چرا سرخک مرگ و میر فزاینده–و Coronavirus می تواند آن را بدتر

یک شیوع ویروسی به کشته شدن بیش از 6,500 کودکان در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) و هنوز در حال گسترش از طریق کشور است. دشمن نمی ترسید coronavirus که تنها فقط به جمهوری دموکراتیک کنگو. این یک آشنا و دست کم گرفت دشمن: سرخک.

موارد شروع به سنبله در اینجا در اکتبر 2018. کودکان شد ضعیف تب و متراکم با چشم های قرمز و زخم های دردناک در دهان خود را با ثبتشده راش از سرخک است. “ما در حال اجرا است پس از این ویروس تا کنون پس می گوید:” Balcha Masresha متخصص اپیدمیولوژی با سازمان بهداشت جهانی (WHO) منطقه ای آفریقا در برازاویل در کشور همسایه جمهوری کنگو است. این وضعیت به سرعت رشد کرد به آنچه که کارشناسان می گویند ممکن است بزرگترین مستند سرخک در یک کشور از جهان به دست آورد واکسن سرخک در سال 1963 (مشاهده موارد سرخک در حال افزایش است’).

بسیار مسری ویروس سرخک همچنان به گسترش در سراسر جهان است. در سال 2018 موارد رسید به حدود 10 میلیون نفر در سراسر جهان با 140,000 مرگ و میر 58 درصد افزایش از سال 2016. در کشورهای ثروتمند پراکنده شیوع بیماری سرخک در حال سوخت توسط مردم امتناع از واکسیناسیون کودکان خود را. اما در کشورهای فقیر مشکلات نظام سلامت پس از شکسته و با کمبود بودجه روبرو است که آن را نزدیک است-در غیر ممکن است برای ارائه واکسن به افرادی که به آن نیاز دارید. کنگو سیل از موارد نشان می دهد که چرا سرخک را حفظ خواهد کرد خیره کننده با وجود تلاش برای کنترل آن. و این وضعیت فقط بدتر خواهد شد با COVID-19 pandemic: بیش از 20 کشور در حال حاضر به حالت تعلیق واکسیناسیون سرخک مبارزات بهداشت و درمان کارگران تقلا برای مقابله با کروناویروس.

دیگر ویروس مرگبار

در کشورهای فقیر سرخک یک قاتل است به خصوص در ترکیب با سوء تغذیه و کمبود ویتامین. برآورد نامشخص اما میزان مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه نشانگر حدود 3-6 ٪ و می توانید آن سنبله به عنوان بالا به عنوان 30 درصد در بدترین شیوع بیماری با توجه به این که. قربانیان خود را اغلب مرگ از عوارض از جمله پنومونی و یا اسهال و کم آبی بدن. کسانی که بازیابی می تواند در سمت چپ با معلول دائم از جمله کوری و از دست دادن شنوایی به مغز آسیب برساند. این ویروس همچنین تضعیف سیستم ایمنی بدن برای ماه ها یا سال ها بعد از عفونت ایجاد “ایمنی فراموشی” است که برگ های کودکان آسیب پذیر به عفونت های دیگر.

اعتبار: طبیعت , doi: 10.1038/d41586-020-01011-6

این ویروس بسیار مسری است که چند unvaccinated افرادی که در تماس با آن هستند در امان اثرات آن است. دانشمندان تعریف infectiousness با استفاده از ‘تولید مثل شماره’—چگونه بسیاری از مردم به طور متوسط خواهد بود آلوده توسط یک فرد مبتلا به این ویروس در جمعیت که مصونیت ندارد. برای ابولا که تعداد حدود 1.5–2.5. جدید کروناویروس وحشتناک جهان به نظر می رسد به جایی بین 2 و 3. سرخک در صدر نمودار با تولید مثل تعداد 12-18 که باعث می شود آن را بیشتر ویروس مسری شناخته شده است. شما نمی نیاز به در همان اتاق به عنوان یک فرد آلوده به گرفتن ویروس—آن است که گسترش قطرات تنفسی است که می تواند معطل در هوا برای ساعت.

