانی که همه سخت تر برای دیدن. یکی از این پدیده ای است که من خودم را تنها دیده می شود دست اول دو بار در بیش از نیم قرن از skywatching. برای کسی که صرف اکثریت از زندگی خود را در روشن-محیط های کم نور رویت, این یک درمان واقعی برای من است. اولین بار در آوریل سال 1986 زمانی که من رهبری یک گروه تور به بینهایت تاریک آسمان از کوه آند در شیلی به مشاهده ستاره دنباله دار هالی است.

بار دوم آمد و در سال 2001 زمانی که من صرف چند شب در صحرا کشور از جنوب آریزونا سفر بهنگام به طور خاص همزمان با پیش بینی طوفان لئونید شهاب سنگ. آن را در اول شب که سفر تحت شکوه پرستاره آسمان که من دوباره دیدم آنچه که من تا به حال دیده می شود 15 سال قبل در شیلی.

آن را در واقع رخنه کرد تا به من و بدون اطلاع.

مرتبط با: بین الطلوعین نور: چگونه برای دیدن درخشش مرموز

که در آن این شهر آمده است ؟

آن را در اطراف ساعت 3 صبح زمانی که به جای نزدیکی به افق شرقی متوجه شدم برخی از مرتب کردن بر اساس بسیار ضعیف سفید, منتشر تب و تاب بودن. بعد از حدود نیم ساعت بعد وقتی که من دوباره نگاه کرد و در همان جهت من می توانم هنوز هم نگاه کنید به تب و تاب بودن, اگر چه آن را در حال حاضر به نظر می رسد تا حدودی روشن تر و به نظر می رسد رسیدن به یک بیت بالاتر به آسمان. پس از یکی دیگر از نیم ساعت نور روشن تر به نظر می رسید و هنوز هم در حال حاضر توسعه یافته به خوبی به شرق آسمان است. من واقعا متعجب و متحیر. آن را تقریبا به عنوان اگر برخی از شهر و یا شهرستان های دور تا به حال به طور ناگهانی محقق از فراتر از نزدیکی تپه بود و به تولید برخی از مرتب کردن بر اساس از نور مه بیرون زده به سمت بالا در برابر آسمان. من پس از بررسی سازمان دیده بان من است … نه سحر بود نه به دلیل شکستن برای حداقل یک ساعت یا بیشتر.

پس از آن همه در یک بار من متوجه شدم آنچه من به دنبال. “البته!” به خودم گفتم. “من به دنبال در بین الطلوعین نور!”

بدون نیاز وجود دارد برای من احساس خجالت بیش از سنین دیگران بی شماری شده اند و فریب خورده به عنوان به خوبی. در واقع فارسی ستاره شناس و ریاضیدان و شاعر Omar Khayyam (1048 -1141) اشاره به آن به عنوان یک “علم” در یک شعر بلند “رباعیات.

نور منعکس شده از meteoroids

که ضعف شبح مانند تب و تاب بودن یک بار تصور می شود صرفا یک پدیده جوی: احتمالا انعکاس نور خورشید درخشان کردن بسیار بالایی جو زمین است. امروز ما می دانیم که در حالی که در واقع انعکاس نور خورشید در آن است که منعکس نمی کردن ما فضای بلکه از غیر یکنواخت توزیع سیارات مواد; باقی مانده و به احتمال زیاد در سمت چپ بیش از شکل گیری منظومه شمسی ما است.

عکاس جف Berkes در زمان این تصویر از زودیاک نور و دو Quadrantid شهاب سنگ ها بر روی کلید های فلوریدا در سال 2012. دفعات بازدید: داستان کامل. (اعتبار تصویر: عکاس Jeffrey Berkes )

این میلیون ها نفر بی شماری (و یا شاید میلیاردها) از ذرات در اندازه گرفته از تخته سنگ به میکرون به اندازه گرد و غبار غلات — به نظر می رسد متراکم ترین در اطراف مجاورت خورشید اما گسترش ظاهری فراتر از مدار مریخ و در حال گسترش در امتداد هواپیما از یک خط فرضی در آسمان به نام دایره البروج (مسیر که خورشید به شرح زیر در طول سال). از این رو دلیلی برای نام “زودیاک” نور; است دلیل آن است که همیشه دیده می شود پیش بینی شده در برابر صور فلکی زودیاک.

