خواهد نظریه ریسمان در نهایت قرار داده و به آزمون تجربی?

بسیاری از فیزیکدانان در نظر گرفتن نظریه ریسمان بهترین امید ما برای ترکیب فیزیک کوانتوم و گرانش به یک نظریه واحد و یکپارچه از همه چیز. در عین حال بر خلاف نظر این است که این مفهوم است که عملا شبه علم, به دلیل آن به نظر می رسد تقریبا غیر ممکن است برای تست از طریق آزمایش است. در حال حاضر برخی از دانشمندان می گویند که ما ممکن است یک راه برای انجام دقیقا همان است که به لطف یک بازی جدید حدس است که چاله نظریه ریسمان در برابر انبساط کیهانی.

آنچه در آن پایین می آید به این سوال: آیا جهان ما نشان می دهد همه آن اسرار کوانتومی و یا آن را به نوعی پنهان کردن آن جزئیات از کلاسیک ما چشم ؟ چرا که اگر این جزئیات دیده می شود, نظریه ریسمان نمی ممکن است قادر به آنها را توضیح دهد.

یک راه برای رد کردن این ایده است که اگر ما می تواند ثابت کند که آن را در پیش بینی از ویژگی های ضروری از جهان است. و نظریه ریسمان معلوم است یک مشکل دائمی توصیف محبوب ترین حساب آنچه در ادامه در جهان اولین لحظات پس از انفجار بزرگ: تورم است.

“تورم قانع کننده ترین توضیح برای اینکه چرا جهان ما به نظر می رسد از راه آن می کند و که در آن ساختار آمد از” می گوید: Marilena Loverde یک فیزیکدان در دانشگاه استونی بروک. تورم توضیح می دهد که چگونه یک معنا ما همه چیز را در این جهان از هیچ است. این نظریه می گوید که جهان اولیه از طریق رفت و یک مرحله از توسعه. روند بزرگ شده تصادفی blips در خلاء کوانتومی و تبدیل آنها به کهکشان ها و دیگر چیزهای اطراف ما.

نظریه پردازان باید به سختی هر چند نشان می دهند که چگونه و یا اگر تورم با این نسخهها کار در نظریه ریسمان. امیدوار کننده ترین راه برای انجام این کار—به اصطلاح KKLT ساخت و ساز—متقاعد کردن نیست همه. “این بستگی دارد که شما بخواهید می گوید:” Suddhasattwa برهما کیهان شناسی در دانشگاه مک گیل. “آن شده است شک طولانی در پشت ذهن بسیاری را در رشته تئوری: آیا این واقعا کار می کند؟”

در سال 2018 یک گروه از نظریه پردازان رشته در زمان یک سری از مطرح نتايج و استدلال کرد که این مشکل منعکس عدم امکان—که شاید تورم فقط نمی تواند اتفاق می افتد در این نظریه است. این به اصطلاح بچه نگهدار د مرداب حدس ادعا کرد که هر نسخه از این مفهوم است که می تواند توصیف de Sitter space—یک اصطلاح برای این نوع از جهان که در آن ما انتظار داریم تورم را—خواهد به نوعی از ویژگی های عیب است که آن را در یک “باتلاق” از رد نظریه.

هیچ کس ثابت مرداب حدس و چند رشته پردازان هنوز هم انتظار می رود که شکل نهایی این تئوری هیچ مشکلی با تورم است. اما بسیاری بر این باورند که اگر چه حدس ممکن است نگه دارید تا سختگیرانه چیزی نزدیک به آن خواهد شد. برهما امید به اصلاح مرداب حدس به چیزی که نمی خواهد بار تورم به طور کامل. “شاید وجود دارد می تواند تورم را,” او می گوید. “اما آن را به یک دوره بسیار کوتاه از تورم است.”

هر گونه محدودیت بر تورم را در بالا بردن چشم انداز تست نظریه ریسمان در برابر داده های واقعی اما قطعی آزمون نیاز به اثبات كند. با توجه به Cumrun وفا فیزیکدان در دانشگاه هاروارد و یکی از مرداب حدس نویسندگان, محققان می توانید شروع به ساخت یک مورد این ایده اگر آنها می توانید آن را برای اتصال به اعتماد قوانین فیزیکی است. “دو سطح وجود دارد از آن,” او می گوید. “برای اولین بار است که اعتماد به نفس بیشتری در اصل. و پس از آن وجود دارد که توضیح آن.”

