درندهخویی در پارک ها می تواند شما را احساس بهتر

تجربه درندهخویی است که به ویژه مهم برای سلامت جسمی و روانی با توجه به یک مطالعه جدید در پارک های شهری.

به عنوان کلانشهرهای بالون با رشد و پراکندگی وسیعتر رد پا از شهرستانها در سراسر جهان دسترسی به طبیعت برای مردم ساکن در مناطق شهری در حال تبدیل شدن سخت تر برای پیدا کردن.

اگر شما خوش شانس یک پارک جیب ممکن است نصب شده در کنار یک کاندومینیوم جدید پیچیده خود را در بلوک و یا شاید یک بام سبز در صدر ساختمان که در آن شما کار می کنند در مرکز شهر. اما این غیر معمول به پیدا کردن مکان در یک شهرستان که نسبتا وحشی—حتی اگر ما تاریخچه تکاملی نشان می دهد ما نیاز به تعامل با طبیعت وحشی به رشد است.

این مطالعه جدید نشان می دهد که همه اشکال طبیعت در برابر خلق شده اند که با توجه به مزایای به مردم را به خوبی بودن.

گذشته تحقیقات نشان داده است, بهداشت و سلامتی, فواید طبیعت برای انسان اما این مطالعه برای اولین بار نشان می دهد که درندهخویی در مناطق شهری است که عمیقا مهم برای انسان خوب بودن.

“روشن بود از نتایج ما که انواع مختلف طبیعت می تواند اثرات متفاوتی بر روی افراد می گوید:” منجر نویسنده الیزابت لو یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه واشنگتن دانشکده محیط زیست و جنگل علوم است. “وایلدر مناطق در یک پارک شهری به نظر می رسد به تأمین منافع بیشتر به مردم و معنی دار ترین فعل و انفعالات وابسته به آن نسبتا وحشی ویژگی های.”

صرف زمان در طبیعت

در حالی که این یافته ها به احتمال زیاد درست نگه در بیشتر شهرهای بزرگ این تیم تحقیقاتی با تمرکز بر کشف پارک در سیاتل شهر گسترده ترین پارک شهری که شامل حدود 500 هکتار است. پارک کمتر از 20 دقیقه رانندگی از مرکز شهر هسته ای مواجه شده است و فشار توسعه مشترک برای پارک ها در شهرهای با رشد جمعیت.

پارک هیئت مشورتی خواسته محققان به نگاهی به آنچه عناصر مهم ترین بودند به افرادی که با هدف به دست آوردن اطلاعات قابل استفاده برای تصمیم گیرندگان.

“ما در کشف پارک اما این در مورد کل این سیاره می گوید:” نویسنده ارشد پیتر کان یک استاد محیط زیست و جنگل علوم و روانشناسی. “در همه جا توسعه chipping دور در مناطق وحشی. بشریت باعث شده است که خیلی تخریب و وجود دارد بدون توقف آن را—مگر ما متوقف شود. ما در حال تلاش برای نشان می دهد که اگر شما در حال رفتن برای توسعه منطقه شما حداقل نیاز به درک هزینه های انسانی.”

تیم تحقیقاتی به بررسی چند صد پارک را برانگیخت درخواست از آنها برای ارائه یک خلاصه نوشته شده آنلاین از یک معنی تعامل آنها با طبیعت در کشف پارک. سپس محققان pored بیش از این ارسالی, برنامه نویسی, تجربیات به دسته های مختلف.

برای مثال یکی از شرکت کنندگان تجربه از “ما نشسته و گوش به امواج در ساحل در حالی که برای” اختصاص داده بود دسته بندی “نشسته در ساحل” و “گوش دادن به امواج.”

درندهخویی خود را به خوبی بودن

در سراسر 320 یکی از شرکت کنندگان ارسالی یک الگوی دسته بندی ها محققان را “طبیعت و زبان” شروع به پدیدار شود. پس از برنامه نویسی همه ارسالی, نیم دوجین دسته بندی ها—آنچه محققان را “تعامل الگوهای”—اشاره شد اغلب به عنوان مهم به بازدید کنندگان است. این شامل مواجهه با حیات وحش, پیاده روی در امتداد لبه از آب زل زده در یک نمایش و پس از تاسیس دنباله.

علاوه بر این محققان در نگاه که آیا پارک نسبی درندهخویی مهم در هر بازدید کننده ترین تجربه معنی دار در پارک. آنها تعریف “نسبتا وحشی” را به عنوان از جمله کشف پارک متنوع و نسبتا unmanaged زمین آن سطح بالایی از تنوع زیستی آن “بزرگ طبیعت” مانند رشد درختان بزرگ و فضاهای باز گسترده مناظر و مردم تجربه از پارک خلوت و حذف از تمدن است.

این وحشی ویژگی های مهم بودند به تجارب افراد تقریبا در هر مورد. برای مثال “لکه بینی طاس عقاب” منابع نسبتا پرنده وحشی و “تماشای پرندگان نشسته در رشد درخت” نشان دهنده یک زیستگاه آن است که درخت رشد می تواند.

نامگذاری هر تجربه زندگی در طبیعت ایجاد می کند قابل استفاده به زبان مهم است که برای مردم قادر به تشخیص و شرکت در فعالیت هایی که در حال انجام بیشتر و معنی دار به آنها. برای مثال تجربه راه رفتن در امتداد لبه از آب ممکن است برای انجام یک حرفه ای جوان در یک آخر هفته پیاده روی در پارک. بازگشت به مرکز شهر در طول یک روز کاری آنها می توانید لذت بردن از بیشتر داخلی قالب این تعامل با راه رفتن در امتداد یک چشمه یا ویژگی های آب در ناهار خود را.

“ما در حال از دست دادن زبان از تعامل با طبیعت و به عنوان ما انجام می دهیم ما همچنین از دست دادن این عمل فرهنگی این شکل از تعامل با طبیعت سر چشمه وجود انسان” کان می گوید. “ما در حال تلاش برای تولید یک طبیعت زبان است که کمک می کند تا به این انسان-طبیعت تعاملات بازگشت به زندگی روزانه ما است. و برای که به اتفاق می افتد, ما نیز نیاز به حفاظت از طبیعت به طوری که ما می توانیم ارتباط برقرار کردن با آن است.”

این محققان امیدوارند این مطالعه و آنهایی که آینده انجام شده در شهرهای دیگر—می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان بخشی از فرآیند تصمیم گیری برای توسعه طرح ها در پارک های شهری و مناطق طبیعی است. آنها وارد شده خود را تجزیه و تحلیل روش ها را به یک کتاب است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به انجام مطالعات مشابه در دیگر شهرستانها در سراسر جهان.

این تحقیق به نظر می رسد در مجله Frontiers در شهرهای پایدار. اضافی نویسندگان از Tongji University در چین و کشف پارک شورای مشورتی است. دانشگاه واشنگتن بودجه پژوهش است.

منبع: دانشگاه واشنگتن

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de