چه با آن سنگ ؟ چین moon rover می یابد چیزی عجیب و غریب در سمت دور.

چین Yutu-2 کاوشگر قمری کشف شده است چه به نظر می رسد نسبتا جوان سنگ طی تحقیقات اخیر فعالیت های قمری دور طرف.

این چانگ خاوری-4 ماموریت مریخ نورد تصویربرداری پراکنده ظاهرا روشن تر به رنگ سنگ ها در طول قمری روز 13 ماموریت در ماه دسامبر 2019 با توجه به زبان چینی ‘فضا ما” علم کمک رسانی وبلاگ.

این نمونه که کاملا متفاوت از کسانی که در حال حاضر مورد مطالعه قرار گرفته توسط مریخ نورد می تواند به دور کردن این تیم بینش زمین شناسی تاریخچه و تکامل این منطقه به نام فون رابطه دهانه.

مرتبط: چین منتشر بزرگ دسته ای از شگفت انگیز چانگ خاوری-4 عکس از ماه که به سمت

بازرسی نزدیک تر از سنگ های مریخ نورد تیم نشان داد کمی فرسایش که در ماه ناشی از micrometeorites و تغییرات بزرگ در درجه حرارت در سراسر بلند قمری روز و شب. که ناهنجاری نشان می دهد که قطعات نسبتا جوان است. با گذشت زمان سنگ ها تمایل به ساییده شدن به خاک است.

نسبت روشنایی از سنگ نیز نشان داد آنها ممکن است سرچشمه گرفته و در منطقه ای بسیار متفاوت به یک Yutu-2 کاوش است.

چانگ خاوری-4 ساخته شده تاریخی, نخستین فرود نرم در سمت دور ماه در ژانویه 2019. فون رابطه یک تقریبا 110 مایل گسترده (180 کیلومتر) دهانه در حدود 3.6 میلیارد سال است. گدازه آب گرفتگی آن را چندین بار پس از آن شکل گیری ترک آن را نسبتا صاف و تاریک است. دهانه خود را نهفته در درون قطب جنوب-آیتکن حوضه حتی عظیم تر و باستان تاثیر دهانه.

A rock fragment viewed by a Yutu-2 obstacle-avoidance camera.

یک قطعه سنگ مشاهده شده توسط یک Yutu-2 مانع-اجتناب از دوربین. (اعتبار تصویر: CNSA/CLEP/ما فضا)

دن Moriarty, ناسا فوق دکتری برنامه همکار در مرکز پرواز فضایی گودارد در مریلند گفت: اندازه و شکل و رنگ از سنگ ارائه سرنخ به منشاء خود را.

“چون [از سنگ] همه نگاه نسبتا مشابه در اندازه و شکل آن است که معقول و منطقی به حدس می زنم که آنها ممکن است همه مربوط می شود,” او گفت: Space.com. “چانگ خاوری-4 فرود در یک آتشفشانی mare, [a] بازالت پچو آن مواد آتشفشانی بسیار تیره تر از حالت عادی قمری ارتفاعات پوسته. اگر این سنگ در واقع روشن تر از خاک می تواند به این معنی است که آنها ساخته شده از یک جزء بالاتر از روشن ارتفاعات پوسته مواد از اطراف آتشفشانی غنی از خاک.”

Image of the surface of Von Kármán crater from Yutu-2, released in February 2020.

تصویر از سطح فون رابطه دهانه از Yutu-2 در ماه فوریه منتشر شد 2020. (اعتبار تصویر: CNSA/CLEP)

Moriarty اشاره کرد که رزولوشن بالاتر تصاویر سنگ خواهد ارائه اطلاعات بیشتر. “اگر سنگ به ظاهر ناهمگن بسیاری از قطعات ‘جوش’ با هم, این امر نشان می دهد یک سنگپوش breccia” که تشکیل شده بسیار زیاد گرما از یک شهاب سنگ, تاثیر, او گفت:. “اگر سنگ به نظر می رسد منسجم تر, سپس آن را ممکن است اولیه پوستهای کاوش های باستان شناسی سنگ با تاثیر است.”

چین به تازگی منتشر شده یک دسته از داده ها و تصاویر شگفت انگیز از چنگ خاوری-4 کاوشگر و Yutu-2 رور. این انتشار شامل نمی شود داده ها از روز 13 به معنی تصاویر با وضوح بالا از این جذاب نمونه هستند و در عین حال ،

در مورد سن, سنگ, Moriarty گفت که “تازه” است که یک اصطلاح نسبی: در این مورد به این معنی است که سنگ ها پس از تشکیل عمده متداول حوادث در فون رابطه دهانه. “به طوری که می تواند 10-100 میلیون سال [پیش] یا 1-2 میلیارد سال است. آن را واقعا سخت به می گویند قطعی.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در این Yutu-2 تیم پیمایش مریخ نورد به منظور تجزیه و تحلیل یکی از نمونه های آن مرئی و نزدیک به مادون قرمز تصویربرداری طیف سنج (VNIS) ابزاری که در تشخیص نور است که به صورت پراکنده و یا منعکس کردن مواد به فاش کردن آرایش خود را.

از آنجا که قطعات کوچک و قمری زمین بسیار به چالش کشیدن این تیم ساخته شده و دقت محاسبات و تنظیمات خوب به منظور رسیدن سنگ به VNIS میدان دید با توجه به فضای ما. این ممکن است برای حساب کاربری نسبتا کوتاه فاصله Yutu-2 سفر در طول قمری روز 13: 41.3 پا (12.6 متر). به طور کلی Yutu-2 اتحاد رانده 1,170 پا (357 متر) پس از ورود در فون رابطه دهانه.

Yutu-2 looks back over tracks it made in the lunar soil.

Yutu-2 به نظر می رسد بیش از آهنگ آن را ساخته شده در قمری خاک. (اعتبار تصویر: CNSA/CLEP)

پیش از آن در 2019, Yutu-2 متعدد ساخته شده به روش یک ناشناس راک نمونه که فضای ما به عنوان “ژل مانند.”

چانگ خاوری-4 کاوشگر و Yutu-2 خود را تکمیل 14 قمری بعد از علم و اکتشاف در Jan. 31 پیش از غروب آفتاب بر منطقه فرود در فون رابطه دهانه. روز 15 آغاز شد و در فوریه. 17 با Yutu-2 با توجه به سر به شمال غرب و سپس جنوب غربی برای رسیدن به هدف تعیین شده نقطه.

چین قصد دارد برای راه اندازی چانگ خاوری-5 نمونه-بازگشت از ماموریت در نیمه دوم این سال است. آن را جمع آوری حدود 4 پوند است. (2 کیلوگرم) از نمونه ها از Oceanus Procellarum در ماه را در نزدیکی سمت قبل از بازگشت به زمین است. اگر این است که موفق پشتیبان چانگ خاوری-6 ماموریت می تواند تلاش برای بازیابی نمونه از قطب جنوب-آیتکن حوضه یا قمری قطب جنوب در اطراف 2023.

به دنبال اندرو جونز در @AJ_FI. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im