بزرگترین تلسکوپ خورشیدی تولید هرگز قبل دیده می شود تصویر از ستاره های ما

Daniel K. Inouye خورشیدی تلسکوپ (DKIST) بزرگترین تلسکوپ خورشیدی اسیر خود اولین تصویر از خورشید — بالاترین وضوح تصویر از ستاره های ما به تاریخ — تاریخ و زمان آخرین ماه است.

تصویر آغاز می شود آنچه دانشمندان امید خواهد بود نزدیک به 50 سال مطالعه زمین را مهم ترین ستاره. تصاویر جدید فاش کوچک مغناطیسی سازه در جزئیات باور نکردنی. به عنوان ساخت و ساز در 4 متر تلسکوپ بادها را در اوج Haleakala هاوایی جزیره مائوئیبیشتر از تلسکوپ سازهای آغاز خواهد آمد, آنلاین, افزایش توانایی خود را برای ریختن به نور در فعال خورشید.

Inouye منحصر به فرد با وضوح و حساسیت خواهد شد اجازه می دهد آن را به پروب خورشید میدان مغناطیسی برای اولین بار آن را به عنوان مطالعات فعالیت هایی که درایو فضا آب و هوا در زمین محله. ذرات ریختن از خورشید می تواند تداخل با زمین مکانیکی ماهواره شبکه های قدرت و ارتباطات زیرساخت ها است. جدید تلسکوپ نیز مشغول به یکی از مهمترین و متضاد با منطق خورشیدی اسرار: چرا خورشید را تاجیا لایه بیرونی است داغتر از آن قابل مشاهده سطح.

“این بالاترین رزولوشن تصاویر و فیلم از سطح خورشید تا کنون گرفته شده است” Inouye مدیر توماس Rimmele گفت: در یک کنفرانس خبری در روز جمعه (Jan. 24). “تا به حال ما فقط دیده می شود, نوک کوه یخ است.”

مرتبط: آنچه در داخل خورشید ؟ یک ستاره تور از داخل به خارج

Daniel K. Inouye خورشیدی تلسکوپ اولین تصویر منتشر شده از خورشید است که بالاترین رزولوشن تصویری از ستاره های ما به روز است. (اعتبار تصویر: سازمان خدمات ملی/NSF/AURA)

“چاقو ارتش سوئیس”

ساخت و ساز آغاز شد در Inouye خورشیدی تلسکوپ در سال 2012. پس از آن تلسکوپ باقی مانده است در بودجه و برنامه با توجه به دیو Boboltz برنامه مدیر بنیاد ملی علوم نجوم را بدست آورد.

تلسکوپ گرفته شده که به تازگی منتشر شده تصویر است که در آن مهندسی, تصویر, on Dec. 10, 2019, اما رصدخانه هنوز کامل نشده است. تنها یک ابزار قابل مشاهده پهنای باند تصویرساز (VBI) بود عملیاتی که در آن زمان. این VBI طول می کشد بسیار تصاویر با وضوح بالا از سطح خورشید و پایین جو است.

رصدخانه دوم ابزار قابل مشاهده است Spectro-polarimeter (کونته) شروع عملیات در روز پنج شنبه (Jan. 23). مانند یک منشور ویسپ تجزیه نور به رنگ آن جزء به ارائه اندازه گیری های دقیق از ویژگی های آن در طول چند طول موج. باقی مانده ابزار خواهد شد بر روی عنوان ساخت و ساز همچنان در 13 طبقه ساختمان با عملیات برنامه ریزی شده برای شروع در ماه جولای سال 2020 است.

“ما در حال حاضر در فینال با حداکثر سرعت دویدن یک ماراتن طولانی,” Rimmele گفت.