دو دوز امن و واکسن موثر می تواند به جلوگیری از ابتلا به سرخک; یک دوز فراهم می کند حفاظت بخشی. بسیاری از کودکان در کشورهای فقیر در حال خوش شانس برای دریافت یک دوز واحد. چرا که این ویروس بسیار مسری 92-95 درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه به دفع کردن بیماری. در جمهوری دموکراتیک کنگو تنها 57 درصد از کودکان دریافت حتی یک دوز از واکسن سرخک در سال 2018 با توجه به یونیسف مطالعه ایجاد شرایط ایده آل برای این ویروس به منفجر شود.

در کشورهای دیگر هم سرخک ثابت نهفته در سطوح پایین تا تعدادی از کودکان مستعد ابتلا به این ویروس سازد و آن را طول می کشد خاموش (نگاه کنید به ‘بزرگ شیوع بیماری سرخک’). “تقریبا نام هر کشور و شما را پیدا خواهد کرد سرخک وجود دارد می گوید:” راب Linkins یک سرخک متخصص در جهانی ایمن سازی بخش در مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) در آتلانتا و جورجیا و صندلی از سرخک و سرخجه ابتکار مشارکت پنج سازمان.

در هر منطقه متفاوت ترکیبی از عوامل منجر به شیوع.

در ماداگاسکار, کمبود واکسن سرخک کمک سوخت شیوع است که جاروب کشور جزیره شروع در سال 2018 باعث بیش از 240,000 موارد و 1 ، 000 مرگ و میر.

و در اوکراین پس از یک کودک درگذشت نامربوط باعث می شود پس از واکسن سرخک در سال 2008 پوشش واکسيناسيون کاهش از 95% است که سال به 31 درصد در سال 2016 می گوید Linkins. او می گوید: هیچ یک از زمانی که در سال 2017 بزرگ شیوع ضربه که منجر به بیش از 115,000 موارد است.

حالات شکست

کنگو دارای مشکلات در تعدادی از سطوح. این کشور دارای چنین نرخ تولد بالا—3.5 میلیون کودک متولد شده در هر سال—که به آن نیاز دارد به انجام واکسيناسيون مبارزات هر دو سال. کسانی که در مبارزات انتخاباتی که در آن ده ها هزار نفر از کارگران بهداشت و درمان فن در سراسر این کشور پهناور هستند لجستیکی کابوس. برای اولین بار دولت برای دریافت واکسن از سرمایه کینشاسا به روستاهای دور افتاده که می توان تنها با هلیکوپتر—و یا از طریق خونین مناطق جنگی در شرق این کشور است.

واکسن نگهداری می شود باید بین 2 °C و 8 °C از زمان آن برگ انبار تا زمانی که اداره—چالش گرمسیری در یک محیط که در آن قدرت قطع های مکرر می باشد. سلامت کارگران باید آموزش دیده به آن تزریق با خیال راحت یک کار بسیار مشکل تر از رها کردن مایع واکسن فلج اطفال در یک کودک زبان. این واکسن می آید به عنوان یک پودر که باید دوباره با یک همراه محلول استریل رقیق کننده و سپس مورد استفاده در عرض 6 ساعت. همچنین در ده دوز ویال; نگران اتلاف vaccinators گاهی مردد به باز کردن یکی که فقط چند کودکان نشان می دهد تا برای یک جلسه به طوری که کودکان به unimmunized.

در بالا از آن, کلینیک باید باز زمانی که پدر و مادر می تواند آن را و vaccinators باید پرداخت شود و یا آنها نمی آیند یا یک مشکل در یک کشور گرفتار فساد است.

