چرا زنان ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به اختلالات خلقی

افسردگی و سایر اختلالات خلقی اغلب فاقد قابل تشخیص شود. مانند بسیاری از بیماری های پیچیده آنها ظهور به عنوان ژن و شرایط زندگی interweave در راه مرموز. کمتر مبهم هر چند واقعیت این است که در این شرایط تحت تاثیر قرار زنان حدود دو برابر بیشتر از مردان است.

درک این که چگونه و به همین دلیل نیاز به یک نگاه در زمینه زیست شناسی—مغز مدارات و هورمون ها که ترجمه یک فرد آرایش ژنتیکی و تجربیات زندگی به علایم بیماری. دوران کودکی سختی شناخته شده به منظور بالا بردن یک فرد خطر ابتلا به اختلالات خلقی و حساسيت تشدید طول هورمون نوسانات. یک مورد در نقطه: girls’ افسردگی نرخ شلیک کنید تا برای تبدیل شدن به دو برابر بيشتر از پسران در دوران بلوغ است.

اما اختلالات خلقی همیشه ظهور در دوران نوجوانی است. برای یک زیر مجموعه از زنان با آنها علائم محصول برای اولین بار در طول یا پس از بارداری است. پس چه می گذرد ؟

برخی از کارشناسان توضیح این تاخیر به عنوان یک “دو” پدیده: سوء استفاده در دوران کودکی و یا رها کردن—و یا حتی والدین استرس قبل از یک کودک توسعه در رحم—ممکن است ترک یک اثر بیولوژیکی. در عین حال که آسیب پذیری می تواند بماند سپس تحت رادار تا یک دوم ضربه باعث بیماری اغلب سال بعد. برای برخی از افراد که دومین ضربه به نظر می رسد در دوران بارداری.

حدود هشت سال پیش دانشمندان علوم اعصاب کاتلین موریسون و تریسی عدل هر دو در حال حاضر در دانشگاه مریلند و همکاران خود شروع به کاوش این احتمال در زنان و موش های نر.به دلیل اختلالات خلقی ناشی از تجمع عوامل و وقایع زندگی, محققان می خواستم موس مطالعات به منعکس کننده “پیچیدگی چه زندگی است که در واقع مانند” موریسون می گوید. اما “ما نمی خواهید برای ایجاد یک افسرده ماوس. که نوع غیر ممکن است.” به طوری که آنها متمرکز بر اعصاب و غدد مدار به نام هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال (HPA) محور که به تولید هورمون کورتیزول برای کمک به بدن در مقابله با استرس. به عنوان بخشی از مبارزه یا پرواز واکنش کورتیزول باعث تحریک تولید قند خون کمک می کند که بسیج انرژی به مارشال یک پاسخ استرس و تغییرات متابولیک منابع دور از هضم و رشد. اوایل زندگی سختی می اندازد محور HPA خارج از ماشین چین دهنده و این عدم تعادل یکی از ویژگی های بسیاری از اختلالات روانی.

برای تست دو ضربه ایده محققان در معرض موش های نر در دوران بلوغ به دو هفته از انواع عوامل استرس زا—سفید سر و صدا, مرطوب ملافه و درنده بوی, در میان دیگران. آنها سپس اندازه گیری کورتیکوسترون (ماوس نسخه کورتیزول) در این حیوانات در طول حملات ناشی از استرس بعد از آن در زندگی است. پاسخ نگاه خوب تا زمانی که بارداری. در مقایسه با موش های گروه کنترل که تا به حال با آن مواجه تنش در دوران بلوغ زمانی که پس از زايمان موشها در معرض یک موقعیت استرس زا—موقت جدایی از نوزادان تازه متولد شده خود را از طریق یک مش مانع آنها واکنش نشان داد و با تسخیر کرده و غریزه, به عنوان در نظر گرفته و با اندازه گیری مسافت طی شده نسبت به نوزادان در انتهای دیگر از قفس. این موش ها همچنین تولید غیر منتظره ای کم کورتیزول.

تیم دیدم یک الگوی مشابه در انسان: هنگامی که در معرض یک آزمایش که در آن آنها از هم جدا شدند از خود و نوزاد شش ماه پس از زایمان, زنانی که متحمل شده بود در اوایل زندگی سختی داشتند blunted استرس پاسخ و نمی واکنش نشان می دهند به شدت به گریه کودک در اتاق مجاور است. “آنها فقط به نظر نمی رسد ناراحت است. آنها به نظر نمی رسد ناراحت” موریسون می گوید. این زنان همچنین گل بدتر در آزمون برای افسردگی پس از زايمان.

ساختمان در آن سال 2017 یافته های یک مطالعه توسط مریلند تیم منتشر شده در 11 فوریه در مجله Neuropsychopharmacology, در زمان یک نگاه عمیق تر در مکانیسم های بیولوژیکی است که می تواند توضیح دهد که چگونه دوران بلوغ سختی راه را برای ظهور اختلالات خلقی در طول و پس از بارداری است.

