چرا پیگیری علمی دانش هرگز به پایان خواهد رسید

یک زن و شوهر از سال پیش من با خانواده وارد جزیره مائوئی در هاوایی برای تعطیلات من با ارائه این فرصت را به بازدید از Daniel K. Inouye خورشیدی تلسکوپ (DKIST) در کوه Haleakalā (نام و نام آن جاست معنی در هاوایی “خانه خورشید”). این غیر معمول تلسکوپ—که تولید آن اولین تصاویر از خورشید به تازگی عمل تنها در طول روز و شامل گسترده سیستم خنک کننده است که حذف آن بسیار زیاد گرما از آن متمرکز نور خورشید.

من تعجب به ستاره شناسان در سایت شکایت شد که تلسکوپ را نمی خواهد به اندازه کافی جمع آوری نور به دنبال حرکت و طیفی از ویژگی های آن وضوح عناصر بر روی سطح خورشید است. نور کافی نیست زمانی که شما در حال خیره شدن به خورشید ؟ شکایت خود را به من یادآوری های مداوم ما تمایل به جمع آوری هر چه بیشتر اطلاعات بدون در نظر گرفتن چقدر ما در حال حاضر. در واقع بیشتر دانش ما بیشتر از ما می خواهم به یاد بگیرند. تنها جهل به ارمغان می آورد و عدم شور و شوق برای یادگیری بیشتر.

مداوم تلاش برای دانش دانشمندان استثنایی امتیاز قادر به پاسخ “من نمی دانم” وقتی پرسید یک سوال دشوار است. آنها لازم نیست تظاهر به دانستن بیشتر از آنها در واقع انجام و موفقیت خود را اندازه گیری نشده است و توسط تعدادی از امثال آنها در رسانه های اجتماعی. حرفه ای دیگر رشته های مانند کسب و کار سیاست و یا دین نیست تحمل جواب خالی و اجازه نمی دهد frank معاملات از این نوع است.

اما کیهان شناسان می توانید دریافت کامل حقوق و دستمزد در حالی که اعتراف به این که آنها نمی دانند چه چیزی بیشتر از این جهان ساخته شده است از آنجایی که آنها هیچ سرنخ در مورد ماهیت ماده تاریک و انرژی تاریک. در تجاری یا سیاسی جهان شده اند را تکذیب کرد پرداخت تا زمانی که آنها یک تصویر پیش بینی شده حداقل تظاهر به دانستن آنچه که آنها در حال صحبت کردن در مورد.

این غیر معمول امتیاز ناشی از این درک که علم در حال پیشرفت است که در آن فهم ما ناقص است و اشتباهات باید تحمل بود. تحقیقات به ناشناخته به ناچار شامل اشتباهات. ما آموزش خود را با پیدا کردن اختلاف بین ما برآمد و داده های تجربی. Galileo Galilei جرأت به بررسی کنید که آیا اشیاء سنگین سقوط سریع تر از نور اشیاء همانطور که قبلا فکر می کردم و متوجه شد که آنها نمی; سیسیلیا پین-Gaposchkin بررسی می شود که آیا خورشید همان ترکیب به عنوان زمین و متوجه شد که آن را ساخته شده است عمدتا از هیدروژن است.

متاسفانه فروتنی همراه ما هرگز پایان دادن به تجربه یادگیری است که گاهی اوقات فراموش شده از غرور توسط دانشمندان که به رخ کشیدن در مورد دستاوردهای اولیه و ترویج غرور خود را با اعلام پیروزی قبل از موعد مقرر در حالی که با فرض پایان پرس و جو. اجازه دهید به من نشان می دهد که با چند نمونه.

با در نظر گرفتن پیشرفت های بزرگ در فیزیک در اواخر قرن 19 این فیزیکدان برجسته آلبرت مایکلسون استدلال در سال 1894: “… به نظر می رسد محتمل است که بسیاری از grand اصول اساسی شده است بصورتی پایدار و محکم تاسیس شده است…. یک فیزیکدان برجسته اظهار داشت که در آینده حقایق علوم فیزیکی هستند به نگاه در جای ششم از اعشار.” در مقابل, پس از آن بیش از چند دهه فیزیکدانان شاهد ظهور نظریه نسبیت خاص, نسبیت عام و مکانیک کوانتومی, نظریه که انقلابی در درک ما از واقعیت فیزیکی و در نتیجه رد Michaelson پیش بینی.

به طور مشابه, نظریه ریسمان آغاز شده و در حال تبلیغ در اوایل دهه 1980 به عنوان یک مدعی برای نهایی “تئوری همه چیز” که متحد کردن گرانش با مکانیک کوانتومی—که آلبرت انیشتین در حال تلاش برای به انجام رساندن بیهوده است. اما چهار دهه بعد ما هنوز نمیفهمد که آیا آن را حتی یک نظریه از چیزی. حتی supersymmetry که به این نظریه در اصل مرتبط کشف شد که بسیاری امیدوار بود توسط برخورددهنده بزرگ هادرون.

در سال 1908 ادوارد چارلز Pickering, که در خدمت به عنوان مدیر رصدخانه کالج هاروارد, استدلال کرد که تلسکوپ رسیده بود خود را بهینه قطر حدود 70 اینچ (تقریبا به ارتفاع یک فرد) و این که هیچ سود وجود دارد از دنبال بزرگتر دیافراگم. امروز که همان نهاد است که یک شریک در ساخت لوله تلسکوپ ماژلان با قطر است که منظور از قدر بزرگتر از خود اظهار داشت محدود می کند.

حتی زمانی که کارشناسان مهر قضایای در کتاب های درسی شواهد تجربی می تواند به اثبات آنها را اشتباه و افشای حد از تخیل خود را. به عنوان مثال قابل توجه است quasicrystals که دستور داد—اما نه دوره ای—ساختار اتم و که در نظر گرفته شد غیر ممکن است قبل از آنها کشف شده در طبیعت است. در حالی که بلوری محدودیت قضیه تأکید کرد که کریستال می تواند دارای تنها دو-سه – چهار – یا شش برابر دوران تقارن این پراش براگ الگوی quasicrystals نشان می دهد دیگر تقارن سفارشات—مانند پنج برابر تقارن.

طبیعت است که تحت هیچ الزامی به رعایت محدودیت های تخیل ما و یا ابزار. فقط به عنوان در مورد رعایت خورشید مجموعه ای از تصفیه اطلاعات تنها می تواند تحریک اضافی و سوالات پاسخ داده نشده. هیچ پایان دادن به تعقیب ما را از دانش است.

و مانند مائوئی است که در واقع در اقیانوس آرام بدن از دانش علمی ما صرفا یک جزیره کوچک در اقیانوس وسیعی از جهل. تحقیقات علمی با هدف گسترش خشکی که جزیره به افق نامحدود که در پیش روست.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>