سلامت کارگران در حال کشیده نازک در بهترین زمان و DRC شده است مبارزه با ابولا, شیوع وبا و تب زرد—و در حال حاضر coronavirus. و سرخک مانند یک ثابت است که آن را اغلب طول می کشد اولویت پایین تر از بیماری های دیگر. علاوه بر این شیوع “جمهوری دموکراتیک کنگو مواجه است نه تنها با چالش های سیاسی اما طولانی مدت جنگ داخلی می گوید:” کاترینا Kretsinger پزشکی اپیدمیولوژی و جهانی سرخک متخصص در که در ژنو سوئیس است. “زمانی که در یک آتش نشانی حالت آن است که سخت به نظاره نشست و بگو: “در اینجا این است که در دراز مدت مشاهده از آنچه باید اتفاق می افتد'” با سرخک ،

پول یک مشکل عمده. واکسیناسیون مبارزات هزینه حدود US$1.80 هر کودک در کنگو می گوید Masresha; کمک کنندگان بین المللی پای برخی از این لایحه اما این کشور است که انتظار می رود به پرداخت سهم. در سال 2010 DRC نمی تواند جمع اوری بودجه و لغو برنامه ریزی یک کمپین. شیوع است که آمار در پایان سال خروشان برای بیش از 30 سال. بیشتر مبارزات در 2013-14 و 2016-17 نمی رسیدن کودکان به اندازه کافی. در ماه ژوئن سال 2019 پس از موارد افزایش یافت و به بیش از 3500 هفته در شروع سال, دولت جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کرد یک اپیدمی باز کردن درب به بیشتر کمک های بین المللی. تا پایان سال 18.5 میلیون کودکان واکسینه شده است.

که تخمین می زند که بیش از وجود دارد 348,000 موارد و 6,500 مرگ اما فرانسیسکو Luquero متخصص اپیدمیولوژی در کانون بازوی تحقیقاتی از پزشکان بدون مرز (MSF نیز نامیده می شود پزشکان بدون مرز) در پاریس فکر می کند که شیوع بسیار بدتر است. مورد تعداد نشان دهنده تنها افرادی که به مراکز بهداشتی درمانی او می گوید: بسیاری از همین حالا در جمهوری دموکراتیک کنگو. همانطور که برای مرگ و میر تخمین می زند: “آنها تعداد مرگ و میر اتفاق می افتد که درست بعد از یک سرخک مورد. آنها باید نگاه کردن برای پنج سال آینده” او می گوید: به دلیل ایمنی بدن فراموشی. “وقوع خواهد شد که تاثیر عمیقی بر سلامت عمومی است.”

ریشه کنی امید

استیو Cochi یک paediatrician و مشاور ارشد CDC جهانی-ایمن سازی بخش است به خصوص نا امید سرخک جهانی تلفات چرا که از یک بیولوژیکی و نظر فنی او می گوید: این بیماری می تواند ریشه کن کرد. بر خلاف ابولا, تب زرد یا (احتمالا) جدید coronavirus آن هیچ حیوان میزبان و ارزان و موثر واکسن وجود دارد.

یک واکسن جدید تحویل سیستم در حال طراحی و توسعه توسط دو تیم یک همکاری بین CDC و موسسه فناوری جورجیا و میکرون پزشکی هر دو در آتلانتا و دیگر در Vaxxas یک شرکت زیست فناوری مستقر در سیدنی استرالیا—می تواند یک “تغییر بازی” سرخک کنترل و حذف می گوید Cochi که یک مدافع شدید جهانی ریشه کنی. این واکسن با استفاده از یک تکنولوژی به نام microarray پچ که به نظر می رسد مانند یک دور کوچک پانسمان با صدها نفر از microneedles هر حمل مقدار کمی از زندگی یخ خشک واکسن. با اعمال یک فشار آن ارائه واکسن زیر پوستی در 5 دقیقه.

“این بسیار گرما و طول می کشد تا فضای کمی نیست باید بازسازی شود و شما لازم نیست که به نگرانی در مورد ایمنی” Cochi می گوید. اما سرخک پچ یارب بیچاره در حال توسعه برای کمبود بودجه او می گوید و هنوز برای رسیدن به آزمایش های بالینی اگر چه این در نظر گرفته شده برای شروع تا پایان 2020 و یا در اوایل 2021. “آن را کاملا نا امید کننده است,” او می گوید.