اگر شهاب سنگی ذرات متمرکز در این منطقه آنها به طور گسترده ای از هم جدا. به عنوان مثال اگر ذرات بودند از pinhead اندازه و پنج مایل از هم جدا وجود دارد هنوز هم می تواند به اندازه کافی در مدار زمین را به منعکس کننده مقدار زیادی از نور است که معمولا مشاهده شده است.

هنگامی که و که در آن به نگاه

بهترین زمان برای دیدن زودیاک نور است که البروج ترین به نظر می رسد تقریبا عمود بر افق. برای کسانی که در نیمکره شمالی, بهترین زمان برای دیدن آن است که پس از غروب آفتاب در طول ماه های فوریه و مارس در غرب آسمان شب. بهترین صبح views — در آسمان شرق آمده در طول ماه اوت و سپتامبر (هر چند من آریزونا رویت در اواسط نوامبر).

برعکس برای کسانی که زندگی در نیمکره جنوبی, بهترین مشاهده در غرب آسمان شب می آید و پس از غروب خورشید در ماه اوت و سپتامبر در حالی که بهترین روز صبح مشاهده در آسمان شرق می آید از اواخر ماه مارس به اوایل ممکن است.

Astrophotographer جف دای در زمان این خود پرتره با نور منطقهالبروجی “دوئل” با کهکشان راه شیری در بالای کوه های هیمالیا تبت چین در سال 2016. دفعات بازدید: داستان کامل. (اعتبار تصویر: جف دای)

آن را ارائه تا حدودی بد تعریف شده و شکل و تقریبا مانند یک شیب مخروط گوه یا نقطه هرم. در قاعده مخروط نور ممکن است گسترش از 20 تا 30 درجه در امتداد افق (مشت گره کرده خود را برگزار می شود در طول بازو اقدامات حدود 10 درجه). هنگامی که دیده می شود در بهترین حالت آن را ممکن است به نظر می رسد به عنوان آشکار به عنوان کهکشان راه شیری در روشنایی اما بیشتر از نه متضاد فقط کمی با پس زمینه آسمان آن چنان ضعیف است که حتی نازک و رقیق یا cloud می تواند مبهم آن است.

کسانی که زندگی در مناطق استوایی و یا در استوا بیشترین شانس از زودیاک نور است همیشه آشکار از این مناطق است. این است که احتمالا چون از این مکان دایرةالبروج است که همیشه مثبت گرا به صورت عمودی اجازه می دهد نمایش هر دو در غرب آسمان شب و شرقی صبح آسمان را از طریق تمام سال است.

برای شمالی در این زمان خاص از سال است فقط پس از شب گرگ و میش به پایان می رسد (حدود 90 دقیقه پس از غروب آفتاب) است که بین الطلوعین نور به نظر می رسد باید در آن درخشان ترین و آشکار ترین.

آن را نیز کمک به استفاده از چه ستاره شناسان تماس “جلوگیری دید.” این یک تکنیک استفاده می شود برای دیدن ضعف اشیاء بصری. آن را شامل به دنبال یک طرف از یک شی موقعیت به جای به طور مستقیم در آن نور می افتد به بیرونی بخشی از شبکیه است که حساس تر از مرکز دید. برای مشاهده آلبوم: این روش را قرار داده و آن را در حساس ترین قسمت چشم خود را و بهبود شانس خود را از دیدن آن است.

