مرد جوان شمپانزه ها هنوز هم نیاز مادران خود را

مرد جوان شامپانزه ها که مادران خود را در اطراف برای خود بین و نوجوان سال بالاتر شانس زنده ماندن بعد از آن در زندگی, تحقیق در می یابد.

ابتدا در دهه 1960 محققان به رهبری primatologist جین گودال آغاز نظارت وحشی شامپانزه ها زندگی در پارک ملی گومبه در غرب تانزانیا ساخت توجه داشته باشید از چیزهایی مانند تولد و میر بود که مربوط به چه کسی و چگونه حیوانات تعامل.

“پستانداران منحصر به فرد در داشتن واقعا یک دوره طولانی از juvenility.”

با استفاده از بیش از 50 سال از داده ها برای 247 شامپانزه ها محققان به بررسی اثرات داشتن یا از دست دادن یک مادر در مراحل مختلف از یک شامپانزه در حال رشد است. نتایج خود را به نظر می رسد در مجله رفتاری بوم شناسی و زیست شناسی اجتماعی.

شاید جای تعجب نیست که آنها در بر داشت که یک مادر ادامه داد: حضور پس از شیر گرفتن به معنای نتایج بهتر برای بچه های خود را. شامپانزه ها که مادران آنها هنوز هم در اطراف خود دهم تولد و زندگی طولانی تر از خود یتیم همسالان.

اما در مراحل بعدی رشد اثر قوی تر بود برای پسران نسبت به دختران. پسران که مادران آنها هنوز هم در اطراف بین سنین 10 و 15 با احتمال بیشتری برای زنده ماندن از فرزندان دست مادران خود را در آن زمان در حالی که دختران خود را فقط خوب در هر صورت.

وجود دارد یک دلیل خوب برای مامان و کاهش نفوذ در دختران, محققان می گویند. در گمب پارک ملی نیمی از شامپانزه زنان خود را ترک تولد خانواده ها در پشت در دوران بلوغ. اما نوجوان مردان اقامت قرار داده است که بدان معنی است که مادران و فرزندان هستند به احتمال زیاد به صورت مادام العمر اوراق قرضه.

او فقط رفت و فریاد به مادرش’

دقیقا چگونه یک مادر ادامه داد: افزایش حضور او نوجواني فرزندان بقا است که هنوز مشخص نیست, محققان می گویند.

در مقایسه با دیگر پستانداران, پستانداران مانند شامپانزه ها و انسان ها را به مدت طولانی به رشد است. جوان شامپانزه در ادامه به سفر در اطراف با مادران خود را و اقامت در بینایی خود را برای چهار تا پنج سال پس از آنها گرایند.

“پستانداران منحصر به فرد در داشتن واقعا یک دوره طولانی از juvenility می گوید:” دانشیار الیزابت Lonsdorf فرانکلین & مارشال ،

بزرگسالان جوان شامپانزه ها شناخته شده اند به نوبه خود به مادران خود برای راحتی و اطمینان خاطر پس از tussles با دیگر اعضای گروه خود می گوید: ارشد نویسنده آن Pusey استاد emerita تکاملی انسان شناسی در دانشگاه دوک است. او به یاد می آورد یک بار در گومبه در اوایل دهه 1970 زمانی که او را دیدم یک 20 ساله نر به نام Figan صدمه دیده دست خود را در طول زمان برخورد با یک مرد دیگر است. “او فقط رفت و با فریاد به او مادر” Pusey می گوید. “هفته آینده او به سفر به طور مداوم با مادر خود را در حالی که دست خود را بهتر است.”

جوان شامپانزه نر و مادر

نوجوان شامپانزه ها نیز می تواند بهره از مادر خود را به ثروت از تجربه و دانش در مورد چیزهایی مانند چگونه برای جلوگیری از شکارچیان و یا چگونه برای به دست آوردن مواد غذایی مانند میوه درختان رسیدن هنگامی که و که در آن به آنها را پیدا کنید.

“در بسیاری تحقیقات بیشتری انجام شود تا در مورد آنچه مامان در واقع می کند” Pusey می گوید.

اما به خانه این است که در حالی که یک مادر نقش ممکن است تغییر کند پس از پرستاری او در ادامه به موضوع حتی زمانی که فرزندان او هستند و تقریبا رشد کرده و به خصوص به فرزندان او.

“حتی بعد از نوزادان از شیر گرفته شده از مادران هنوز هم موضوع به نحوی می گوید:” مارگارت استانتون مدعو استادیار در فرانکلین & مارشال دانشگاه و نویسنده اول این مطالعه.

برای حمایت از این تحقیقات از جین گودال موسسه ملی علوم پایه موسسه ملی بهداشت Harris, جراحی, دانشگاه مینه سوتا و دانشگاه دوک است.

منبع: دانشگاه دوک

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im