دوباره محققان در معرض موش ماده به موقعیت های استرس زا در دوران بلوغ و تجزیه و تحلیل پاسخهای هورمونی بعد وقتی حیوانات حامله شد. آنها را مورد بررسی قرار HPA بافت و متوجه اختلال در خوشه ای از سلول های عصبی در هیپوتالاموس. در سلول های مغز از استرس موش باردار نسبت به nonpregnant یا بی تشویش حیوانات DNA ساختار تغییر در راه است که به افزایش احتمال ژن ها در برخی مناطق تبدیل شدن به فعال. که خاص ژن را تحت تاثیر قرار می گیرد و چگونه این تغییرات تاثیر رفتار نامشخص باقی مانده است.

اما محققان قادر به شناسایی مولکولی ماشه: یک هورمون به نام allopregnanolone. هورمون موج در دوران بارداری و به نظر می رسد نشان می دهد مغز reprogramming ناشی از سختی مواجه می شوند در دوران بلوغ. قوی ترین شواهد برای این دو آمار پدیده می آید از یک مجموعه ای از آزمایش های انجام شده در موش که نمی تواند باردار شدن—مردان بالغ است. در حیوانات نر بودند که تاکید کرد در دوران بلوغ تامین سطح بالایی از allopregnanolone تکثیر blunted HPA پاسخ به طور معمول دیده می شود در زنان باردار. بنابراین به نظر می رسد که همان عصبی reprogramming است “نشسته وجود دارد در مردان” موریسون می گوید. اما از آنجا که آنها نمی تحت pregnancylike هورمون نوسانات آنها “هرگز که دوم رسید.”

این یافته ها می تواند کمک به توضیح دهد که چرا زنان که تجربه مشکلات در دوران کودکی هستند “بیشتر احتمال دارد به افسردگی در طول دوران بارداری بیشتر احتمال دارد به افسردگی پس از زايمان و بیشتر احتمال دارد به افسردگی یائسگی می گوید:” لورن آزبورن باروری روانپزشک در دانشگاه جانز هاپکینز دانشکده پزشکی بود که درگیر در تحقیقات جدید است. “در تمام این موارد اگر allopregnanolone نوع دوم آمار بالای آن در اوایل زندگی سختی که می تواند کمک به ما بیولوژیکی توضیح است که آسیب پذیری.”

این هورمون همچنین دارای برخی از متناقض خواص. در مارس 2019 U. s. غذا و داروی آمریکا مورد تایید یک نسخه مصنوعی از allopregnanolone—تحت نام تجاری Zulresso—به عنوان اولین دارو برای درمان سریع افسردگی پس از زايمان است که مبتلا به یک در نه مادران جدید است.

در این مطالعه جدید نشان می دهد که چگونه allopregnanolone می تواند به افزایش آسیب پذیری به اختلالات خلقی استفاده از این هورمون بارداری برای درمان افسردگی ممکن است به نظر می رسد counterintuitive. یک زن هورمونی دولت اما به شدت متفاوت در طول و بعد از بارداری, موریسون توضیح می دهد. در عرض یک هفته یا بیشتر پس از تولد هورمون افت شتاب. برخی از زنان نمی تواند رسیدگی به این تغییر شدید و شروع به داشتن علائم آن آشکار به عنوان اختلالات خلق و خوی او می گوید:. به آنها allopregnanolone ممکن است کمک به نرم کردن ضربه.

اگر چه Zulresso را تصویب آمد و پس از چندین کارآزمایی بالینی موفق به Neuropsychopharmacology کاغذ را افزایش می دهد احتمال این که این دارو ممکن است در نظر گرفته شده و اثر در زنانی که تجربه های دوران کودکی سختی. آزبورن نشان می دهد که می تواند وجود داشته باشد “متناقض واکنش های جانبی به allopregnanolone در پس از زايمان.” تا کنون چنین پاسخ دیده نشده در این کارآزمایی بالینی داده است. اما “این یک داروی جدید,” او می گوید. و “ممکن است چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد چگونه ما دوز این دارو که مطلوب مردم به آن را دریافت.”

جیمی مگوایر عصب شناسی در دانشگاه تافتز است که در هیئت مشاوران علمی برای سیج درمان سازنده Zulresso می گوید: زود است به هر گونه ادعا در مورد پیامدهای درمان از آنجا که اطلاعات جدید در موش. به مطالعه کلید کمک به ایجاد یک مدل موش که متصل استرس های فیزیولوژیکی پاسخ با عوامل خطر شناخته شده برای افسردگی در زنان باشد. سلامت زنان شده است understudied اما مگوایر می گوید این موش ها باید به کمک محققان بیشتر کاوشگر زیستی شالوده از اختلالات خلق و خوی خود را و کشف علائم راهنمایی برای کشف بیماران در معرض خطر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im