گام بعدی برای روانشناسی بحرانزده زمینه اجتماعی بتونه کاری

سه سال پیش یک تیم از روانشناسان را به چالش کشیده 180 دانش آموزان با فضایی پازل. این دانش آموزان می تواند برای اشاره بپرسید اگر آنها گیر کردم. اما قبل از آزمون محققان معرفی برخی از ظریف مداخلات برای دیدن اینکه آیا این که هر اثر است.

روانشناسان تقسیم داوطلبان به سه گروه که هر یک از آنها تا به حال به unscramble برخی از کلمات قبل از انجام پازل. يک گروه کنترل و دیگری نشسته در کنار یک شمع از پول بازی و سوم نشان داده شد درهم جملات که شامل کلمات مربوط به پول است.

مطالعه منتشر شده در ماه ژوئن امسال بود مراقب تکرار یک به طور گسترده اشاره 2006 آزمایش. اصلی پیدا کرده بود که صرفا به دانش آموزان ظریف یادآور پول آنها ساخته شده است سخت تر کار: در این مورد آنها صرف دیگر در پازل قبل از درخواست برای کمک. که یکی در میان نمرات از مطالعات آزمایشگاهی که در آن مدعی است که ناخودآگاه نشانه ها می تواند اثرات شدید بر رفتار ما.

شناخته شده توسط آزادانه تعریف شده از نظر اجتماعی بتونه کاری یا رفتاری بتونه کاری’ این مطالعات شامل گزارش است که مردم در ابتدا با ” پول ” هستند بیشتر خودخواه; که کسانی که در ابتدا با کلمات مربوط به اساتید انجام بهتر در آزمونها و حتی این افراد در معرض چیزی که به معنای واقعی کلمه بوی ماهی به احتمال زیاد مشکوک از دیگران است.

اخیر تکرار تلاش به رهبری توسط روانشناس داگ Rohrer در دانشگاه فلوریدای جنوبی در تمپا یافت که دانش آموزان در ابتدا با ‘پول’ رفتار متفاوت در پازل وظیفه از کنترل. این یکی از ده ها تن از شکست به بررسی زودتر اجتماعی-بتونه کاری يافته است. بسیاری از محققان می گویند که آنها در حال حاضر بتونه کاری اجتماعی نه به عنوان یک راه برای برخی از مردم ناخودآگاه رفتار اما به عنوان یک درس در چه لرزان روشهای آماری فریب خورده دانشمندان به انتشار تجدیدناپذیر نتایج.

این است که نه تنها در منطقه از تحقیقات به طور علم را تکرار کرد. شکست خورده تکرار تلاش به بازیگران شک در یافته ها در زمینه بیولوژی سرطان به اقتصاد است. اما بسیاری از یافته های اجتماعی بتونه کاری مناقشه بوده است که برخی می گویند این زمینه است که به طور کامل بی اعتبار. “من نمی دانم یک تکرار پیدا کردن. این نیست که وجود ندارد اما من نمی توانم نام آن را می گوید:” برایان Nosek یک روانشناس در دانشگاه ویرجینیا در شارلوتزویل که رهبری بزرگ تکرار مطالعات. “من رفته ام از تمام مؤمن کامل مشکوک” می افزاید: Michael Inzlicht یک روانشناس در دانشگاه تورنتو کانادا و سردبیر در مجله علوم روانشناسی.

برخی از روانشناسان می گویند آونگ چرخش بیش از حد در برابر اجتماعی بتونه کاری. در این میان جانبازان در این زمینه که اصرار دارند که یافته های خود را معتبر باقی می ماند. دیگران را بپذیرید که بسیاری از مطالعات قبل از آن در شک هستند اما می گویند هنوز هم وجود دارد مقدار در اجتماعی بتونه کاری ایده مرکزی. آن است که ارزش مطالعه این که آیا آن را ممکن است برای مردم را تحت تاثیر قرار رفتار با استفاده از ظریف کم هزینه مداخلات—عنوان مطلب-عجیب و غریب و پشتیبانی ادعا می weeded می گوید استر Papies یک روانشناس در دانشگاه گلاسکو انگلستان است.

مجهز تر-دقیق روشهای آماری محققان در حال پیدا کردن که اجتماعی-بتونه کاری اثر وجود دارد, اما به نظر می رسد متفاوت است بین مردم و کوچکتر از اول فکر Papies می گوید. او و دیگران فکر می کنم که بتونه کاری اجتماعی ممکن است زنده ماندن به عنوان یک مجموعه بیش از متوسط و در عین حال دقیق تر يافته. “من بسیار خوش بینانه در مورد زمینه,” او می گوید.

ظهور و سقوط

ریشه بتونه کاری پدیده بازگشت به دهه 1970 زمانی که روانشناسان نشان داد که مردم سریع تر در شناخت و پردازش کلمات اگر آنها در ابتدا توسط آنهایی که مرتبط است. مثلا بعد از دیدن کلمه ‘دکتر’ آنها به رسمیت شناخته شده ‘پرستار’ سریعتر از آنها کلمات نامربوط. این “معنایی” بتونه کاری است که در حال حاضر به خوبی تاسیس شده است.

اما در 1980s و 1990s محققان استدلال می کرد که بتونه کاری می تواند بر نگرش و رفتار. بتونه کاری افراد با کلمات مربوط به “خصومت” ساخته شده آنها را بیشتر به احتمال زیاد به قضاوت در مورد اقدامات از یک شخصیت در یک داستان به عنوان دشمن یک 1979 مطالعه یافت می شود. و در سال 1996 جان خیابن برق یک روانشناس در دانشگاه نیویورک در شهر نیویورک نشان داد که مردم در ابتدا با کلمات مرسوم مرتبط با سن در ایالات متحده آمریکا—’یکنوع بازی شبیه لوتو’, ‘چین و چروک’, ‘فلوریدا’—راه می رفت آهسته تر از گروه کنترل به عنوان آنها به سمت چپ آزمایشگاه به عنوان اگر آنها مسن تر.

اعتبار: طبیعت

ده ها تن مطالعات بیشتر به دنبال پیدا کردن که بتونه کاری می تواند تحت تاثیر قرار چگونه مردم انجام شده در عمومی-دانش آزمونها چگونه سخاوتمندانه آنها و یا چگونه سخت آنها مشغول به کار در وظایف. این رفتاری نمونه شناخته شد به عنوان اجتماعی بتونه کاری اگر چه اصطلاح مورد مناقشه است چرا که وجود دارد هیچ چیز به وضوح اجتماعی در مورد بسیاری از آنها. دیگران ترجیح می دهند ‘رفتاری بتونه کاری’ یا ‘به صورت خودکار رفتار بتونه کاری’.

او در سال 2011 بهترین-فروشنده تفکر سریع و آهستهنوبل-prizewinning روانشناس Daniel Kahneman ذکر شده چند تن از بهترین و شناخته شده بتونه کاری مطالعات. “ناباوری یک گزینه نیست,” او نوشت: از آنها. “نتایج نه ساخته شده و نه آنها آماری flukes. شما هیچ چاره ای جز قبول است که به نتیجه عمده این مطالعات در حال درست است.”

اما نگرانی بودند شروع به سطح. همان سال Daryl Bem یک روانشناس اجتماعی در دانشگاه کرنل در ایتاکا نیویورک منتشر شده یک مطالعه نشان می دهد که دانش آموزان می تواند آینده را پیش بینی. Bem تحلیل با تکیه بر تکنیک های آماری که روانشناسان به طور منظم استفاده می شود. “من به یاد داشته باشید خواندن آن و تفکر درآورد. اگر ما می تواند انجام این کار ما یک مشکل” می گوید: “هانس IJzerman یک روانشناس اجتماعی در دانشگاه گرونوبل رشته کوه های آلپ در فرانسه.

همچنین در آن سال سه نفر دیگر از محققان منتشر عمدا پوچ پیدا کردن: که کسانی که گوش به آهنگ بیتلز “زمانی که من شصت و چهار’ به معنای واقعی کلمه شد کمتر از گروه کنترل است که گوش دادن به آهنگ های مختلف. آنها زمانی این نتیجه با تجزیه و تحلیل داده های خود را در بسیاری از راه های مختلف گرفتن معنی داری در نتیجه یکی از آنها را ساده fluke و پس از آن گزارش دیگر تلاش است. چنین شیوه آنها که مشترک در روانشناسی و اجازه محققان برای پیدا کردن آنچه آنها می خواستند با توجه به برخی از پر سر و صدا داده و نمونه کوچک در اندازه.

