که کارشناسان باید به شما گوش دادن به در طول همه گیر?

به عنوان COVID-19 موارد و افزایش مرگ و میر در سراسر جهان موازی افزایش پیش بینی ها و توصیه ها در حال رقابت برای جلب توجه ما است. مفسران مسابقه به وزن در این بیماری همه گیر لحظه مشتاق برای راضی کردن با فشار دادن یک انسان نیاز: در مواجهه با یک بیماری همه گیر از هر دو enormous نتیجه و عدم قطعیت همه ما ارزو پاسخ. ما می خواهیم به نگه داشتن خودمان و عزیزان امن است. ما می خواهیم اطمینان از دانش است.

اما که مفسران باید به ما اعتماد کند ؟ وجود دارد بسیاری از صداهای اما آنها اغلب موفق به هماهنگ. برخی حتی خطرناک خواندن آهنگ. صدای ناهنجار و خشن به ما نیاز به دقت وزن که صدای ما باید به آن توجه.

در درجه اول ما باید فیلتر کردن کسانی که در حال پرداختن به مسائل فکری خود را فراتر از آموزش و شایستگی. در فلسفه این پدیده دارای یک نام و نام خانوادگی: epistemic خاطی. این هنگامی رخ میدهد که مفسران برگزاری املاک تخصص در یک رشته افكارش را به دیگری عبور قضاوت که فقدان آنها بسیار مهم شایستگی است. رومینگ به یک میدان بدون متخصص-سطح بینش سوء به راحتی لغزش.

ما شاهد یک دسته اسب سواران از epistemic خاطی در همه گیر موضوعات. در اواسط ماه مارس برجسته حقوقی آمریکا محقق استدلال کرد که برآوردهای رسمی برای COVID-19 مرگ و میر در ایالات متحده بودند اساسا overinflated. نظری خود را در مدل نشان داد که “حدود 500” آمریکایی ها می میرند. رئیس آژانس فضایی اسرائیل یک نظامی دانشمند تولید یک مدل آماری پیش بینی است که این ویروس را اوج پس از 40 روز و به سقوط نزدیک به صفر 70 بدون توجه به آنچه در مهار اقدامات استفاده می شود. فراتر از آن است که 70 روز محدود در ایالات متحده صفر است و هیچ جا در چشم.

پس از آن وجود دارد درمان های پزشکی. یک متخصص پوست بدون مجوز از پورتلند اورگان ترویج “پزشکی” آبله مرغان’ احزاب” که در آن مردم به طور داوطلبانه خود آلوده با کوروناویروس. در ایران برخی از رهبران مذهبی باید آموزش مردم به استفاده از گیاهان دارویی و روغن و آب میوه برای محافظت در برابر ویروس.

این نوع خاطی چیزی جدید است. جان بری بزرگ آنفلوانزا, کتاب در مورد وحشت از 1918 همه گیر توصیف افراد زیر در جعلی elixirs و حلق آویز سیر در اطراف گردن خود را. روزنامه زد تبلیغات بودند که سخت به تشخیص واقعی از مقالات. یک فروشگاه کفش در تبلیغ “یک راه برای نگه داشتن آنفولانزا دور است که به نگه داشتن پاهای خود را خشک.”

خاطی توسط faux اقتدار در طول تاریخ گسترش در سراسر بسیاری از رشته های علمی. یکی نگران مثال شرح داده شده در جزئیات توسط نائومی Oreskes و اریک کانوی در کتاب خود بازرگانان از شکاست و نخبگان از 20 قرن دانشمندان آمریکایی که گسترش غلط پیام در طی چندین دهه در گرمایش جهانی, باران اسیدی و سلامت خطرات ناشی از سیگار. Bankrolled توسط صنایع مالی قابل توجهی منافع آنها اشتباه هر دو عمومی و سیاستمداران در مورد آنچه که علم واقعی ایجاد کرده بودند.

چرا مردم تجاوز با وجود خطرات برای دیگران و برای خود شهرت? ما فرض (توسل به Hanlon را تیغ) که بیشتر آنها محترم انگیزه. اما قضاوت خوب نیاز به بیش از فقط نیت خوب.

گرفتن کشش در هر دامنه علم ویروس شناسی پزشکی, درمان و بهداشت عمومی در این مورد تماس های خاص و مهارت و دانش تفسیر شواهد دقیق و توصیه. واقعی کارشناسان باید ظرفیت دقیقا متناسب با مشکلات و مقابله با آنها اجازه می دهد آنها را برای رسیدن به صدا گیری و یا حداقل کاهش اشتباهات. آنها را به سال مربوطه آموزش; دانش تاریخی و قدردانی از محدودیت های خود را. البته حتی زمانی که کارشناسان چوب به خانه خود را در زمینه های آنها نمی معصومین به ویژه هنگامی که مقابله با چالش های رمان. اما از طریق مهارت خود را درست کارشناسان بسیار بهتر در به رسمیت شناختن ابهامات و تنظیم قضاوت خود را در پرتو شواهد جدید.

