چرا نهنگ آبی آنقدر عظیم?

“ما واقعا زندگی کردن در زمان giants.” رفیع زبان و مانند این اتفاق نمی افتد اغلب در ادبیات علمی. اما کسی که نوشت: آنها زیست شناس جرمی Goldbogen درک: وقتی که می آید به نوشتن در مورد نهنگ مقیاس و رمز و راز از زندگی خود را می تواند مشکل باشد به گزافه گویی است.

برای دو دهه گذشته Goldbogen و خود را شبکه ای از همکاران شده اند به هم چسباندن یک پازل: نهنگ ها, بزرگترین حیوانات که تا کنون زندگی می کردند—اما چرا ؟ قطعات پازل از رسیدن تا به نوبه خود از قرن حاضر و تنها در چند سال گذشته وجود داشته اند به اندازه کافی در محل برای درک تصویر بزرگتر.

ما در حال حاضر درک کنند که نهنگ رشد غیر عادی گره خورده است نزدیک به دو چیز است: یکی را انتخاب طعمه و دو, تصادف خود را تکامل با افزایش جهانی در upwelling از مواد مغذی و سرشار از آب را از اعماق اقیانوس.

اولین بالين نهنگ به تکامل فیلتر تغذیه بر پلانکتون—اساسا کوچک دست خوش پیشامد میشه در دریا اشکالات. اما یک مطلب اخیر اصل و نسب شناخته شده به عنوان rorquals توسعه قابل توجه جدید تغذیه استراتژی شناخته شده به عنوان “lunge تغذیه” که به آنها اجازه دسترسی به یک نوع متفاوت از طعمه: swarming مدارس از ماهی های کوچک و کریل. مکانیک این استراتژی چین چنین است که بزرگتر از دهان (و از این رو اجسام بزرگتر) سود بیشتر از پرتاب تغذیه کوچکتر دهان و یا حالت های جایگزین تغذیه.

و پس از ظهور پرتاب تغذیه (حدود هفت تا 10 میلیون سال پیش) ارائه, پر انرژی, انگیزه, ساختار برای اندازه عظیم و یک افزایش ناگهانی در اقیانوس upwelling (حدود پنج میلیون سال پیش) در اختیار آنها کافی طعمه عرضه: یک نعمت غیر مترقبه دستور العمل برای بزرگی.

ناگهان rorquals تا به حال طعمه تامین آنها نیاز به رشد. این است که چرا تکامل زمین, بزرگترین حیوانات قابل ملاحظه ای رویداد های اخیر. این واقعا یک غول: سن نهنگ.

اما وجود دارد یک فیل در اتاق است. در واقع آن را یک نهنگ آبی.

آن را ممکن است به همین دلیل روشن rorqual نهنگ بسیار بزرگ به طور کلی اما این غول, چرا نهنگ آبی بسیار بزرگتر از همه دیگران ؟ یک نهنگ آبی می تواند رشد به بیش از 100 فوت طول و وزن بیش از 150 تن است. این مقایسه به باله نهنگ, بزرگترین حیوانات تا کنون: به طور معمول 80 فوت و 60 تن—کمتر از نیمی از وزن نهنگ آبی. چه خبر اینجا ؟ چه چیزی باعث نهنگ آبی بسیار ویژه?

پاسخ دادن به این سوال به اعتقاد من نیاز به چند تکه های پازل به خصوص از دیدگاه تکاملی و بوم شناسی است. هیچ گونه را می توان در انزوا; آن تکامل یافته در کنار بستگان نزدیک در این زمینه همیشه در حال تغییر محیط زیست است.

افزایش پرتاب تغذیه در rorquals مهم بود. گونه های جدید از شکار به طور ناگهانی در دسترس به اصل و نسب و اقیانوس هرگز با حساب یک درنده ، اما rorquals نیست غذا در خلاء است. دیگر شکارچیان—ماهی و پرندگان دریایی و مهر و موم—در حال حاضر کار طعمه زمینه و رقابت شدید.

