خواهد COVID-19 ما را کمتر دموکراتیک و بیشتر مانند چین ؟

در ستون های اخیر من این باورند که این بیماری همه گیر کوروناویروس ما را بیشتر سوسیالیستی که من به سادگی به معنی که دولت ها را بیشتر از غنی و فقیر. من مشخص شده است که این تغییر می تواند سازگار با دموکراسی است. در حال حاضر پس من الگوی veering بین Pollyannaism و ترس من در نظر بگیرید که آیا این بیماری همه گیر خواهد ما را کمتر دموکراتیک و بیشتر استبدادی مانند چین است.

من تعمق در این تیره امکان پس از خواندن یک مقاله در باز کردن دموکراسییک مجله است که با هدف “برای به چالش کشیدن قدرت و تشویق بحث دموکراتیک در سراسر جهان است.” (من همه برای آن است.) اقتصاددان لوری Macfarlane معتقد است که رکود اقتصادی سال 2008 در حال حاضر در معرض ضعف نئولیبرالیسم که تلفیقی از دموکراسی و بازار آزاد سرمایه داری در آغوش آمریکا و دیگر قدرت های غربی.

“اگر نئولیبرالیسم شد و در حال حاضر در حمایت از زندگی,” Macfarlane می نویسد: “سپس coronavirus است که تجویز کشنده ، همه گیر گذاشته لخت عواقب فاجعه بار دهه خصوصی سازی خصوصی سازی و برون سپاری در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و انگلستان و برجسته اهمیت حیاتی قوی خدمات عمومی و منابع دولتی بوروکراسی.”

بیشتر به طور خاص, این بیماری همه گیر دارای نمایش داده می شود مزایای استفاده از چین متمرکز سبک حکومت. در حالی که ایالات متحده در مبارزه با Sars-Cov-2 چین به سرعت quelled آن شیوع و در حال حاضر آن را “سوار بر مشخصات بالا کمپین سلامت دیپلماسی برنده شدن تشویق در سراسر جهان برای حمایت از کشور نیاز دارند.”

چین در پاسخ به طور موثر تر از ایالات متحده به تغییر آب و هوا بیش از حد Macfarlane ادعا میکند. “در سال های اخیر چین به صرف بیشتر در سبز آن انرژی سیستم از امریکا و اتحادیه اروپا ترکیب شده است. چین در حال حاضر پیشرو در جهان از سرمایه گذاری در توربین های بادی و سایر انرژی های تجدید پذیر و فن آوری و تولید توربین های بادی و پانل های خورشیدی در هر سال از هر کشور دیگر.”

اگر چه چین پایبند اسمی به کمونیسم شکل افراطی از سوسیالیسم Marfarlane توصیف اقتصاد آن به عنوان “دیکتاتوری سرمایه داری” است که در آن دولت مجوز شرکت خصوصی اما اعمال کنترل بیش از آن. در یک نکته جالب اشاره به این معروف اولین خط از مانیفست کمونیست, Macfarlane عنوان مقاله خود را “یک شبح است فراموش نشدنی غرب – شبح استبدادی سرمایه داری.”

چین سیستم تقویت کرده است, استانداردهای زندگی. نسبت جمعیت آن زندگی در فقر شدید (کمتر از $1.90/روز) کاهش یافت و از 88 درصد در سال 1981 به 2 درصد امروز. اما چین دقیقا مترقی بهشت. “نابرابری درآمد در میان بالاترین در جهان, حقوق کار به شدت ضعیف و آزادی بیان است که اغلب به طرز وحشیانه ای سرکوب” Macfarlane امتیاز. “کارگران ندارد آزادی انجمن ها به فرم های کارگری و غیر دولتی و سازمان های کارگری در حال نظارت دولت که انجام منظم سرکوب.” (برای چشم باز کردن بینش چینی نگرش به کار را ببینید درخشان, مستند, آمریکا کارخانهکه می گوید داستان از یک رها خودکار کارخانه در اوهایو بازگشایی های چینی و شیشه ای-تولید میلیاردر.)

Marfarlane ترس است که آمریکا و دیگر کشورهای غربی در پاسخ به همه گیر ممکن است اتخاذ روش چینی توده نظارت و کنترل اجتماعی است. برخی از کشورها از جمله مجارستان و روسیه و اسرائیل “در حال حاضر با استفاده از coronavirus بحران به سطح شیب دار بالا سرزده نظارت و عقب دموکراسی اغلب الهام گرفتن از چین است.” گوگل و اپل اعلام کرده اند برنامه ای برای تبدیل گوشی هوشمند به “کروناویروس انتقالها.”

