چرا برادران رایت موفق هنگامی که دیگران شکست خورده اند ؟

که دو دوچرخه فروشندگان از دیتون اوهایو شد و مردم برای اولین بار به پرواز به عنوان شگفت آور امروز آن را به عنوان بیش از یک قرن پیش زمانی که برادران رایت افزایش یافت و بالاتر از شل-جاوید جمعیت در نمایشگاه در ایالات متحده و فرانسه است. برای مدت کوتاهی جهانی شد, ایران در تعجب. به فورت والتون بیچ’ دستاورد با ارزش است بازبینی به دلیل آن را با چالش های قرن 21 اعتقاد است که جوان مشتاق مهندسین باید تمرکز و دقت در بنیادی رشته در کالج و دوره های هنر و علوم انسانی به عنوان مهم به عنوان کسانی که در ریاضی و علوم. اگر برادران رایت زنده بودند امروز آنها ممکن است به ما هشدار می دهند که آموزشی تعصبات مانند این ما جلوگیری از کشت مهندسین فوق العاده نوع که آنها بودند.

نه ویلبر و اورویل رایت نیز در یک بنیادی نظم و انضباط. در واقع نه برادر به کالج رفت و نه به حال هیچ آموزش رسمی فنی. رایت بروشور هزینه برادران کمتر از 1000 $(در حدود 28000 دلار دلار امروز) را ساخت که آنها به دست آورده از طریق سود حاصل از دوچرخه خود را کسب و کار. اولین نمونه از Wright Flyer پرواز 852 فوت و تغییرات آن در نهایت پرواز در بیش از 40 مایل است. بد نیست برای دو کارگر خیال از دیتون با هیچ مهندسی آموزش و پرورش بدون دسترسی به اینترنت و هیچ آزمایشگاه های دانشگاه و یا کتابخانه.

در همان زمان که به فورت والتون بیچ شد طراحی و آزمایش خود موفق پرواز ماشین ساموئل لانگلی یک استاد دانشگاه و رئیس موسسه اسمیتسونیان بود و همچنین طراحی خود را. لنگلی صرف 70.000 دلار (حدود 2 میلیون دلار امروز) در “فرودگاه” است که عمدتا با بودجه دولتی توسط یک کمک مالی از ایالات متحده آمریکا وزارت جنگ. در ازدواج خود را پرواز لنگلی این فرودگاه سقوط به رودخانه پوتوماک در حالی که تلاش کردن.

برادران رایت موفقیت در حل یک مشکل مهندسی که گرفتار تخیل انسان برای هزاران سال بود نه یک اتفاق. پرواز بیش از حد پیچیده تعهد صرفا به شانس بر. برای دیدن آنچه که ساخته برادران رایت موفق و آنچه که ما می توانند یاد بگیرند از آنها امروز ما باید با در نظر گرفتن آنچه آنها ساخته شده است متفاوت است. چه ویژگی از شخصیت کنجکاوی و خلق و خوی را به فورت والتون بیچ دارای که آنها را قادر به تسخیر هوا هنگامی که متخصصان نمی تواند? و چه نوع از مشکل بود مشکل از پرواز چنین است که منحصر به فرد ذهن مانند ایشان نیاز به آن را حل کند ؟

سی و یک سال پس از معروف خود را برای اولین بار پرواز اورویل رایت منعکس در آنچه ساخته برادران رایت متفاوت است. یک روزنامه نگار گفت او در مصاحبه ای که او و برادرش تجسم رویای آمریکایی است. آنها دو فروتن با “هیچ تاثیر و دیگر مزیت های ویژه” که افزایش یافته بود به اوج شهرت و ثروت است. “اما این درست نیست” الیور پاسخ داد: “می گویند ما تا به حال هیچ مزیت های ویژه. ما باید مزایای غیر معمول در دوران کودکی بدون که من شک ما می تواند بسیار انجام…. بزرگترین چیزی که به نفع ما بود و در حال رشد در یک خانواده که در آن همیشه وجود دارد مقدار تشویق به کنجکاوی فکری. اگر پدر من تا به حال نشده است به نوعی که با تشویق فرزندان خود به دنبال منافع معنوی بدون هیچ فکر سود ما اوایل کنجکاوی در مورد پرواز می شده اند سرمازده خیلی زود به میوه.”

به فورت والتون بیچ’ پدر, Milton پروتستان اسقف با تعصب و غیرت برای کتاب و پرس و جو از همه نوع. همسرش سوزان بود و مکانیکی, صدای تیز و تند که به مطالعه ریاضی و علوم و ادبیات در کالج و که اغلب افزار برای رایت کودکان است. قفسه در خانه خود شد پر از رمان و شعر و تاریخ باستان, علمی, رساله ها و دائره المعارف ها. آنها را تشویق فرزندان خود را به عنوان خوانده شده به طور گسترده و به مسئولیت خود آموزش و پرورش است. زمانی که برادران رایت خواسته شد خود را در مورد علاقه اولیه در پرواز, آنها همیشه می گفت آنها علاقه مند در آن “سرگرم کننده” و آنها که می خواستم به استفاده از سود خود را به صندوق آینده اکتشافات علمی.