تنها رهایی از این فشار بود و تخصص است. نه همه انواع swarming طعمه بودند همان و تبدیل شدن به یک متخصص از یک نوع فراهم حیاتی مزیت رقابتی است. برخی از rorquals آموخته به هدف تحصیل ماهی. برخی از دو برابر را در پلانکتون. دیگران شد کل گرا متخصص در رژیم غذایی انعطاف پذیری و فرصت طلب طعمه تعویض.

ده ها تن از rorqual گونه بوجود آمده اند و مرگ خاموش پس از ظهور پرتاب تغذیه. چند دودمان باقی بماند که امروز در حال صرف سایه که تنوع و آنها باقی بماند و تنها به این دلیل که تخصص آنها اجازه می دهد آنها را به همزیستی.

و از همه حال و روز rorquals آبی, نهنگ ها هستند مسلما تخصصی ترین. آنها خوردن كرل و تنها كرل با استثنائات بسیار کمی. این عنوان ما را ببینید و کلید خود را عالی حجم.

به تخصص در كرل است که هیچ کار کوچک است. کریل می شود زیاد است اما تنها در برخی مناطق جدا شده از اقیانوس جهان مانند upwelling مناطق قطبی و اقیانوس ها. به تلو تلو خوردن بر رونق از كرل و در عین حال زنده ماندن اجتناب ناپذیر رکود نهنگ آبی نیاز به تحرک شدید و بزرگ ذخایر انرژی. آنها رسیدن به این با اندازه بسیار زیادی براق و کوچک هیدرودینامیکی باله. مانند بدن سفر بیشتر کارآمد از طریق آب و ضخیم فروشگاه های انرژی-غنی چاق شدن شمع در مفید شتاب.

اما هنگامی که در بر داشت krill بسیار آسان است برای گرفتن. یک پرتاب موفق را به اجرا در سرعت و با یک عنصر از تعجب. برخی از نهنگ ها می outmaneuver krill مانند آستین flippered نهنگ کوهان دار اما نهنگ آبی مجبور به قربانی کردن قدرت مانور به خاطر دوربرد بهره وری. در این مسابقه تسلیحاتی در برابر krill فرار نهنگ آبی بهترین گزینه است بزرگتر از دهان که رسیدن به آن با بدن بزرگتر. هنوز دوباره راه حل اندازه است.

اما در محیط زیست تخصص یک شمشیر دو لبه در صفر-مجموع جهان است. سرمایه گذاری در یک جنبه از امرار معاش می آید در هزینه دیگران است. تخصص ارائه می دهد برخی از, امنیت, اما آن را نیز معرفی میگردد. هر گونه تغییر اکوسیستم خواهد شد تمایل به صدمه زدن به متخصصان اولین و بدترین. و تخصصی تر یک درنده می شود سخت تر از آن است که آن را برای رد گم کردن. به جای درنده است که به احتمال زیاد برای پیدا کردن موفقیت بیشتر سرمایه گذاری در عمیق تر زیست محیطی جبهه گیری. در این راه انتخاب برای تخصص به سرعت می شود به شکل دایره است.

نهنگ آبی به معنای واقعی کلمه تجسم این معما از تخصص. به رقابت برای krill آنها تکامل یافته اند به صورت از راه دور بهره وری در هزینه قدرت مانور. مانند یک بدن است که برای آنچه در آن می کند اما آن را دست و پا کردن در رقابت برای هر شکار. دیگر rorquals خیلی چالاک با دور طعمه های بیشتر و گزینه های کمتر انرژی نیاز دارد. و پس نهنگ آبی باید consign خود را حتی بیشتر مصمم به وابستگی krill.

وجود دارد یکی دیگر از گرفتن به همه از این. بزرگی است که کلید به نهنگ آبی است اما بزرگی نیز می افزاید: به نهنگ انرژی کلی بودجه است. بزرگتر بدن نیاز به مواد غذایی بیشتر است که حتی کمتر بخشهایی از اقیانوس جهان پشتیبانی می کند در نتیجه نیاز به یک بزرگتر بدن است که می توانید سفر خود را حتی بیشتر با بزرگتر انرژی فروشگاه ها و بهره وری بیشتر. اما بزرگتر بدن نیاز به حتی بیشتر krill … و با هر یک به نوبه خود از میل لنگ آبی نهنگ مخاطره آمیز استراتژی عمر می شود همیشه شکننده تر.

