چرا راه اندازی مجدد اقتصاد خواهد بود واقعا سخت

به عنوان جهان می اندیشد پایان دادن به عظیم مستند های اجرا شده در پاسخ به COVID-19 Vinod Singhal است و با توجه به آنچه که اتفاق می افتد هنگامی که ما ضربه بر روی دکمه بازی و موتورهای که درایو صنعت و تجارت جیغ بازگشت به زندگی دوباره.

Singhal که مطالعات راهبرد عملیات و مدیریت زنجیره تامین در موسسه فناوری جورجیا, چند ایده در مورد چگونه به سهولت انتقال به واقعیت جدید. اما این بیماری همه گیر باعث می شود آن را سخت برای پیش بینی آنچه که واقعیت خواهد بود.

“ما می دانیم که بیماری های همه گیر می اخلال در زنجیره تامین, از آنجا که ما تا به حال سارس تجربه, اما این چیزی است بسیار متفاوت می گوید:” Singhal, استاد مدیریت عملیات در scheller دانشکده کسب و کار یادآوری سارس ویروسی همه گیر از سال 2002 تا 2003. اما این رویداد ندارد تقریبا کشنده در سراسر جهان برای رسیدن به COVID-19.

“واقعا وجود دارد هیچ چیز به مقایسه این بیماری همه گیر به,” او می گوید. “و پیش بینی یا برآورد قیمت سهام است که به سادگی غیر ممکن است, بر خلاف زنجیره تامین اختلالات ناشی از خود شرکت گسل یا یک فاجعه طبیعی مانند زلزله در ژاپن است.”

زلزله را تکان داد که در شمال شرقی ژاپن در مارس 2011 به راه انداخته ویرانگر و مرگبار سونامی که باعث یک بحران در یک نیروگاه هسته ای و همچنین لرزاند اقتصاد جهانی است. آن نامیده می شد مهم ترین اختلال تا کنون جهانی زنجیره تامین. Singhal است coauthor از یک مطالعه در aftereffects در مجله ساخت و خدمات مدیریت عملیات.

اما COVID-19 نشان دهنده نوع جدیدی از رمز و راز می آید به چیزی به عنوان پیچیده و حیاتی برای اقتصاد جهانی به عنوان زنجیره تامین جهانی برای تعدادی از دلایل است که Singhal نکات برجسته:

  • جهانی گسترش ویروس و مدت زمان بیماری همه گیر. “ما هیچ ایده زمانی که آن را تحت کنترل و آیا آن را اندکی,” Singhal می گوید. “با یک فاجعه طبیعی شما می توانید نوع پیش بینی است که اگر ما در قرار دادن برخی از تلاش در عرض چند ماه ما می توانید به حالت عادی بازگشت. اما در اینجا وجود دارد این است که بسیاری از عدم قطعیت است.”
  • هر دو عرضه و تقاضا و طرف عرضه جهانی زنجیره ای مختل. “ما نه تنها از دیدن بسیاری از کارخانه ها تعطیل که بر سمت عرضه وجود دارد اما محدودیت در تقاضای بیش از حد, دلیل این که شما فقط می توانید بیرون بروید و فروشگاه مثل شما استفاده می شود به حداقل برای زمان حال” او می گوید. “و این همه در حال وقوع است در یک محیط که در آن زنجیره تامین نسبتا پیچیده پیچیده به هم پیوسته به هم وابسته و جهانی است.”
  • دیگر بار منجر شود. “ما نزدیک به یک تریلیون دلار از محصولات سالانه از کشورهای آسیایی در حدود 500 میلیارد دلار از چین” Singhal می گوید. “بسیاری در حال حمل از طریق دریا که نیاز به چهار تا شش هفته زمان منجر شود. این واقعیت است که تدارکات و توزیع شده است مختل شود و نیاز به سطح شیب دار تا دوباره افزایش خواهد یافت زمان منجر شود. پس از آن زمان را برای پر کردن خط لوله که در حال رفتن به یک موضوع است.”
  • زنجیره تامین باید کمی شل و کمی یدکی موجودی. در حالی که تولید غول مانند اپل بوئینگ و جنرال موتورز بیشتر مالی شل برای حمل آنها را از طریق عظیم اقتصادی کمربند سفت تامین کنندگان خود را گسترش در سراسر جهان می آیند در اندازه های مختلف ردیف های مختلف “و این شرکت های کوچک زیادی ندارد و مالی شل می گوید:” Singhal با اشاره به یک گزارش کوچک و متوسط شرکت در چین “که کمتر از سه ماه از پول نقد. آنها در حال حاضر تعطیل شده است به مدت دو ماه و تمایل به رفتن به سرعت.

“بسیاری از این شرکت ها ممکن است ورشکسته” او می افزاید. “بنابراین ما نیاز به کشف کردن که چگونه به کاهش تعداد از ورشکستگی. دولت در حال رفتن به بازی نقش مهمی در این بسته محرک اقتصادی آمریکا را تایید کرده است مفید خواهد بود.”

