چرا CO2 نیست سقوط بیشتر در طول یک جهانی مستند

حدود 4 میلیارد نفر در سراسر جهان تحت مستند برای کمک به جلوگیری از گسترش این رمان coronavirus. با توجه به این که تعداد زیادی افت جهانی گازهای گلخانه ای به نظر می رسد تقریبا ناچیز در مقایسه ،

پیش بینی انتظار می رود تولید گازهای گلخانه ای به سقوط بیش از 5% در سال 2020 بزرگترین کاهش سالانه در ضبط. اما هنوز هم از 7.6% کاهش پیدا کرده است که دانشمندان می گویند که نیاز است در دهه آینده به توقف در درجه حرارت های جهانی از افزایش بیش از 1.5 درجه سانتیگراد است.

“اگر شما فرض متناسب با کاهش [تولید ناخالص داخلی] و انتشار آنچه احساس می کند مانند یک فاجعه اقتصادی نسبتا متوسط کاهش در تولید گازهای گلخانه ای در مقایسه با جایی که ما نیاز به رفتن” گفت: ترور هوسر که منجر به آب و هوا و انرژی تحقیق در ردیوم گروه تحقیقات شرکت است.

پس چرا پیش بینی های طرح ریزی یک بزرگتر افت CO2 در یکی از بدترین فجایع اقتصادی در یک عمر ؟

پاسخ ریشه در نحوه انتشار پیش بینی های در حال توسعه راه ما انرژی سیستم ساختار یافته است و چگونه این بیماری همه گیر است و باعث اقتصادی سقوط آزاد است که متفاوت از قبلی رکود.

در اینجا نگاهی به همین دلیل تولید گازهای گلخانه ای نیست در حال سقوط سریع تر در جهانی مستند.

اگر قرنطینه اقدامات از طریق ادامه سال دی اکسید کربن کاهش می تواند بیش از پیش بینی

کربن مختصر مورد تجزیه و تحلیل گازهای گلخانه ای تاثیر چین shutdown در اوایل این سال است. به این نتیجه رسیدند که تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافته و 25 درصد بیش از چهار هفته دوره آغاز Feb. 3. تولید گازهای گلخانه ای شروع به دوباره بجای اول برگشتن به زندگی عادی در چین نشان داد نشانه هایی از سرگیری.

در ایالات متحده تولید گازهای گلخانه ای شد و به احتمال زیاد 15%-20% پایین تر بین مارس 15 و 14 آوریل در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با توجه به گزارش اخیر توسط رادیوم.

پس چرا کسانی که عمیق تر کاهش منعکس شده در سالانه پیش بینی?

اکثر پیش بینی فرض کنیم اقتصاد را تک به تک در نیمه دوم سال هل دادن انتشار گازهای گلخانه ای بالاتر است. صندوق بین المللی پول پیش بینی 3 درصد انقباض در اقتصاد جهانی و کاهش در تولید ناخالص داخلی ایالات متحده از 6 درصد است. حتی صندوق بین المللی پول است که می بیند در سراسر جهان انقباض در سال است طرح ارتجاعی در نیمه دوم سال 2020 است.

که ممکن است در خوش بینانه است.

به نظر می رسد به طور فزاینده ای احتمال دارد که مستندات می تواند باقی بماند در برخی از نقاط جهان از طریق 2020. هنوز کاهش در تولید گازهای گلخانه ای است که در هر نقطه نزدیک به آن رخ داده است که در ماه مارس و آوریل خواهد بود متناوب.

این را در نظر بگیرید. جهانی کربن پروژه جهانی تخمین می زند که تولید گازهای گلخانه ای افزایش یافته است به طور متوسط 0.9% بین سال های 2010 و تا سال 2018 است. ایالات متحده به طور متوسط کاهش 0.9% از سال 2005 و ثبت 2.1% کاهش در سال 2019.

بنابراین حتی در یک سناریو که در آن تولید گازهای گلخانه ای کاهش 25% سه چهارم جهانی CO2 خروجی ادامه خواهد داد در طول یک yearlong مستند.

بر خلاف گذشته رکود و حمل و نقل و رانندگی در کاهش تولید گازهای گلخانه ای

به طور معمول در یک رکود اقتصادی شما می خواهم انتظار CO2 کاهش به همراه با کاهش در تولید و حمل و نقل گفت: Houser از ردیوم. تقریبا برعکس اتفاق افتاده است این سال است.

حمل و نقل ثابت می ماند و تولید شده است آهسته به تعطیل. به عنوان کربن مختصر اشاره کرد پکن حتی ثبت شدید دود بعد در چین مستند. بسیاری از فولاد و زغال سنگ گیاهان ادامه داد: برای اجرا در طول خاموش کردن هر چند اغلب در کاهش سطوح.

در عوض رکورد کاهش در سطح حمل و نقل در حال رانندگی در جهان کاهش انتشار آلاینده ها. Rystad انرژی نروژ نفت مشاوره تخمین می زند که سطح ترافیک کاهش یافت و در هر جمعیت قاره است.

ترافیک پایین است 54 درصد در بریتانیا و 36 درصد در ایالات متحده و 19 درصد در چین است.

مسافرت هوایی در ضمن پایین بود 40 درصد در 12 هفته پس از چین در گزارش اول خود را 500 مورد از COVID-19. در اروپا و نه نفر از هر 10 پرواز شده اند دارند.

نتیجه این شده است یک تاریخی سقوط در تقاضا برای نفت.

جهانی اشتها برای سوخت جت به احتمال زیاد سقوط 65 درصد در آوریل و مه در مقایسه با سال گذشته است. در ایالات متحده بنزین تقاضا برای چهار هفته به پایان مارس 17 کاهش یافت و 41 درصد در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته با توجه به اداره آمار انرژی.

آژانس بین المللی انرژی تخمین می زند که جهانی بنزین تقاضا سقوط خواهد کرد و با 11 میلیون بشکه در روز در مارس بزرگترین کاهش ماهانه در ضبط و یکی دیگر از 10 میلیون بشکه در روز در ماه مه.

آن را خام ناپدید عمل 2020.

و در عین حال اقتصاد جهانی است که هنوز مصرف مقدار زیادی از نفت است.

از دست رفته در میان هیاهوی اطراف نفت این است: آژانس بین المللی انرژی هنوز هم انتظار دارد که جهان به مصرف 76.1 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم این سال است.

که مصرف همه که نفت خام? برای استارت, بنزین و سوخت جت تقاضا پایین است به طور چشمگیری اما هنوز نمی ناپدید شد. ایالات متحده شرکتها ارسال می شود به طور متوسط 5.5 میلیون بشکه بنزین به بازار بیش از چهار هفته است.

دیزل تقاضا پایین است اما ضرر و زیان خود را محدود شده است با تشکر از قدرت حمل و نقل و حمل و نقل. آژانس بین المللی انرژی انتظار دارد که دیزل تقاضا در سال 2020 به پایین 7 درصد در مقایسه با سال قبل است.

پس از آن وجود دارد و پتروشیمی شده اند که به طور یکنواخت تحت تاثیر بحران. پلاستیک مورد استفاده در تولید خودرو هستند اما پلاستیک های مورد استفاده برای بسته بندی مواد غذایی هستند.

به طور کلی آژانس بین المللی انرژی فکر می کند تقاضا برای مواد اولیه پلاستیک مانند ethane و نفتا کاهش خواهد یافت در این سال, اما نه به همان درجه به عنوان بنزین یا دیزل.

این اعداد نشان می دهد که چقدر در هم تنیده نفت با اقتصاد جهانی است. اتومبیل و هواپیما می تواند پارک مرتبه و در عین حال گسترده مصرف نفت همچنان ادامه دارد.

“این بحران نشان می دهد که چگونه به چالش کشیدن decarbonizing اقتصاد صرفا از طریق سازگاری رفتاری خواهد بود” Houser گفت و اشاره کرد که تصمیم گیری فردی در مورد رانندگی یا پرواز تحویل فقط محدود به کاهش تولید گازهای گلخانه ای.

“آنچه که ما نیاز به راه حل های فن آوری اجازه می دهد که اقتصاد ما در عمل 100% و 5% تا 8% سالانه کاهش رفتن به جلو,” او گفت:.

حمل و نقل یک قطعه بزرگ از تولید گازهای گلخانه ای از پازل. اما آن را تنها یک قطعه

جهانی کربن پروژه تخمین زده است که تولید گازهای گلخانه ای در سال 2019 افزایش 0.6% رسیدن به مجموع 36.8 gigatons. حمل و نقل حدود 20 درصد از کسانی که مجموع انتشار گازهای گلخانه ای با حمل و نقل جاده حسابداری برای حدود نیمی از این بخش است.

“این یک عدد بزرگ اما 80% است هر چیز دیگری گفت:” راب جکسون, یک دانشگاه استنفورد استاد دانشگاه که ریاست GCP.

از گیر وی افزود: “تنها حمل و نقل کاهش یافته است خاموش صخره. برق کاهش یافته است کمی گاز بیش از حد.”

در واقع تولید گازهای گلخانه ای از استفاده از زغال سنگ در چین به تنهایی (7.3 gigatons) تجاوز جهانی حمل و نقل تولید گازهای گلخانه ای به استثنای بین المللی مسافرت هوایی و حمل و نقل. تولید زغال سنگ در چین به نظر می رسد کاهش یافته است در طول ماه های فوریه, اما آن را شروع به دوباره بجای اول برگشتن در ماه مارس با توجه به کربن مختصر.

زغال سنگ است که فشرده توسط pandemic اما آن باقی مانده است بسیار مهم برای تولید برق در سراسر جهان است.

زغال سنگ حساب برای 40 درصد از global CO2 تولید گازهای گلخانه ای بیش از هر زمان دیگر سوخت. بسیار مانند نفت و زغال سنگ, نسل درد و رنج در طول بیماری همه گیر. اما نیز مانند روغن آن باقی مانده است یک مرکزی دندانه دار در تولید اقتصادی در سراسر جهان است.

زغال سنگ به میزان 15 درصد از آمریکایی تولید برق بیش از ماه گذشته با توجه به ردیوم در مقایسه با 22 درصد در زمان مشابه در سال گذشته. اروپایی زغال سنگ و تقاضا انتظار می رود تقریبا 13% با توجه به مستقل کالا سرویس های اطلاعاتی.

در هند روزانه آمار و ارقام از شبکه ملی اپراتور نشان می دهد تولید زغال سنگ معلق در هوا در نزدیکی 1.9 گیگاوات ساعت در این هفته در مقایسه با 2.3 گیگاوات ساعت در مارس 24, روز کشور رفت و به مستند. زغال سنگ این حساب برای تقریبا دو سوم از تولید برق از دوشنبه تا یکشنبه.

هند, زغال سنگ تولید گازهای گلخانه ای شدند 1.7 gigatons در سال 2019 با توجه به GCP در مقایسه با زغال سنگ تولید گازهای گلخانه ای از 1.1 gigatons و 0.8 gigaton در ایالات متحده و اروپا بود.

Zeke Hausfather مدیر آب و هوا و انرژی در دستیابی به موفقیت در این موسسه گفت: این بیماری همه گیر خط نیاز به انرژی پاک و مقرون به صرفه برای توسعه نقاط جهان است.

“وجود دارد فقط یک مقدار زیادی از فن آوری مورد نیاز برای درایو decarbonization که جهان می خواهد” او گفت:. “آنچه واقعا اتفاق می افتد با تغییر آب و هوا واقعا پایین می آید به چین و هند است و بسیار اشتها را قربانی رشد اقتصادی برای کاهش انتشار.”

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im