و این است چگونه نهنگ آبی تبدیل شده به دام افتاده در داخل یک tautological دایره تخصص: برای این کار باید به اندازه کافی بزرگ به منظور غذا خوردن به اندازه کافی بزرگ است. معنی و پایان را تبدیل به یکی و همان است. زیست محیطی جبهه گیری تبدیل شده است به دام افتادن. تنها راه برای به دست آوردن به نحوی است که به بزرگتر. این است که چرا نهنگ آبی بزرگترین تا کنون از این زمین نهنگ.

اما به اندازه کافی به دنبال بازگشت. اگر این زیست چارچوب مفید است در توضیح نهنگ آبی گذشته می توانید آن را ریخته و هر نور را در آینده خود را?

امروز نهنگ آبی پیدا کردن خود را در یک whaled و گرم شدن اقیانوس. تنها بخش کوچکی از نهنگ آبی جان سالم به در دوران تجاری صید نهنگ. برای مثال تنها 0.1 درصد باقی مانده بودند در اقیانوس جنوبی. در مجموع 2.9 میلیون نهنگ بزرگ برداشت شدند. در برخی از مناطق متوسط شکارچیان را افزایش داده اند برای پر کردن خلاء زیست محیطی در سمت چپ توسط ايران ارائه بهبود زیادی نهنگ حتی سخت تر است.

در همان زمان ما نیز دیده می شود در دراز مدت کاهش در تولید فیتوپلانکتون و كرل فراوانی رانده شده در بخش های تغییر آب و هوا و صید بی رویه در عبارت دیگر از دست دادن از شرایط است که در اصل برای تکامل نهنگ آبی, عالی حجم. در ضمن در حال رشد حمل و نقل ناوگان در ادامه به معرفی سر و صدا و برخورد با نهنگ مداوم و تجمع آلاینده ها در مواد غذایی, وب سایت اقیانوس acidifies ، لیست در می رود.

برخی از گونه نهنگ ممکن است به آسانی قابل انطباق با این شرایط در حال تغییر—نام عمومی نهنگ کوهان دار و یا کوچک نهنگ minke به عنوان مثال—اما آنچه در مورد نهنگ آبی یک متخصص سرد و مولد آب که تنها تطبیقی مراجعه به بزرگتر (و در نتیجه needier)?

این نهنگ آبی را ترشی: یک گونه گیر کرده بین دو معضلات یک باستان, یکی از مدرن است. در یک طرف یک الگوی دایره ای از تخصص برای اندازه عظیم; دیگر به سرعت رو به وخامت مواد غذایی وب خود را در اقیانوس صفحه اصلی. هیچ جایی برای رفتن و هیچ راهی برای رشد.

به عنوان Goldbogen و تیم او باید اشاره کرد این است که هیچ نظری ورزش; آن است که یک ماده در حفاظت از محیط زیست و آیندگان. در جهانی که به طور فزاینده ای به نفع اپورتونيست و کل گرا زیست کره چه اتفاقی خواهد افتاد به متخصصان مانند نهنگ آبی? این رکورد-دارندگان عهد به پتانسیل حیات بر روی زمین. آنها به ما یادآوری می شود فروتن قبل از اکوسیستم است که ما را حفظ کند. ما این درس را برای اعطا شده در حال حاضر, اما چگونه بدتر ما خواهد بود اگر آنها از دست میرود ؟

واقعا ما زندگی می کنند در یک زمان از غول. اجازه دهید مطمئن شوید که آن را طول می کشد.

تقدیرنامه: نویسنده تشکر لیزا Ballance جی بارلو جان Calambokidis و خود را قهرمان اواخر گرچن سبک سگی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید