چه تفاوتی بین مداری و زیر مداری spaceflight?

مداری و زیر مداری پرواز مشترک نظر در spaceflight صنعت است که صدای بسیار مشابه, اما آنها به معنی چیزهای مختلف.

تفاوت اصلی بین مداری و زیر مداری پرواز سرعت که در آن یک وسیله نقلیه در سفر است. یک فضاپیمای مداری باید رسیدن به آنچه شناخته شده به عنوان سرعت مداری در حالی که یک زیر مداری موشک پرواز در سرعت های زیر که.

سرعت مداری است که سرعت یک شی باید حفظ باقی می ماند در مدار اطراف یک سیاره با توجه به مبین از اتریش خصوصی هوافضا شرکت Orbspace. یک راه خوب برای به تصویر این است که تصور کنید یک توپ پرتاب در سطح زمین در حالت عادی سرعت پرتاب توپ سفر در یک قوس از طریق هوا قبل از برخورد به زمین است. اما می گویند شما برای قرار دادن یک موشک کوچک در توپ ساخته شده است که این سفر چنان سریع است که آن قوسی شکل خواهد کاملا منطبق با انحنای زمین است. که در آن نقطه توپ را به دست مدار و خواهد پرواز مداوم در ارتفاع بالاتر از سیاره ما است.

مرتبط با: بزرگترین نقاط عطف در پروازهای فضایی انسان

به مدار 125 مایل (200 کیلومتر) بالاتر از زمین فضاپیما باید در سفر جیغ 17,400 مایل در ساعت (28,000 کیلومتر/ساعت). “آن است که در واقع این سرعت فوق العاده بالا که باعث می شود پرواز فضایی مداری از لحاظ فنی بسیار پیچیده و در نتیجه گران” Orbspace نمایندگان نوشت. یکی از دلایل اصلی هواپیما نمی تواند پرواز در فضا است که آنها لازم نیست به اندازه کافی سریع است.

پرواز زیر مداری در مقابل نیاز به مقدار سرعت های پایین تر. یک زیر مداری موشک نیست و باید از این قدرت برای رسیدن به مدار. به جای آن پرواز خواهد کرد تا به یک ارتفاع خاص است که آن هم بستگی به سرعت و پس از آن دوباره پس از آن موتور خاموش. برای رسیدن به 125 کیلومتری بالای زمین زیر مداری خودرو نیاز به پرواز در یک نسبتا متین 3,700 مایل در ساعت (6,000 متر/ثانیه, آسمان صاف;) هر چند که هنوز هم بسیار سریع تر از یک تجاری هواپیما که پرواز در اطراف 575 مایل در ساعت (925 متر/ثانیه, آسمان صاف;).

در بالای پرواز خود را قوس مسافران در زیر مداری خودرو هنوز هم رسیدن به یک چند دقیقه بی وزنی. آنها در حال سقوط به سمت زمیناما آنها در حال تجربه سقوط آزاد شبیه به یک هواپیما تکمیل سهموی مانورهای شبیه سازی گرانش صفر.

یک منبع آبی جدید شپرد راه اندازی موشک های قابل استفاده مجدد کشتی فضایی H. G. Wells در آن رکورد 6 پرواز به فضای زیر مداری از شرکت وست تگزاس راه اندازی سایت در دسامبر. 11, 2019. (اعتبار تصویر: آبی منبع)

راه اندازی فضای گردشگری و آزمایش در ایستگاه فضایی

چندین خصوصی پروازهای فضایی شرکت رقابت به مشتریان پرداخت در هر مداری یا سفرهای زیر مداری. Virgin Galactic و آبی مبدا در یک مسابقه برای رسیدن به منظم خصوصی پروازهای زیر مداری در آینده نزدیک.

Virgin Galactic شده است هدف را به شش مسافر در یک زمان در آن SpaceShipTwo خودرو به مشتریان چند دقیقه از ایستگاه فضایی به عنوان آنها پرواز. یک بلیط در SpaceShipTwo هزینه 250.000 دلار و خودرو را در حال تست است و آوردن آن نزدیک به آمادگی.

Blue Origin نیز انجام پروازهای زیر مداری خود را با استفاده مجدد جدید شپرد موشک. این شرکت امیدوار است برای شروع حمل پرداخت مشتریان در سال 2020 هر چند که اعلام نشده قیمت آن سفر گفت: تنها که آنها را “صدها هزار نفر” از دلار در ابتدا.

بسیاری از دانشمندان در حال هیجان زده در چشم انداز با استفاده از تجاری زیر مداری وسایل نقلیه برای ایستگاه فضایی پژوهش. این آزمون خواهد بود به مراتب ارزان تر از ارسال آزمایشات و مردم را به ایستگاه فضایی بین المللی.

SpaceX ارسال شده است مواد و ماهواره به مدار مشتریان پرداخت برای مدتی در حال حاضر. SpaceX و هوافضا شرکت بوئینگ در حال برنامه ریزی برای شروع به گذر گاه فضانوردان به مدار در سال 2020 است.

در اینجا برخی از نقاط عطف کلیدی در مداری و زیر مداری پرواز:

 • Oct. 3, 1942: نازی هوافضا مهندسین زمانی اولین پرواز زیر مداری خود را V-2 موشک. وسایل نقلیه بودند سلاح کاهش یافته و در متفقین که به دلیل سرعت بزرگ شد تقریبا غیر ممکن است برای رهگیری.
 • Oct. 4, 1957: اتحاد جماهیر شوروی اخراج افتتاح شات در مسابقه فضایی راه اندازی اولین ماهواره مصنوعی, Sputnik 1به مدار.
 • 12 آوریل 1961: اتحاد جماهیر شوروی فضانورد یوری گاگارین اولین انسان مداری پرواز در تاریخ است. او به اتمام یک مدار سیاره ما قبل از آمدن به زمین است.
 • مارس 5, 1961: آمریکا فضانورد آلن شپرد شد اولین آمریکایی در فضا, سفر در 15 دقیقه پرواز زیر مداری.
 • 16 ژوئن 1963: اتحاد جماهیر شوروی Valentina Tereshkova شد اولین زن در فضا تکمیل 48 مدار زمین و باقی مانده در فضا برای نزدیک به سه روز است.
 • Nov. 21, 1963: هند راه اندازی اولین زیر مداری موشک نایک-آپاچی که قطعات ساخته شده توسط ناسا.
 • آوریل 24, 1970: مهندسان چینی قرار می گیرد اولین ماهواره مصنوعی در مدار روی CZ-1 موشک.
 • مارس 28, 2001: دنیس تیتو شد اولین فضایی توریستیپرداخت یک گزارش 20 میلیون دلار برای سفر به مدار سرنشین روسی سایوز فضاپیمای.
 • Oct. 4, 2004: SpaceShipOne برنده Ansari X Prize با تبدیل شدن به اولین وسیله نقلیه خصوصی برای رسیدن به فضای زیر مداری دو بار ظرف پنج روز. طراحی آن بود که بعد از خرید و استفاده شده توسط Virgin Galactic به ایجاد SpaceShipTwo.
 • سپتامبر. 28, 2008: SpaceX‘s شاهین 1 اول شد بودجه خصوصی موشک برای رسیدن به مدار.
 • Nov. 23, 2015: Blue Origin را قابل استفاده مجدد جدید شپرد کپسول ساخته شده آن اولین پرواز تاریخی به فضای زیر مداری. این شرکت تقویت کننده موشک با موفقیت فرود آمد مستقل بر روی یک پد فرود — همچنین برای اولین بار است.

منابع اضافی:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de