در اواخر 20s ویلبر رایت شروع به خواندن کتاب آناتومی پرندگان و حیوانات نقل و انتقال. این تحقیقات در نهایت منجر به فورت والتون بیچ برای توسعه نوآورانه خود را در سه محور, سیستم های کنترل, که تقلید پیچشی حرکت بال پرنده. ویلبر به زودی نامه ای به موسسه اسمیتسونیان به درخواست جزوات منتشر شده توسط ساموئل لانگلی و Octave Chanute در آیرودینامیک. “من یک علاقه مندان اما نه یک میل لنگ,” او گفت: “در این معنا است که من به برخی از حیوان خانگی نظریه به عنوان مناسب ساخت و ساز از یک ماشین پرواز.”

مدت کوتاهی پس از برادران شروع به انجام آزمایش های خود را در کارولینای شمالی آنها کشف کردند که جداول فشار هوا داده های ارائه شده توسط اسمیتسونیان دانشمندان “غیر قابل اعتماد” و سرند با خطا است. آنها بی درنگ در مورد ساختمان خود را در تونل باد برای به دست آوردن اندازه گیری دقیق. “ما که کار فقط برای سرگرمی ما رو از یادگیری جدید حقایق” الیور گفت: در نگاه به گذشته. آنها همچنین خود ساخته شده است موتور با کمک از رئیس خود دوچرخه فروشگاه دستیار زمانی که هیچ موتور تولید کنندگان در پاسخ به سوالات خود را در مورد یک ساختمان به اندازه کافی کوچک به جا در حال پرواز. آنها اغلب استدلال در مورد مشخصات فنی مهارت خود را در اواخر شب. پس از یک به خصوص بحث در مورد گرم مناسب ساخت پروانه آنها خودشان را در بر داشت در این وضعیت مسخره از هر یک نیاز تبدیل شده به دیگر موقعیت اصلی در بحث با هیچ مورد بیش از زمانی که بحث شروع شد. آنها استدلال می کنند چرا که آنها به دنبال حقیقت نیست چرا که یک برادر مورد نظر به یک پیروزی بیش از دیگر.

به فورت والتون بیچ’ سیری ناپذیر کنجکاوی و عشق به حقیقت را فعال کنید آنها را به یاد بر این مشکل چند وجهی از پرواز طیف گسترده ای از ظرفیت های خود را به عنوان انسان در راه هایی که دیگران نمی توانند. آنها شروع به دیدن که در آن بود به عنوان ویلبر قرار داده و آن را “پیچیدگی پرواز مشکل است که باعث می شود آن را بسیار دشوار است.” این یک مشکل است که “نمی تواند حل سکندری بر یک راز است اما توسط بیمار انباشت اطلاعات بر صد نقاط مختلف که برخی از آنها محقق خواهد به طور طبیعی فکر می کنم آن را غیر ضروری به شدت.”

اورویل و ویلبر تجربه بسیار مهم دستیابی به موفقیت زمانی که آنها شروع به درک که راه حل مشکل پرواز انسان در برابر بخش علم و هنر است. مهارت های مکانیکی و ریاضی فراست بودند قطعا لازم برای ساخت دستگاه اما بسیاری از چالش وضع واقعی هنر پرواز. خلبان هنر نیاز به خواندن شرایط باد حفظ سرعت و تعادل و استفاده از این هواپیما را کنترل را به تنظیمات ظریف به طوری که آن ترسیم خطوط ظریف در طول پرواز و فرود.

برادران رایت احساس خویشاوندی به هنرمندان زیرا آنها درک خود را به عنوان هنرمندان. هنر پرواز بود پیچیده رقص بین انسان و ماشین و هوایی که مورد نیاز هزاران ساعت تمرین کامل. تعجبی ندارد که زمانی که ویلبر سفر به فرانسه به نمایشگاه Wright Flyer او بازدید از موزه لوور 16 بار و ضبط شده خود را برداشت از این آثار بیش از 30 نقاشان در نامه به خواهر او.

حمل و نقل هوایی پیشگام Octave Chanute پیش بینی در یک سخنرانی در سال 1890 که “هیچ مرد” بود و به احتمال زیاد دارای تخیل مکانیکی حدت ریاضی قابلیت و جمع آوری کمک از مهارت های لازم برای حل این مشکل از پرواز. “این است که احتمالا به این دلیل که کار در خارج از تکمیل اختراع مستلزم آنقدر بزرگ انواع استعداد” پری گفت: “این پیشرفت بوده است خیلی آهسته است.” پونی درست بود در یکی از حس و اشتباه در یکی دیگر از. آن را در زمان بیش از یک نفر برای حل این مشکل از پرواز انسان. دو مورد نیاز بود. برادران رایت کنجکاوی سیری ناپذیر کمک کرده و آنها را پرورش فکری محدوده و شجاعت ساخته شده است که آنها را به عنوان راحت با مکانیک و ریاضیات به عنوان آنها با هنر زیست شناسی و ادبیات است.

ویلبر و اورویل رایت بودند آزادانه تحصیل مردان است. اگر امروز مدارس فنی و مهندسی می خواهید را به دانش آموزان خود را فشار اضافی آنها نیاز به واقعا پرواز آنها را به خوبی به گسترش خود را بدنام دقیق برنامه مورد نیاز و تشویق دانش آموزان به کشت همان عشق به یادگیری برادران رایت بود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im