افراد جوان مبتلا به دیابت 3x بیشتر احتمال دارد به خودکشی

خطرات ناشی از اختلالات روانی و خودکشی قابل ملاحظه ای بالاتر برای افراد جوان از 15 تا 25 سال مبتلا به دیابت نوع 1 یک مطالعه جدید نشان می دهد.

محققان نگاه در خطر ابتلا به اختلالات روانی در گروهی از نوجوانان و ظهور بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 (T1D) در استان کبک کانادا در مقایسه با هم سن جمعیت بدون دیابت است.

این یافته ها در مراقبت از دیابت اهمیت شناسایی اختلالات روانی در میان نوجوانان و بزرگسالان جوان با T1D و افزایش دسترسی به خدمات بهداشت روانی در طول این آسیب پذیر دوره گذار است.

‘نتایج قابل توجه برای کسانی که مبتلا به دیابت

محققان با استفاده از داده های کبک یکپارچه بیماری مزمن سیستم های نظارت (QICDSS) پایگاه داده نگهداری شده در انستیتو ملی de santé publique du Québec (INSPQ). این گروه شامل نوجوانان و بزرگسالان جوان زندگی در کبک—3,544 با دیابت و 1,388,397 بدون دیابت است.

نتایج به دست آمده قابل توجه است. با توجه به مطالعه افراد مبتلا به دیابت بین سنین 15 تا 25 سال هستند سه برابر بیشتر احتمال دارد به خودکشی در مقایسه با کسانی که بدون دیابت و نزدیک به 1.5 برابر بیشتر احتمال دارد به رنج می برند از یک اختلال خلقی است که یا تشخیص در اورژانس و یا در بیمارستان است.

“ما در حال صحبت کردن در اختلالات خلقی مثل افسردگی یا اختلالات اضطرابی است که می تواند در مدیریت خود را از این بیماری می گوید:” نویسنده ارشد Meranda Nakhla اطفال فوق تخصص غدد در مونترال بیمارستان کودکان مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل (MUHC) و یک دانشمند از بهداشت کودکان و توسعه انسانی برنامه از موسسه تحقیقاتی در MUHC. “و این واقعیت است که آنها بیشتر در معرض خطر داشتن اختلالات روانی نیز قرار می دهد و آنها را بیشتر در معرض خطر داشتن عوارض و بستری شدن در بیمارستان مربوط به دیابت است.”

نوع 1 دیابت تاثیر می گذارد حدود 4000 کودکان در کبک. این یک بیماری خود ایمنی است که نیاز به یک خواستار روز به روز مدیریت. مردم با T1D نیاز به تست قند خون و انسولین خود را با یک تزریق حداقل چهار بار در روز. آنها همچنین باید برای شمارش کربوهیدرات در هر غذا بخورند و سپس تصمیم می گیرید چه مقدار انسولین آنها نیاز دارید. کمتر از حد مطلوب کنترل قند خون می تواند منجر به عوارض جدی مانند بیماری های چشم و بیماری های کلیوی و یا حتی مرگ شود.

“ما در حال حاضر می دانستم که از مطالعات مختلف که کودکان و نوجوانان با T1D بود معرض خطر بالاتر ابتلا به اختلالات روانی. اما ما می خواستیم برای دیدن اگر این باقی می ماند درست به عنوان آنها رشد و تبدیل شدن به بزرگسالان جوان می گوید:” اولین نویسنده ماری-حوا رابینسون غدد اطفال در بیمارستان کودکان شرق Ontario (CHEO) که در انجام این پژوهش به عنوان بخشی از اپیدمیولوژی پایان نامه کارشناسی ارشد در دانشگاه مک گیل.

بشقاب پر از مسئولیت

در حال ظهور بزرگسالی است توسعه فاز بین سنین 18 و 30 سال. در این دوره ظهور بزرگسالان در حال توسعه استقلال خود را به دستکاری های متعدد رقابت و اجتماعی و آموزشی و شغلی و مسئولیت و ساخت آینده تصمیم گیری های زندگی مانند انتخاب شغل و شروع یک خانواده.

“داشتن یک بیماری مزمن مانند دیابت و پیچیدگی می افزاید: به این مرحله بسیار چالش برانگیز می گوید:” Nakhla. “در بالا در برخورد با رقابت اولویت های مانند رفتن به کالج و یا دانشگاه سرمایه گذاری خود را در زندگی اجتماعی, کار و پیدا کردن یک شریک زندگی آنها مبارزه با خود را مدیریت بیماری های مزمن هستند.”

“علاوه بر این جوانان مبتلا به دیابت باید مسئولیت کامل خود را مدیریت دیابت است که می تواند طاقت فرسا که قبلی خود را مراقبان ارائه شد از حمایت قابل توجهی در دوران کودکی و یا نوجوانی می گوید:” رابینسون که همچنین استادیار طب اطفال در دانشگاه اتاوا و یک پزشک محقق در CHEO موسسه تحقیقات.

انتقال از کودکان به بزرگسالان مراقبت از دیابت—رخ می دهد که در سن 18 سال و داشتن دسترسی محدود به خدمات بهداشت روانی نیز عامل در ساخت در حال ظهور دوران بلوغ یک دوره بحرانی برای مردم با T1D. این انتقال “بیشتر ممکن است باعث تشدید خطر ابتلا به اختلالات روانی که در آن عوامل زمینه ای مانند تغییر در دیابت ارائه دهندگان مراقبت های درمانی جدید امکانات افزایش سطح مسئولیت و تفاوت در مدیریت بیماری ممکن است منجر به این خطر” نویسندگان نوشتن.

برخی از افراد مبتلا به دیابت با استفاده از تکنولوژی قند سنسور برای زمان واقعی تست قند خون و یا انسولین پمپ به صورت مداوم تزریق انسولین است.

“کسانی که بسیار فشرده و درمان است که کمک به کنترل دیابت, اما آنها نیز نیاز به زمان بیشتری از نظر مدیریت می گوید:” Nakhla که همچنین یک دانشیار طب اطفال در دانشگاه مک گیل.

“مطالعه ما پر مهمی شکاف در ادبیات به عنوان آن است که تنها به تاریخ که طولی مورد بررسی اختلالات روانی در میان نوجوانان و ظهور بزرگسالان مبتلا به دیابت” رابینسون می گوید. “این نشان می دهد که سلامت روان تر پشتیبانی مورد نیاز است برای این جمعیت برای کمک به آنها با رقابت اولویت های زندگی این مرحله است.”

موسسه تحقیقاتی از دانشگاه مک گیل سلامت مرکز Fonds de recherche du Québec—Santé (FRQS) و کبک وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی تامین می شود ،

منبع: دانشگاه مک گیل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de