سوء عدم است که به خوبی متناسب با تخصص. آنچه که آنها در واقع انجام می دانم که نیست همیشه انتقال به جدید و موضوعات مختلف. بدتر, آنها اغلب فاقد آگاهی است که چنین متناسب با تخصص وجود دارد. خود را از شکاف در دانش نامرئی باقی می ماند به آنها.

سوء اعتقاد دارند به جای آن که خود را مسلما ارزشمند “صفحه اصلی زمینه” مهارت های حمل بیش از زمینه های دیگر. دانستن تنها کسانی که مهارت های آنها باور دارند که آنها نیاز به چیزی بیشتر به خارج از گام واقعی خود را از دایره صلاحیت. آنها مانند ضرب المثلی کارگر می داند که چگونه به استفاده از یک چکش و در نتیجه همه چیز را می بیند به عنوان یک ناخن—نه fathoming وجود ابزارهای دیگر.

تا مطمئن شوید تازه واردان گاهی اوقات آوردن بینش ارزشمندی به دیگر تاسیس گردید. در سال 1915 به عنوان مثال دانشمند آلمانی آلفرد وگنر های کاربردی و ستاره شناس و هواشناس معروف پیشنهادی خود نظریه رانش قاره ای. اکثریت قریب به اتفاق از کارت حمل و زمین شناسان را رد کرد و ایده های خود را, اما امروز هسته مفاهیم نظریه خود را در حال تدریس در کلاس های درس زمین شناسی زیر به روز شده نام تکتونیک صفحه ای.

اما یکی کلی درس برای خارجی ها این است که بهترین دستور برای ساخت یک اثر است که از طریق همکاری با کارشناسان آموزش دیده در رشته مرتبط.

Coronavirus سوء اعتصاب به تنهایی در رسانه های اجتماعی و در op-ed مقالات. آنها ممکن است جمعیت از کارشناسان واقعی و علم ارتباط برقرار تلاش برای کاهش اطلاعات غلط. یک بیماری عفونی اپیدمیولوژی اخیرا شکایت از “یک بیماری همه گیر از صندلی اپیدمیولوژی.” به عنوان یک مفسر یک بار قرار داده و آن را گسترش الکی ادعا است مانند “انتشار ساختگی خرگوش های صحرایی به صورت جدی محققان به اتلاف وقت و انرژی خود را تعقیب.” آن را هزینه برای کارشناسان به گرفتن و درست سوء’ اشتباهات و موفقیت نامشخص است.

در حالی که بقیه از ما حرکت گیج کننده و گیج کننده کانال های اطلاعات, مفهوم epistemic خاطی می تواند به ما کمک کند تصمیم بگیرند که چه کسی به اعتماد. یک کلید بینش است که قضاوت فرد دیگری تخصص اغلب نیاز ما به تجاوز فراتر از خود ما دایره صلاحیت. پس چگونه ما را انتخاب کنید که مفسران به دنبال آن به حاشیه?

در اینجا سه سوال ضروری برای اعتماد بیشتر عاقلانه است. اول چه زمینه دانش صرفا مربوط به تعیین این پیام را با دقت? این مسئله یک موضوع برای اپیدیولوژی, immunologists واکسن یا علم ؟

دوم آیا این مسنجر باید آموزش و سابقه موفقیت در که مربوط میشه ؟ ما غیر کارشناسان همیشه نمی توانید انتظار برای تشخیص سوء واقعی از کارشناسان اما شکست ما بیشتر خاص اگر ما نمی مکث به درخواست تیز سوال در مورد اعتبار است. برخی از سوء ممکن است چشمگیر یزدی از جمله موفقیت در کسب و کار و یا یک آیوی لیگ درجه. توصیه ما این است که به تحت تاثیر قرار نمی شود با این کلی haloes اما به جای تمرکز بر خاص اعتبار.

سوم و مهم ترین بپرسید که آیا متعدد و منابع مستقل موافقم. آیا دیگر فرستادگان دولت همان ادعا ؟ مسنجر صحبت از طرف بسیاری از کارشناسان ؟ ضروری است به بررسی متقابل اظهارات توسط کسانی که ادعا می کنند متخصص وضعیت. اعتماد نیست هر متخصص اما کارشناسان در این جمع.

در اضطراب بار همه ما احساس نیاز به دانستن است. اما به عنوان ما به دنبال رضایت بخش است که نیاز ما باید محتاط باشد. حتی بیشتر بسیار تحصیل کرده و موفق در میان ما نیست ایمنی بدن به ساده لوحی. فروتنی در مورد محدودیت های خود ما دانش ضروری است از جمله هنگامی که در تلاش برای شناسایی درست تخصص در دیگران است. به دنبال دانش—در حال حاضر تا آنجا که همیشه به معنی نگه داشتن ذهن باز و چک کردن منابع وجدان و گاهی اعتراف “من نمی دانم.” آماده بودن را که آخرین اعتراف ممکن است مطمئن ترین راه برای اطمینان از آینده ما ورود در حقیقت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de