در تلاش برای دریافت یک دسته در چه بازارهای سهام در حال پاسخ به تمام است که اتفاق افتاده است مانند تلاش برای هدف را در یک هدف در حال حرکت در طول سفت باد. نوسانات قابل توجهی افزایش یافته پس فوریه 13, زمانی که داو جونز شاخص برتر تمام زمان بالا حدود 29,500.

“به این دلیل که ما انتظار ندارد همه گیر به گسترش و اختلال در ابتدا کم بود چون از خط لوله موجودی” Singhal می گوید و اشاره کرد که پس از آن شاخص به شدت کاهش یافته است به 18,500 در 23 مارس (کاهش نزدیک به 38 درصد) آن را برداشت و پشت به 22,000 مارس 30. “همان درست است از دیگر بازارهای سهام. چینی ها بازار سهام پایین بود 13%, اما آنها به نظر می رسد که این بیماری همه گیر تحت کنترل است.”

در حالی که COVID-19 است و آن را دشوار است برای پیش بینی آنچه که در بازار خواهد بود Singhal تا به برخی از ایده های که صنایع خواهد بود بیشتر تحت تاثیر قرار.

“سفر, گردشگری, سرگرمی, رستوران ها و کسب و کار که تکیه بر مردم بیرون رفتن—زمان طولانی را برای بازیابی از نظر سودآوری و قیمت سهام حتی یک بار همه گیر موجود است,” او می گوید. “مردم در حال رفتن به مردد به سفر بعد از این همه. گردشگری خواهد رسید.”

ملزومات مانند مواد غذایی در حال افزایش به مردم سهام در واکنش به حال تعطیل در نبود یک روند بلند مدت. Singhal نیست و انتظار داریم این روند را ادامه دهد به عنوان عادات خرید و قفسه های فروشگاه در نهایت عادی.

شرکت هایی که فروش اصول با حضور آنلاین قوی را به خوبی انجام دهد “اما صنایع مانند خودرو و الکترونیک است که باید جهانی زنجیره تامین و آیا جایگزینی تخصصی تکنولوژی بالا در قطعات تحت تاثیر قرار خواهد شد می گوید:” Singhal که نیز پیشنهادات خود را در مهم ترین مسائل مربوط به آدرس و نحوه کمک به سرعت بخشیدن به بهبود و آوردن زنجیره تامین به حالت عادی بازگشت (و یا هر آنچه که عادی به نظر می رسد پس از این):

  • این امکان را به ظرفیت های آنلاین به خصوص برای کوچک و شرکت های متوسط. “امکانات و تجهیزات ممکن است نیاز به برخی از زمان به راه اندازی مجدد” او می گوید. “نیروی انسانی یک مسئله بزرگ است. چگونه به سرعت شما می توانید مردم را به کار ؟ همچنین شما می توانید مواد اولیه و ساخت موجودی برای حمایت از تولید ؟ که ممکن است دشوار که مقید کردن تقاضا است که منتشر شده و همه در حال رقابت برای منابع محدود.”
  • توزیع. منجر بار در حال حاضر در حال بلند او اشاره می کند و یک افزایش ناگهانی در تقاضا برای تدارکات و توزیع خدمات به همه رمپ دوباره می تواند گسترش بار منجر شود.
  • جلوگیری از ورشکستگی. برنامه های دولت نیاز به تاسیس (مانند ما بسته محرک) برای نگه داشتن کوچک و متوسط شرکت ها در کسب و کار. این نگرانی به گسترش دوم و سوم ردیف تامین کنندگان و شرکت های بزرگ مانند اپل و یا بوئینگ یا GM باید همین کار را برای خود مهم ترین تامین کنندگان.
  • ساخت شل. “حفظ و نگهداری پول نقد دریافت جدید خطوط اعتباری و یا رسم کردن خطوط اعتباری شاید کاهش سود سهام یا سهام repurchases,” Singhal می گوید. “و ایجاد موجودی از اجزای حیاتی.”

Singhal همچنین بر نیاز به شفافیت بالا و پایین زنجیره تامین: “آنچه که بدان معنی است که شرکت ها نیاز به درک خوبی از آنچه که اتفاق می افتد را به مشتریان خود و تامین کنندگان اما نه فقط فوری خود را برای اولین بار ردیف مشتریان و تامین کنندگان خود را به مشتریان و تامین کنندگان و غیره در بالا و پایین خط.”

از آن خواهد شد بسیار مهم رو به جلو برای چند ماه آینده برای نظارت بر سلامت زنجیره تامین از دیدگاه مشتریان و تامین کننده دیدگاه به دلیل این است که یک دنیای جدید می گوید Singhal که می افزاید: یک, خوش بینانه, postscript, “این یک وضعیت بحران در حال حاضر, اما من فکر می کنم ما می توانیم آن را به عقب با هم.”

منبع: Georgia Tech

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>