زمانی که انیشتین غیرمتعارف

آلبرت انیشتین طراوت یک مثال نقض برای این منتزع نابغه است. با شعله ور موها ، چشم ها و عجیب و غریب لبخند مجزا گنجانده انیشتین همسالان از تعداد بی شماری عکس هایش در سراسر تقریبا در هر گوشه ای از فرهنگ معاصر. بی دقتی بی توجهی به مد و برجسته ترین در سال های بعد را به دست آورد او را مکرر لقب “غیرمتعارف.” چهره او است پس همه جا که یک کاریکاتوریست می تواند نشان می دهد حضور خود را با زیر نیم دوجین squiggles. ما او را و ما می دانیم که انیشتین بود.

ما فکر می کنیم کمتر در مورد که در آن او بود. هنگامی که ما انجام می دهیم, چند مکان ایستادگی: دفتر ثبت اختراع در سوئیس سرمایه برن در سال 1905 وسیع راههای از بین دو جنگ جهانی برلین و دهکده آرام پرینستون نیوجرسی جایی که او زندگی می کردند را نهایی خود را دو دهه است.

تصویر انیشتین در هر محل و شما می توانید یک داستان متفاوت است. سوئیس انیشتین بود زودرس نابغه که لغو فیزیک کلاسیک با نسبیت خاص و نظریه کوانتوم. برلین انیشتین بین المللی ستاره, ستایش توسط میلیون ها نفر که نیوتن از عصر مدرن در حالی که garnering دشمنان به دلیل عمیقا احساس views مورد پاسیفیسم ناسیونالیسم و صهیونیسم. پرینستون انیشتین بود مریم از قرن 20th, هشدار نسبت به خطرات آینده در زیر سایه بمب اتمی. به من بگویید که در آن شما انیشتین است و من به شما بگویم که او چه کسی است.

چه اتفاقی می افتد اگر ما نگاه غیرمتعارف انیشتین ؟ من معنی نیست که ژولیده رعایت اداب و رسوم آنها اغلب منسوب به او—منظورم از “غیرمتعارف” با سرمایه B. از مارس سال 1911 تا اوت سال 1912 آلبرت اینشتین اشغال صندلی در ریاضی فیزیک در دانشگاه های آلمان در شهر سوم چه شد و سپس امپراتوری اتریش-مجارستان: پراگ پایتخت پادشاهی قرون وسطی بوهمیا.

به دنبال بر روی آن با ادراک این صدا مانند به خصوص قابل توجه دیدگاه که از آن برای مشاهده زندگی خود را. پس از همه, آن را به طول انجامید تنها 16 ماه. او باید در راه بازگشت به سوئیس تقریبا به عنوان به زودی به عنوان او تا به حال فله در کیسه های خود پس از ورود. چه نوع از انیشتین آیا ما اگر ما به دنبال او در اطراف پراگ و سپس ردیابی ارتباطات آغاز شد که وجود و تابش در طول عمر خود را ؟

در نتیجه اینشتین جدید که زندگی inflected در راه های مختلف به ما در پیدا کردن او را عمیقا ادغام نه فقط با دانشمندان اما با فیلسوفان و سیاستمداران و از طریق lodestar از Prague—یکی از شرکت کنندگان در برخی از عمده نمایشنامه از قرن 20th.

برای دیدن چگونه در نظر انیشتین موقعیت زمانی که او وارد شهر با همسر و دو تا بچه (نوزاد عروسکی بود که کمتر از یک سال) است. او یک فیزیکدان با یک قاره شهرت بود اما او هنوز رتبهدهی نشده است یک نام خانگی. که فقط اتفاق می افتد در پی موفق انگلیسی تحت الشعاع قرار دادن سفر در سال 1919 به تایید نسبیت عام انیشتین نظریه گرانش.

