‘Zee پشت سر هم مدل می تواند روشن فوق العاده بالا و انرژی نوترينو

فیزیکدانان پیشنهاد یک راه برای استفاده از اطلاعات فوق العاده بالا و انرژی نوترينو به مطالعه تعاملات فراتر از مدل استاندارد فیزیک ذرات.

این “Zee پشت سر هم” مدل اهرم اطلاعات جدید از بزرگ neutrino تلسکوپ مانند IceCube Neutrino در رصدخانه قطب جنوب و آینده آن پسوند.

“نوترينو در ادامه به توطئه های آمریکا و کشش تخیل ما. این “ذرات شبح’ هستند حداقل درک در مدل استاندارد اما آنها نگه کلید به چه چیزی نهفته است فراتر از آن می گوید:” Bhupal Dev استادیار فیزیک در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و نویسنده از یک مطالعه جدید در Physical Review Letters.

“تا کنون همه غیراستاندارد تعامل مطالعات در خود متمرکز کرده اند تنها در انرژی پایین جوی neutrino داده می گوید:” Dev است که بخشی از دانشگاه مکدانل مرکز فضای علوم است. “این ‘Zee پشت سر هم’ مکانیزم را فراهم می کند یک ابزار جدید به پروب استاندارد تعاملات با استفاده از فوق العاده بالا و انرژی نوترينو در IceCube.”

Neutrino حوادث

پس از کشف neutrino نوسانات دو دهه پیش که به دست آورده 2015 جایزه نوبل در فیزیک دانشمندان به پیشرفت های قابل توجهی در درک neutrino خواص—اما بسیاری از سوالات بدون جواب باقی می ماند.

برای مثال این واقعیت است که نوترينو را مانند یک توده کوچک در حال حاضر نیاز به دانشمندان در نظر گرفتن نظریه فراتر از مدل استاندارد. در چنین تئوری “نوترينو می توانست جدید غیراستاندارد تعاملات با توجه به عنوان آنها را تبلیغ از طریق آن خواهد شد که قطعا بر آینده خود را با دقت اندازه گیری” Dev می گوید.

در سال 2012 IceCube همکاری گزارش اولین مشاهده فوق العاده بالا و انرژی نوترينو از فرازمینی که باز یک پنجره جدید به مطالعه neutrino خواص در بالاترین امکان پذیر انرژی. از آنجا که کشف, IceCube گزارش کرده است حدود 100 جمله فوق العاده بالا و انرژی neutrino حوادث.

“ما بلافاصله متوجه شدم که این می تواند به ما یک راه جدید برای نگاه های عجیب و غریب ذرات مانند سیستمی همکاران و سنگین پوسیدگی و ماده تاریک” Dev می گوید. برای چندین سال او تا به حال شده به دنبال راه هایی برای پیدا کردن سیگنال های جدید فیزیک در انرژی های مختلف فلس و تا به حال مستروف نیم دوجین مقاله مطالعه امکانات.

“این استراتژی مشترک من به دنبال در تمام این آثار شد و به دنبال ویژگی های غیر عادی در مشاهده رویداد طیف که سپس می تواند به عنوان تفسیر ممکن است نشانه ای از فیزیک جدید,” او می گوید.

ترین ویژگی های دیدنی و جذاب خواهد بود رزونانس: آنچه فیزیکدانان شاهد یک افزایش چشمگیر حوادث در باریک انرژی پنجره. Dev اختصاص داده شده زمان خود را به فکر کردن در مورد سناریوهای جدید است که می تواند منجر به چنین رزونانس از ویژگی های. که در آن ایده برای زمان کار آمد از.

در مدل استاندارد فوق العاده بالا و انرژی نوترينو می تواند تولید W-boson در رزونانس. این فرایند شناخته شده به عنوان Glashow تشدید شده است دیده می شود در IceCube با توجه به نتایج اولیه ارائه شده در Neutrino 2018 کنفرانس.

“ما پیشنهاد می کنیم که مشابه رزونانس امکانات ناشی می شود با توجه به جدید, نور, ذرات, فراهم می کند که یک راه جدید به پروب استاندارد neutrino تعاملات” Dev می گوید.

این ‘Zee پشت سر هم’ مدل

Dev و coauthor Kaladi ببو در دانشگاه در نظر گرفته Zee مدل محبوب مدل تابشی neutrino نسل های جمعی به عنوان یک نمونه اولیه برای خود مطالعه. این مدل اجازه می دهد تا برای شارژ scalars به عنوان نور که 100 برابر جرم پروتون.

“این نور شارژ Zee-scalars می تواند منجر به یک Glashow مانند رزونانس از ویژگی های فوق العاده با انرژی بالا neutrino رویداد طیف در IceCube Neutrino رصدخانه” Dev می گوید.

به دلیل جدید رزونانس شامل شارژ scalars در Zee مدل آنها تصمیم به تماس با آن “Zee پشت سر هم.”

Yicong سوئی در دانشگاه واشنگتن و Monty جانا در Oklahoma State, هر دو دانش آموزان فارغ التحصیل در رشته فیزیک و نویسندگان این مطالعه را گسترده رویداد شبیه سازی و تجزیه و تحلیل داده ها نشان می دهد که ممکن است به تشخیص یک جدید با استفاده از رزونانس IceCube داده است.

“ما نیاز به موثر زمان قرار گرفتن در معرض از حداقل چهار بار از زمان قرار گرفتن در معرض به اندازه کافی حساس برای تشخیص جدید رزونانس—به طوری که می توان حدود 30 سال با زمان IceCube طراحی اما تنها سه سال از IceCube-Gen 2” Dev می گوید: با اشاره به پیشنهادی نسل بعدی فرمت IceCube با 10 کیلومتر3 آشکارساز حجم.

“این یک راه موثر برای نگاه جدید شارژ scalars در IceCube مکمل برای هدایت جستجوهای برای این ذرات در برخورددهنده بزرگ هادرون.”

بودجه برای این کار از وزارت انرژی آمریکا و ما Neutrino تئوری شبکه برنامه.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su