یک روش برای ایجاد اعتماد به نفس ممکن است سعی کنید به توضیح دهید که چه نوع فیزیکی حکومت را در حد تورم—و یا برای قرار دادن پرس و جو در یک راه عملی تر: چگونه می تواند رشته پردازان امید به متقاعد کردن کیهان شناسان به تجدید نظر در مورد علاقه نظریه?

این نوع از سوالات led وفا و خود را در دانشگاه هاروارد همکار Alek Bedroya به دنبال فیزیک مبتنی بر دلیل است که می تواند توجیه مرداب حدس. آنها در بر داشت یک نامزد در یک تعجب آور محل. معلوم است که تورم در حال حاضر یک مشکل حل نشده به دنبال یک راه حل: نظریه پردازان باید همه توافق چه اتفاقی می افتد به بسیار اندک کوانتومی جزئیات زمانی که توسعه رخ می دهد و باعث استاتیک خلاء.

فیزیکدانان فقدان یک تئوری کار است که به توصیف جهان زیر سطح به اصطلاح طول پلانک بسیار دقیقه فاصله جایی که آنها انتظار می رود کوانتومی کنار جاذبه به نظر می رسد. طرفداران تورم باید به طور معمول تا به حال به فرض که آنها می توانید یک روز کار کسانی که “trans-Planckian” جزئیات مربوط به آن و است که آنها را یک تفاوت بزرگ به هر گونه پیش بینی. اما چگونه است که مرحله اتفاق خواهد افتاد یک سوال باز باقی می ماند.

وفا و Bedroya داده اند یک جواب ساده است: فراموش کردن آن است. جدید خود را trans-Planckian سانسور حدس ادعا میکند که بسیار کوچک کوانتومی فازی باید همیشه بسیار کوچک و کوانتومی با وجود این ذره اثر گسترش است. اگر این ایده درست است آن را به معنی محدودیت در میزان تورم است که می تواند اتفاق می افتد به دلیل بیش از حد از آن را بیش از حد بزرگنمایی از ترانس Planckian جزئیات.

بنابراین در یک پیچ و تاب و جدید برای نظریه ریسمان محققان در واقع می تواند نگاه به آسمان برای برخی از پاسخ. چقدر تورم بیش از حد سانسور حدس ؟ وضعیت کمی پیچیده است. چندین مدل مختلف برای روند واقعی تورم وجود داشته باشد و اخترفیزیکدانان هنوز داده است که تایید هر یک از آنها و یا ایده اولیه به عنوان یک کل به عنوان شرح صحیح از جهان ما. محققان شروع به کار کردن محدودیت های جدید حدس می گذارد و بر روی بسیاری از نسخه های تورم است. برخی از ساخته شده است در راه برای پنهان کردن ترانس-Planckian جزئیات اما Loverde می گوید که بسیاری از مدل های معمولی درگیری با حدس.

یک جنگ روشن می آید از “ازلی” امواج گرانشی. این امواج که نظریه پردازان انتظار بوجود می آیند در طول تورمی فاز را پشت سر ضعف اما متمایز ثبت نام در ریزموج زمینه کیهانی. تا کنون آنها نشده اند دیده می شود اما تلسکوپ به طور جدی به دنبال آنها. سانسور حدس خواهد تنها اجازه می دهد یک “مسخره, unobservably کوچک” مقدار Loverde می گوید:—آنقدر کوچک است که هیچ نشانه ای از این امواج به معنی حدس نمی شود به جهان ما مگر اینکه نظریه پردازان می توانید آمد تا با یک توضیح متفاوت برای آنها.

آیا این حدس واقعا به مقدار یک تست از نظریه ریسمان ؟ آن است که خیلی زود است که بگوییم با توجه به وفا. اصول هنوز هم فقط حدس—در حال حاضر است. “این بیشتر یک اتصال این اصول با هم—تعجب آور و غیر منتظره روابط—بیشتر آن می شود باور که چرا این درست است,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>