فیلتر آب خود را نمی ممکن است گرفتن تمام مواد شیمیایی سمی

فیلتر های آب ممکن است حذف تمام آلاینده های آب آشامیدنی شما بیشتر نگران محققان گزارش.

در حالی که با استفاده از هر فیلتر آب است بهتر از استفاده از هیچ کدام—بسیاری از خانواده ها فیلتر هستند و تنها بخشی موثر در از بین بردن سمی perfluoroalkyl مواد, معمولا شناخته شده به عنوان PFAS از آب آشامیدنی بر اساس یک مطالعه جدید. و یک چند اگر به درستی نگهداری حتی می تواند وضعیت را بدتر کند.

“ما آزمایش 76 نقطه با استفاده از فیلتر و 13 نقطه ورود و یا کل خانه و سیستم های یافت می شود اثر خود را به طور گسترده ای متنوع می گوید:” هدر Stapleton, دانشیار بهداشت محیط در دانشگاه دوک است نیکلاس دانشکده محیط زیست است.

“همه از زیر سینک اسمز معکوس و دو مرحله فیلتر زمانی نزدیک به حذف کامل PFAS مواد شیمیایی ما تست برای” استاپلتون می گوید.

“در مقابل اثربخشی کربن فعال فیلتر های مورد استفاده در بسیاری از پارچ و آشپزخانه یخچال فریزر و شیر آب نصب شده سبک بود متناقض و غیر قابل پیش بینی. تمام خانه سیستم نیز به طور گسترده ای متغیر و در برخی موارد در واقع افزایش PFAS سطوح در آب است.”

“خانه فیلتر واقعا تنها یک وسیله موقت می گوید:” Detlef Knappe استاد عمران و ساخت و ساز و مهندسی محیط زیست در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی. “هدف واقعی باید کنترل PFAS آلاینده ها در منبع خود را.”

PFAS آمده اند تحت بررسی در سال های اخیر با توجه به پتانسیل خود را بر بهداشت و حضور گسترده در محیط زیست به ویژه آب آشامیدنی.

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مورد استفاده به طور گسترده ای در آتش نشانی فوم و لکه و آب repellants است در ارتباط با سرطان های مختلف, وزن کم هنگام تولد در نوزادان, بیماری تیروئید و اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن و سایر اختلالات است. مادران و کودکان خردسال ممکن است بیشتر در معرض مواد شیمیایی است که می تواند بر باروری و رشد و نمو سلامت.

برخی از دانشمندان تماس PFAS “برای همیشه لطفا برای مواد شیمیایی” از آنجا که آنها باقی بماند در محیط زیست به طور نامحدود و تجمع در بدن انسان است. آنها در حال حاضر تقریبا در همه جا در سرم خون انسان نمونه استاپلتون یادداشت ها.

برای مطالعه پژوهشگران تجزیه و تحلیل فیلتر آب نمونه از خانه ها در چتم, نارنجی, Durham, و پی در شهرستانهای مرکزی کارولینای شمالی و جدید هانوفر و Brunswick شهرستان در جنوب شرقی بخشی از دولت است.

آنها آزمایش نمونه برای یک مجموعه از PFAS آلاینده ها از جمله سه perfluoroalkal sulfonic اسید (PFSAs) هفت perfluoroalkyl اسیدهای کربوکسیلیک (PFCAs) و شش در – و پلی fluoroalkyl اتر اسید (PFEAs). GenX که پیدا شده است در سطوح بالا در آب در ویلمینگتون منطقه شرقی کارولینای شمالی بود و در میان PFEAs که محققان تست شده است.

Takeaways کلیدی عبارتند از:

  • فیلتر اسمز معکوس و دو مرحله فیلتر کاهش می یابد PFAS سطوح از جمله GenX با 94% یا بیشتر در آب هر چند کوچک شماره دو-مرحله فیلتر آزمایش مستلزم آزمایش های بیشتر به تعیین چرا آنها انجام شده تا به خوبی.
  • کربن فعال فیلتر حذف 73 درصد از PFAS آلاینده ها در دمای اما نتایج به شدت متنوع است. در برخی موارد این فیلتر به طور کامل حذف مواد شیمیایی; در موارد دیگر آنها نمی آنها را کاهش می دهد. همه در همه ، محققان دیدم که بدون روشن شدن روند بين راندمان حذف و فیلتر نام تجاری سن و یا منبع آب شیمیایی سطوح. تغییر کردن به طور منظم است که احتمالا یک ایده بسیار خوب با این وجود محققان می گویند.
  • این PFAS-راندمان حذف کل خانه سیستم با استفاده از فیلتر کربن فعال به طور گسترده ای متنوع. در چهار از شش سیستم آزمایش PFSA و PFCA سطوح در واقع افزایش یافته و پس از تصفیه. به خاطر سیستم حذف مواد ضد عفونی کننده استفاده می شود, در شهرستان, تصفیه آب, آنها همچنین می تواند خانه را ترک لوله های مستعد رشد باکتری.

“زیر سینک اسمز معکوس فیلتر کارآمد ترین سیستم برای از بین بردن هر دو PFAS آلاینده های شایع در مرکزی [کارولینای شمالی] و PFEAs از جمله GenX موجود در ویلمینگتون” Knappe می گوید.

“متاسفانه آنها نیز هزینه بسیار بیشتر از دیگر نقطه با استفاده از فیلتر. این نگرانی در مورد محیط زیست و عدالت پس از PFAS آلودگی تاثیر می گذارد بیشتر خانواده هایی که مبارزه مالی از کسانی که مبارزه نیست.”

این مقاله به نظر می رسد در علوم محیط زیست و فن آوری نامه ها.

اضافی نویسندگان از NC امور خارجه و دوک. NC سیاست Collaboratory از طریق NC PFAS تست شبکه و والاس ژنتیکی بنیاد تامین می شود ،

منبع: دانشگاه دوک

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de