اعتبار: طبیعت , doi: 10.1038/d41586-020-01011-6

تا زمانی که فلج اطفال ریشه کن شده است جهان ندارد اشتها و یا پول برای هدف قرار دادن یکی دیگر از بیماری برای انقراض Cochi می گوید. در اصل قرار است برای تکمیل در سال 2000 ریشه کنی فلج اطفال ابتکار اتحاد لعنتی از طریق یک مهلت پس از دیگری به عنوان نا امید اهدا کنندگان باید ریخت و میلیاردها دلار به رسیدن به همیشه در حال عقب کشیدن هدف است. هیچ کس می خواهد تکرار عملکرد.

در سال 2010 که کلید استراتژیک گروه مشاوره از کارشناسان در ایمن سازی (مریم گلی) اعلام کرد که سرخک می تواند و باید ریشه کن شود اما آن را متوقف کوتاه از معرفی تاریخ مورد نظر. از آن پس طرفداران شده اند لابی که برای راه اندازی یک جهانی سرخک-ریشه کن کردن مبارزات انتخاباتی و تعیین تاریخ برای تکمیل به عنوان آن را برای آبله و فلج اطفال.

در جلسه ماه اکتبر گذشته, اما, مریم گلی, توصیه های مختلف رویه: به جای تنظیم کنی که مهلت خواهد بود دشوار است برای دیدار با این گروه توصیه می شود انتظار تا موفقیت در واقع در بینایی می گویند 5 سال—قبل از هل دادن کامل با مته سوراخ کردن برای از بین بردن این بیماری است. انجام این کار نیاز به افزایش نرخ معمول ایمن سازی با دو دوز از واکسن سرخک به یک سطح هرگز قبل از دست. کنگو یکی از حدود 20 کشور جهان است که هنوز برای اضافه کردن دوز دوم به آن رژیم است. و حتی این که به اندازه کافی نخواهد بود. ریشه کن کردن نیز بستگی دارد بهبود کیفیت توده مبارزات و آوردن بهبود واکسن به استفاده از. این اهداف بسیار دور سرخک کارشناسان می گویند.

Coronavirus بحران

Coronavirus همه گیر است برخورد سرخک-تلاش های کنترل یکی دیگر از ضربه بزرگ. در 26 مارس, مریم گلی, توصیه می شود که کشورها به طور موقت به حالت تعلیق در همه پيشگيری از جرم-واکسیناسیون مبارزات از جمله کسانی که برای سرخک. در حال حاضر 23 کشور را به حالت تعلیق در برنامه ریزی سرخک مبارزات و دیگران احتمالا به دنبال کت و شلوار می گوید Linkins. این به این معنی است که 78 میلیون کودک را واکسینه شود به عنوان برنامه ریزی شده ، جمهوری دموکراتیک کنگو, اما ادامه آن شیوع پاسخ.

“ما باید در حفاظت از جمعیت های آسیب پذیر از گسترش COVID-19,” Linkins می گوید اما محدود به سرخک ایمن سازی فعالیت ها ایجاد خواهد شد “خطرناک ایمنی شکاف”. کلید قفل و فقط شروع کار برای برآورد تاثیر COVID-19 روز سرخک کنترل اما روشن است که کشورها باید قادر به ادامه مبارزات خود را به سرعت پس از همه گیر فروکش او می گوید.

با کمپین لغو جهانی سرخک ایمن سازی نرخ فقط یک دوز از واکسن متوقف شده در 86 درصد بی امان چرخه شیوع ادامه خواهد داد. این جمهوری دموکراتیک کنگو شیوع فروکش خواهد کرد اما Masresha می گوید آن را یک “پیروزی موقتی”: این ویروس دوباره بجای اول برگشتن.

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در مارس 7 سال 2020 است.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>