زودیاک نور دیده می شود به عنوان یک مخروطی شکل تب و تاب بودن در بالای سیاره زهره در سمت چپ این تصویر. به سمت راست در تصویر متمرکز درخشش کهکشان راه شیری است. (اعتبار تصویر: IAC/دانیل لوپز (elcielodecanarias.com))

اعمال محدودیت

همانطور که در ابتدای این مقاله, اخذ نظر از این اثیری درخشش بدست سخت تر به لطف افزایش آلودگی نوری. تنها کسانی که دور از مراکز جمعیتی هنوز هم می تواند لذت بردن از یک زمان آلودگی مشاهده آسمانها. بقیه از ما معلول هستند که من در خانه من در Putnam County برخی از 50 مایل (80 کیلومتر) شمال شهر نیویورک است. بزرگ کلانشهر روشن آسمان جنوب به ارتفاع حدود 40 درجه است, اما آن را نور از منابع محلی مانند مراکز خرید در نزدیکی شمال Westchester که باعث شده من آسمان شب رو به زوال نسبت به سطح قابل قبول.

زمانی که ستاره ها در یک افلاک نما به طور ناگهانی روشن استادان در عادت نسبت به زیبایی چشم “oohs” و “ahs” از big-city مخاطبان است. اما شاید برخی از exclamations عبارات ناباوری توسط افرادی که هرگز دیده می شود چه واقعی آسمان به نظر می رسد! آسمانی مناظر مانند کهکشان راه شیری و بین الطلوعین نور می تواند قدردانی تنها زمانی که آسمان واقعا تاریک است.

یکی دیگر از چالش بینایی

در فوق العاده روشن شب, نور منطقهالبروجی ممکن است دیده می شود برای رسیدن به بیش از نیمه راه به نقطه به طور مستقیم در بالای سر. در واقع شما باید با برکت چنین شرایط — کاملا بدون نور مصنوعی دود یا مه — شما همچنین ممکن است سعی کنید برای دیدن zodiacal bو اجرا می شود که در کل البروج و معمولا به طور متوسط حدود 5 تا 10 درجه در عرض آشکار.

یک نمای پانوراما از آسمان شب بر روی تلسکوپ بسیار بزرگ در شیلی نشان می دهد چندین اشیاء جالب: کهکشان راه شیری, کهکشان بزرگ و کوچک Magellanic Clouds, زودیاک نور و gegenschein. (اعتبار تصویر: میگوئل کلرو)

نیز دشوار است برای دیدن هر چند شاید کمی روشن تر از زودیاک گروه است “counterglow” یا gegenschein. این یک ضعف بیضی پچ نور حدود 10 تا 20 درجه و 6 تا 8 درجه عرض (به طور کلی قابل مقایسه در اندازه بزرگ مربع از Pegasus) واقع شده و دقیقا در البروج که در آن نقطه نقطه مقابل به خورشید در آسمان است. آن را بیش از حد است که سیارات مواد نهفته است که در فضایی فراتر از مدار زمین است. این ممکن است به نظر می رسد تا کنون چندان کمی روشن تر از زودیاک گروه با توجه به این واقعیت است که شهاب سنگی ذرات به طور مستقیم در مقابل نور خورشید منعکس کننده نور خورشید بیشتری نسبت به ما از منعکس شده است ذرات در بخشی از این گروه هستند که به طور مستقیم در مقابل نور خورشید است.

برای دیدن gegenschein با یقین است که هیچ دستاورد. آن نیاز به نه تنها کاملا سیاه, آسمان, اما غیر معمول ادراک و بینایی است. اگر آن رخ می دهد در هر نقطه در داخل یا در نزدیکی کهکشان راه شیری, از آن خواهد شد به طرز ناامید کننده ای از دست رفته در آن نور است. این gegenschein باید محور حدود 10 درجه به سمت چپ پایین تر از دوم قدر ستاره Denebola در یک جای ستاره-فقیر منطقه از آسمان است. به دلیل شدید غش شما بهترین شانس را از glimpsing به استفاده از آن است جلوگیری دید. سعی کنید این: نگاه به طور مستقیم به سمت آن نقطه ای در آسمان که در آن gegenschein باید پس از آن به نوبه خود چشم خود را به آرامی به یک طرف. به آرامی بازگشت چشم خود را به این نقطه, شما فقط ممکن است قادر به تشخیص این بزرگ و البته بسیار ضعیف مبهم و مه آلود پچ.

موفق باشید!

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و در Facebook

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>