“برای ترقی خواهان در سراسر غرب” Macfarlane می نویسد: “وظیفه پیش رو بسیار زیاد است. نه تنها وجود دارد یک نیاز برای پاسخگویی به رشد پویایی چین استبدادی سیاسی-اقتصادی سیستم وجود دارد نیاز به انجام این کار در راه است که باعث تقویت دموکراسی و محافظت از آزادی های مدنی در زمانی که هر دو به طور فزاینده ای در معرض خطر است.”

Macfarlane مقاله مرا به یاد یک خورنده و 106-صفحه رمان سقوط تمدن غرب: نمایی از آیندهتوسط مورخان علم نائومی Oreskes و اریک کانوی. آنها همچنین همکاری بازرگانان از شکخشن در معرض افراد و گروه های این سوال در انسان ناشی از تغییر آب و هوا. تجار نشان می دهد که تغییر آب و هوا منکران رانده ایدئولوژیک تعهد به سرمایه داری بی بند و بار.

برگردان های ترسناک در این موضوع فروپاشی طول می کشد به شکل یک یادداشت نوشته شده است در آینده سال 2393 توسط یک محقق در چین تبدیل شده است که جهان تنها ابرقدرت باقی مانده. محقق به نظر می رسد در 21st century و به یاد می آورد با تعجب از خودش به نمایش گذاشت ناتوانی در ایالات متحده و دیگر قدرت های غربی به اقدام علیه تغییرات آب و هوایی.

“پاک کردن اخطار از فاجعه آب و هوا رفت و نادیده گرفته شده برای دهه” این کتاب را خلاصه می گوید: “منجر به افزایش درجه حرارت افزایش سطح دریا گسترده خشکسالی و—در نهایت—فاجعه در حال حاضر شناخته شده به عنوان بزرگ سقوط 2093 زمانی که فروپاشی غرب قطب جنوب یخ منجر به مهاجرت دسته جمعی و کامل تقسیمات جدید جهانی ،

چین با آن از بالا به پایین دولت در پاسخ به مراتب بیشتر موثر برای بزرگ سقوط از ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی و آن را تبدیل به جهان غالب دولت است. این طنز تلخ در قلب فروپاشی است که تمدن غرب نابود است آن را غیر منطقی ایمان در شرکت رایگان. آینده تصور Oreskes و کانوی به نظر می رسد حتی بیشتر قابل قبول در حال حاضر از آن در سال 2014 زمانی که رمان خود را منتشر شد. رئیس جمهور آمریکا و حزب جمهوری خواه تبدیل شده اند و حتی بیشتر متعصبانه متعهد به بی بند و بار سرمایه داری و مخالف مهار سوخت فسیلی تولید گازهای گلخانه ای.

ما آمریکایی ها هنوز هم زندگی در یک دموکراسی بنابراین سرنوشت ما در دست ما است, راست? در اینجا چیزی است که من امیدوارم که اتفاق می افتد در اینجا در ایالات متحده به اصطلاح رهبر جهان آزاد است. ما را ابتدا در ماه نوامبر به جامعه ما بیشتر نه کمتر دموکراتیک است. ما را انتخاب رهبران متعهد به ساخت ملت ما سالم سبزتر عادلانه تر و کمتر cartoonishly داروینی. ما با تصویب قوانین ساخت آن را آسان تر برای همه به رای و سخت تر برای افراد ثروتمند و شرکت های بزرگ به دکل سیستم خود بهره مند شوند. ما را حفظ خواهد کرد گردش در ما نامنظم دموکراتیک راه را به سوی یک دنیای بهتر.

مطالعه بیشتر:

خواهد COVID-19 ما را بیشتر سوسیالیستی?

خوش بینی در زمان تاریک

آیا کنگره از وجودی ترس کمک تهمت?

Coronavirus و جناح راست پست مدرنیسم

بیماری همه گیر می دهد بینش پژوه به Botched COVID-19 پاسخ

مراقبه در طول طاعون

شورش علیه غنی

چامسکی خواستار تهمت و جمهوری خواه متحدان “Criminally مجنون”

چگونه ما می تواند جلوگیری از آب و هوا آخرالزمان

متا پست: هرگن پست در فقر و دیگر مشکلات اجتماعی

دیدن رایگان آنلاین کتاب ذهن-بدن مشکلات: علم ذهنیت که ما واقعا هستند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>