هنگامی که گرده را کمیاب زنبورها چاقو گیاهان برای سرعت بخشیدن به گل

هنگامی که گرده است در تامین کوتاه مدت زنبورها آسیب برگ گیاه را در یک راه است که شتاب تولید گل محققان گزارش.

در برخی از مناطق جهان, بهار فنر زودتر از همیشه قبل از این سال همراه با درجه حرارت بیشتر از معمول از اوایل فصل تابستان است. بسیاری از گیاهان در حال حاضر در شکوفه کامل توسط اواسط ماه آوریل حدود سه تا چهار هفته زودتر از حالت عادی است.

این نوع از ناهنجاری فصلی در حال تبدیل شدن به طور فزاینده مکرر با توجه به تغییر آب و هوا و در نتیجه عدم قطعیت را تهدید به اخلال زمان mutualistic روابط بین گیاهان و حشرات گرده.

محققان در حال حاضر کشف شده است که یکی از عجیب و غریب زنبورعسل رفتار ممکن است برای کمک به غلبه بر این چالش با تسهیل هماهنگی بین زنبور عسل و گیاهان و گرده افشانی آنها. محققان دریافتند که زنبورعسل کارگران با استفاده از دهان خود قطعات به خرج کردن به برگ گیاهان که نمی گلدار در عین حال که منجر به آسیب تحریک تولید جدید گل که شکوفه زودتر از کسانی که در گیاهان است که دریافت نکرده اند این “با ارنج زدن.”

“کار قبلی نشان داده است که انواع مختلف استرس می تواند القاء گیاهان به گل اما نقش زنبور عسل-تحمیل خسارت در تسریع تولید گل غیر منتظره بود می گوید:” علامت Mescher استاد در سیستم های زیست محیطی گروه علوم ETH در زوریخ.

A bee on the underside of a green leaf stabs through it
یک زنبورعسل برس یک برگ با زبان خود. (اعتبار: Hannier Pulid /ETH زوریخ)

زنبورها بیشتر گرده

محققان برای اولین بار متوجه این رفتار در طول آزمایش دیگر توسط یکی از نویسندگان Foteini Pashalidou: گرده بودند جویدن برگ آزمون گیاهان در گلخانه.

“در بررسی بیشتر متوجه شدیم که دیگران تا به حال نیز مشاهده چنین رفتارهای اما هیچ کس تا به حال به بررسی آنچه که زنبور عسل انجام شد به گیاهان و یا گزارش یک اثر در گل تولید” Mescher توضیح می دهد.

پس تا مشاهدات خود را محققان ابداع چندین آزمایش های آزمایشگاهی و همچنین انجام مطالعات فضای باز با استفاده از تجاری در دسترس کلنی زنبورعسل—به طور معمول به فروش می رسد برای گرده افشانی محصولات کشاورزی و انواع گونه های گیاهی.

بر اساس مطالعات آزمایشگاهی محققان قادر به نشان می دهد که bumblebees در مورد’ گرایش به آسیب برگ دارای ارتباط قوی با مقدار گرده آنها می توانید به دست آوردن: زنبورها در برابر آسیب بسیار بیشتر زمانی که وجود دارد کمی و یا بدون گرده در دسترس به آنها.

آنها همچنین دریافتند که خسارت وارده بر گیاه برگ تا به حال اثرات چشمگیر در زمان گلدهی در دو گونه های مختلف گیاهان. گیاهان گوجه فرنگی در معرض زنبورعسل گاز گرفتن گلدار تا 30 روز زودتر از کسانی که هدف قرار دادند در حالی که خردل گیاهان گلدار حدود 14 روز قبل از آن زمانی که زنبورها آسیب دیده آنها.

“زنبور عسل آسیب به حال چشمگیر نفوذ در گلدهی گیاهان—که هرگز قبل از توصیف” می گوید: Consuelo De Moraes همچنین یک استاد در سیستم های زیست محیطی گروه علوم. او همچنین نشان می دهد که مرحله رشدی گیاه زمانی که bumblebees در مورد نیش آن ممکن است تاثیر درجه که گل شتاب یک عامل محققان طرح به کاوش در آینده کار می کنند.

محققان سعی کردم به صورت دستی به تکرار الگوهای آسیب ناشی از زنبورها برای دیدن اگر آنها می تواند تکثیر این اثر در زمان گلدهی. اما در حالی که این دستکاری را منجر به تا حدودی در اوایل گلدهی در هر دو گونه های گیاهی اثر تقریبا به عنوان قوی به عنوان که ناشی از زنبور عسل خود را. این آگهی De Moraes نشان می دهد که برخی از مواد شیمیایی و یا دیگر نشانه نیز ممکن است درگیر شود.

“یا این یا کتابچه راهنمای ما تقلید از آسیب نیست به اندازه کافی دقیق,” او می گوید. تیم او در حال حاضر در تلاش برای شناسایی دقیق نشانه مسئول القا گلدهی و مشخص کردن مکانیسم های مولکولی درگیر در پاسخ گياه به زنبور آسیب.

در تنظیمات بیش از حد

این محققان همچنین قادر به مشاهده زنبورها مخرب رفتار تحت شرایط طبیعی با دانشجوی دکترای هریت لمبرت پیشرو پیگیری مطالعات انجام شده بر روی پشت بام دو ساختمان در مرکز زوریخ.

در این آزمایش محققان دوباره مشاهده شده است که گرسنه bumblebees در مورد کافی گرده لوازم غالبا آسیب دیده و برگ غیر شکوفه گیاهان است. اما آسیب رساندن به رفتار به طور مداوم کاهش می یابد, زمانی که محققان ساخته شده گل های بیشتر در دسترس برای زنبور عسل است.

بعلاوه, آن را فقط اسیر تربیت bumblebees از محققان تجربی مستعمرات که آسیب دیده گیاه برگ. محققان همچنین مشاهده زنبور عسل وحشی از حداقل دو اضافی زنبورعسل گونه جویدن برگ گیاهان در آزمون خود را رسم. دیگر گرده افشانی حشرات مانند زنبور عسل نیست نمایشگاه چنین رفتاری با این حال آنها به نظر می رسید به چشم پوشی از غیر گلدهی گیاهان به طور کامل با وجود اینکه بازدید کنندگان مکرر به نزدیکی تکه ای از گیاهان گلدار.

“Bumblebees داشت ممکن است یک روش موثر کاهش محلی کمبود گرده” De Moraes می گوید. “ما باز زمینه های مملو دیگر گرده افشان بیش از حد که ممکن است بهره مندی از bumblebees در مورد’ تلاش است.”

اما آن باقی مانده است دیده شود که آیا این ساز و کافی است برای غلبه بر چالش های تغییر آب و هوا. حشرات و گیاهان گلدار تکامل یافته اند با هم یک سابقه طولانی است که در اعتصاب تعادل ظریف بین شکوفایی و گرده افشان توسعه است. اما گرمایش جهانی و انسانی محیط زیست تغییرات پتانسیل مختل کردن زمان این و دیگر محیط زیست مهم تعامل میان گونه است.

سریع به محیط زیست تغییر می تواند در نتیجه حشرات و گیاهان در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای از همگام سازی در توسعه خود را به عنوان مثال. “و این چیزی است که از آن هر دو طرف ایستاده به از دست دادن” Mescher می گوید.

این مطالعه به نظر می رسد در مجله علوم.

منبع: ETH زوریخ

اصلی مطالعه DOI: 10.1126/science.aay0496

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>