اولین نور-تصاویر اسیر هستند کاذب تصویر رنگی از خورشید است. به دلیل ساختمان است که هنوز هم تحت ساخت و ساز, تصاویر تنها فرآوری شده اما نه تجزیه و تحلیل علمی نتایج. اما Rimmele گفت که ساختارهای مغناطیسی است که قبلا به نظر می رسد خورشیدی تصاویر به عنوان تنها نقاط روشن در حال حاضر قابل مشاهده به عنوان کوچکتر چند سازه ارائه تذکر جدید خورشیدی تلسکوپ قابلیت.

بعدی ابزار که تحویل داده خواهد شد به این اجلاس خواهد بود برودتی فروسرخ طیف-Polarimeter که مطالعه اتمسفر خورشید در طول موج مادون قرمز به منظور پروب میدان مغناطیسی در خورشید تاج بیش از یک میدان بزرگ است. به زودی پس از پراش محدود نزدیک به مادون قرمز, Spectrom-Polarimeter خواهد رسید در نهایت با استفاده از فیبرهای نوری برای جمع آوری طیفی داده ها در هر نقطه در یک دو بعدی تصویر خورشیدی اجازه می دهد آن را به طور همزمان اندازه گیری مکانی و طیفی اطلاعات است. نهایی ابزار قابل مشاهده موزون فیلتر ضبط خواهد شد بسیار تصاویر با وضوح بالا از خورشید در حالی که انجام سرعت بالا در اسکن از نور است که می تواند شناسایی اتم ها و مولکول ها.

Inouye است که به منظور کار برای 44 سال که باید پوشش دو خورشید را کامل 22-سال خورشیدی چرخه. آن مجموعه ای از ابزار به احتمال زیاد خواهد شد در طول زمان تغییر.

“قدرت واقعی در Inouye تلسکوپ خورشیدی انعطاف پذیری آن است و آن upgradability,” Boboltz گفت. “این مانند در اختیار داشتن یک چاقوی ارتش سوئیس برای مطالعه خورشید است.”

نزدیک خورشیدی تلسکوپ اولین تصویر منتشر شده. (اعتبار تصویر: سازمان خدمات ملی/NSF/AURA)

خورشیدی solver

خورشید به طور مداوم میریزد مواد به فضا در تمام جهات. این جریان باد خورشیدی در تعامل با میدان مغناطیسی زمین باعث ایجاد شفق ها.

دیگر طغیان بیشتر چشمگیر است. گاهی خورشید, خواهد, تف کردن تکه های زیادی از پلاسما و ذرات شناخته شده به عنوان تاجی mass ejections (CMEs); اگر این رسیدن به زمین آنها می تواند تاثیر ماهواره و شبکه های قدرت با قدرتمند ترین و باعث خاموشی. یکی از بهترین و شناخته شده مدرن فجایع رخ داده در سال 1989 زمانی که یک طوفان وابسته به جاذبه زمین آمار کبک جرقه نه ساعت خاموشی در سراسر کانادا سرزمین است. مطالعات مجموعه هزینه یک خاموشی گسترده از دهها میلیارد برای تریلیون دلار بسته به شرایط.

این تاثیرات می تواند تبدیل به بیشتر شدید. “ما در حال گسترش وابستگی به تکنولوژی تا حد زیادی افزایش آسیب پذیری ما به فضا و آب و هوا” Boboltz گفت.

این اثرات را می توان کوچک اما ویرانگر است. در سپتامبر سال 2017 به عنوان یک گروه سه نفره از طوفان پیشرفته در سراسر کارائیب شعله های خورشیدی باعث متعدد رادیو خاموشی در سمت روشن از زمین است. چندین رادیو خاموشی متوقف ارتباطات در طول خطرناک گاهی اوقات زمانی که 8 ساعت.

“به طور طبیعی اتفاق می افتد رویداد بر روی زمین و به طور طبیعی یک رویداد در خورشید هنگامی که در ترکیب نشان دهنده یک تهدید بسیار بزرگتر به جامعه ما” بنیاد ملی علوم مدیر والنتین Pillet گفت: در طول کنفرانس خبری.

Infographic نشان می دهد که مقیاس از ویژگی های اسیر در به تازگی منتشر شده تصویر. (اعتبار تصویر: سازمان خدمات ملی/NSF/AURA)

این Inouye تلسکوپ باید به ستاره شناسان اجازه می دهد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چه درایوهای فضا آب و هوا. این درک ممکن است کمک به سرعت پیش بینی افراطی ترین رویدادهای اجازه می دهد سریع تر پاسخ در موقعیت های خطرناک.

Inouye نمی خواهد عمل به تنهایی به انجام این کار است. “واقعا درک رانندگان و تاثیر آب و هوا فضای ما نیاز به استفاده از دو مکمل روش” Pillet گفت. Inouye رسیدگی خواهد شد برای اولین بار ساخت در عمق مشاهدات مغناطیسی سطح خورشید است.

روش دوم نیاز به فرستادن فضاپیما نزدیک به خورشید است.

ناسا پارکر خورشیدی کاوشگر راه اندازی در سال 2018 و در عرض 4 میلیون مایل (6 میلیون کیلومتر) در آن نزدیکترین رویکرد به ستاره. در ماه فوریه ناسا و آژانس فضایی اروپا را راه اندازی خورشیدی مدارگردیک ماموریت اختصاص داده شده به مطالعه خورشید heliosphere حباب از ذرات دمیده شده به فضا توسط باد خورشیدی.

سه نفر هستند “بسیار مکمل روش های مختلف” Pillet گفت. در حالی که Inouye ارائه خواهد شد یک نگاه دقیق در خورشید میدان مغناطیسی در ماموریت های فضایی را جای آن مشاهدات در زمینه فعالیت های خورشیدی و خورشیدی آب و هوا.

با هم “آنها را در خط مقدم از کشف بعدی نیم قرن” Pillet گفت. “این واقعا زمان زیادی به یک خورشیدی ستاره شناس,” او گفت:.

“خانه خورشید”

Haleakala هاوایی برای “خانه خورشید” به نظر می رسد مانند تنظیمات ایده آل برای یک تلسکوپ خورشیدی. جهان معروف آن طلوع دیدنی و جذاب از آتشفشان خفته دریافت حدود 15 دقیقه بیشتر نور از سطح دریا بخشی از جزیره مائوئی.

با توجه به هاوایی سنت آتشفشان در زمان نام خود را از یک ترفند در خورشید توسط demi-god مائوئی. مائوئی مادر شکایت کرده است که خورشید با سرعت در سراسر آسمان چنان سریع است که او پارچه نمی تواند خشک شود. شیاد صعود به بالای کوه و lassoed خورشید امتناع از انتشار آن تا خورشید موافقت کرد به کم کردن سرعت. برای تضمین آزادی, خورشید, توافق به سفر بیشتر به آرامی برای شش ماه از سال.

اهمیت معنوی هاوایی قله است wreaked ویرانی برای دیگر تلسکوپ. تظاهرات در مورد رشد فصل حضور در Kea را متوقف ساخت و ساز از سی متری تلسکوپ. Inouye نمی فرار کرد. در سال 2015 و 2017, صدها نفر از فعالان برای جلوگیری از ساخت و ساز وسایل نقلیه از سفر به بالای قله.

پس از آن تلسکوپ را مقامات ملاقات دو بار در سال با یک کار گروهی از بومیان هاوایی و آنها قصد را به دیدن این تلسکوپ به پایان رسید. یک علم جدید مرکز پشتیبانی نیز ساخته شده است در پایه کوه به فراهم کردن سایت پشتیبانی و اوج باز می ماند به بومیان هاوایی که مایل به عمل به دین خود را در دامنه های آن است.

ملی خورشیدی رصدخانه نیز کنار هم قرار دادن مجموعه ای از طرح درس برای معلمان مدرسه که برجسته هاوایی سابقه ای طولانی در علم نجوم بود که ارائه شده به محلی معلمان در سال 2019.

“ما قادر به صاف کردن بیش از بسیاری از این مشاجره” Boboltz گفت.

دنبال نلا در Facebook و Twitter at @NolaTRedd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de