زمانی که او وارد پراگ نه تنها این نظریه وجود ندارد اما این فیزیکدان حتی واقعا شروع به کار بر روی آن. در تابستان سال 1911 از آپارتمان خود و در مقابل بانک ها از رودخانه مولداو—شناخته شده به عنوان Moldau در آلمان و در نتیجه به انیشتین که می دانستند هیچ چک—انیشتین تغییر توجه خود را به دور از رشد نظریه کوانتومی و به سوی یک نظریه جدید گرانش است. نسخه او را در پراگ شناخته شده به عنوان “استاتیک نظریه” ثابت می شود یک شکست اما این درخواست خود را در اولین پیش بینی از خم شدن نور ستاره در اطراف عظیم بدن و اولیه خود را تلاش برای تشویق گرفتگی اعزامی است. تمرکز در پراگ برجسته تاریخ این مشخص Einsteinian تئوری.

انیشتین در پراگ بود و نه فقط یک محل برای کار در نسبیت عام. در حالی که وجود دارد او سه ترم تدریس در دانشگاه های آلمان به اصطلاح پس از شارل فردیناند در دانشگاه پراگ تقسیم در سال 1882 به دو جداگانه موسسات در امتداد خطوط زبانی: یک چک یک آلمانی است. (آلمانی زبان ارائه شده تنها 7 درصد از جمعیت شهرستان را زمانی که انیشتین زندگی می کردند وجود دارد.) افزایش قطبش در میان فعالان ملی در سراسر زبانی تقسیم swirled در اطراف انیشتین. او اظهار داشت: پس از آن را به عنوان جزئی سوزش—”جمعیت ترین بخش نمی تواند صحبت می کنند و عمل خصمانه نسبت به آلمانی ها” او در نامه ای نوشت: بازگشت به زوریخ—اما در عین حال آن را محدود خود را در حوزه عمل در سراسر شهر کدکن او را به محافل آلمانی زبان روشنفکران.

برخی از این بودند صهیونیست مانند هوگو برگمان و ماکس برود که برای اولین بار معرفی فیزیکدان به جنبش. او در بر داشت آن را بیش از حد ملی در آن زمان و التماس کردن و در عین حال هنگامی که او در بر داشت راه خود را به حمایت از جنبه های صهیونیسم بعد از آن در دهه تعامل خود را با این جنبش بود که به واسطه آمار و ارقام او ملاقات کرده بود در پراگ. (تا شکست خود را با آن در پی خشونت ها در فلسطین در 1930s.)

آلمانی زبان فلاسفه هر دو کسانی که مورد تحسین قرار گرفته نسبیت به عنوان فانوس دریایی از علوم جدید و کسانی که محکوم کرد و آن را به عنوان gobbledygook (اغلب با متمایز ضد سامی ته) شدند بر اساس در همان دانشگاه که انیشتین باقی مانده بود در سال 1912. زمانی که چکسلواکی شد اوایل قربانی آدولف هیتلر militarist توسعه طلبی در پاییز سال 1938 انیشتین تماشا وحشت از سراسر اقیانوس اطلس. واکنش های خود به سوسیالیسم ملی بودند غالبا بیان با استعاره و کنایه به زمان خود به عنوان یک اقلیت در پراگ.

و در نهایت وجود دارد آرایه خیره کننده از نویسندگان در پراگ هر دو آلمانی و چک زبان ساخته شده است که اینشتین موضوع خود را به خوبی گذشته مرگ او در سال 1955. تنها یک نویسنده از توجه داشته باشید به نظر می رسد که سیستم ایمنی بدن به شیدایی. یک دهه قبل از مرگ و پس از مرگ انتشار خود را بزرگ رمان محاکمه و قلعهیک جوان فرانتس کافکا خود را ملاقات معاصر در یک سالن در بهار سال 1911. نه بزرگ یهودی فکری یاد می شود در این نشست پس از این واقعیت است. انیشتین در پراگ و پراگ اینشتین ایستاده به عنوان قوی نمادها از قرن 20th, اما آنها نمی Kafkaesque ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im