خطر ابتلا COVID-19 از مواد غذایی فوق العاده کم

Jaykus: نه خیلی اگر چه من فکر می کنم آن است که بسیار ایمن می گویند که این یک ویروس منتقله در مفهوم سنتی از مدت. و اگر ویروس در حال حاضر در مواد غذایی آن را هنوز هم خواهد بود به احتمال زیاد به فرد آلوده خوردن مواد غذایی که—اگر چه آن را احتمالا غیر ممکن نیست. اما برای چنین عفونت رخ می دهد تمام عوامل را باید در محل. آن است که بسیار ساده تر برای این ویروس به پرش از یک فرد به دیگری با شخصی تماس و ترشحات تنفسی.

به اعتقاد من قرار دادن توجه ما بر روی مواد غذایی طول می کشد توجه به دور از آنچه که ما در حال حاضر می دانم که با این نسخهها کار است که اجتماعی فاصله و انزوا.

چپمن: وجود محققان در سراسر جهان تحقیق ویروس, روزانه, کمک به ما در تعیین برخی از ویژگی های اساسی از SARS-CoV-2.

ما همچنین یک بدن از ادبیات در SARS-CoV-1 است که به ما دادن برخی از نشانه ای بر پایداری زیست محیطی, عفونت, ریختن, علائم, انتقال غیر فعال سازی و سایر اقدامات کنترلی که ممکن است به SARS-CoV-2.

دیگر مجموعه داده های بزرگ همه ما در حال تماشای در زمان واقعی است از مطالعات اپیدمیولوژی که در حال بیرون آمدن از برخی از اوایل خوشه از شیوع بیماری است. کار خارج از ووهان واشنگتن و کشتی های کروز در حال اضافه کردن به آنچه ما می دانیم. اما آره که تنها چند ماه به این کار وجود ندارد غنی بدن از کار را به تصمیم گیری است. نسبتا, ما دهه از داده ها بر روی شیوع بیماری نورو ویروس برای تصمیم گیری در—اما حتی با این ویروس سالها طول کشید تا به شکل از چگونه به رشد آن در یک آزمایشگاه. بنابراین آنچه ما می دانیم درباره SARS-CoV-2 است که واقعا هنوز در مراحل ابتدایی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>