مقالات به حال انفجاری تاثیر است. تکرار تلاش است که شک و تردید در یافته های کلیدی آغاز شده به نظر می رسد از جمله سال 2012 گزارش که تکرار خیابن برق را پیری و مطالعه هیچ اثر از بتونه کاری مگر اینکه مردم رعایت آزمایش شد و گفت: چه انتظار می رود. آن را کمک نمی کند که این همه در محل به آن را کشف شد که منجر به روانشناس اجتماعی در هلند Diederik Stapel شده بود faking داده ها را برای سال.

در سال 2012 Kahneman نوشت, نامه ای سرگشاده به خیابن برق و دیگر “دانشجویان بتونه کاری اجتماعی” هشدار داد که “خراب قطار” نزدیک شد. با وجود اینکه به طور کلی “مؤمن” در پژوهش Kahneman نگران است که تقلب مانند Stapel را تکرار شکست و تمایل برای نتایج منفی به انتشار دریافت کرده و در “طوفان شک و تردید”.

هفت سال بعد از طوفان خانمان و بسیاری از اجتماعی بتونه کاری گل سرسبد یافته. اریک-Jan Wagenmakers یک روانشناس در دانشگاه آمستردام می گوید که زمانی که او به عنوان خوانده شده مربوط به بخشی از Kahneman کتاب “گفتم نه یکی از این مطالعات تکرار خواهد شد.’ و تا کنون هیچ چیز است.”

روانشناس یوجین کاروسو گزارش شده در سال 2013 است که یادآوری مردم از مفهوم پول آنها ساخته شده است به احتمال زیاد به حمایت از بازار آزاد سرمایه داری. در حال حاضر در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس کاروسو می گوید که پس از تلاش بزرگتر و بیشتر سیستماتیک آزمون از اثرات “وجود دارد که به نظر نمی رسد قوی برای حمایت از آنها”. Ap Dijksterhuis یک محقق در دانشگاه Radboud در نیمیخن هلند می گوید که مقاله خود را نشان می دهد که دانش آموزان در ابتدا با کلمه “استاد” آیا بهتر در آزمونها “عبور نمی کند آزمون زمان”.

Kahneman گفت: طبیعت: “من تا به امروز در تازه ترین تحولات پس باید نظر نیست.”

محققان شده بود زمزمه مورد نه قادر به تکرار تالار یافته سال قبل از بتونه کاری حباب شروع به پشت سر هم می گوید Nosek. پس از آن در درس های مشترک با علم را گسترده تر تکرار بحران مشخص شد که بسیاری از مشکل یافته بودند احتمالا آماری سر و صدا—fluke نتایج را به دست آورد از مطالعات انجام شده بر روی بیش از حد-گروه های کوچکی از مردم—و نه نتیجه از تقلب. به نظر می رسد که بسیاری از محققان نمی شد هشدار به چگونه از آن آسان است برای پیدا کردن قابل توجهی به دنبال اما الکی نتایج در پر سر و صدا داده. این است به خصوص اگر محققان HARK’ (فرض پس از نتایج شناخته شده) است که تغییر فرضیه خود را پس از نگاه کردن به داده های خود را. این واقعیت است که مجلات تمایل به انتشار تهی نتایج کمک نمی کند چرا که آن را به معنای تنها یافته که کردم از طریق بودند تعجب آور هستند.

همچنین شواهدی وجود دارد که ناخودآگاه آزمایش اثر شده اند یک مشکل Papies می گوید: یک مطالعه نشان داد که زمانی که آزمایشگران آگاه بودند از بتونه کاری اثر آنها به دنبال آنها بسیار بیشتر احتمال دارد برای پیدا کردن آن را نشان می دهد که ناخودآگاه آنها تاثیر می گذارد در نتیجه در برخی از راه.

پس از آن وجود داشته است گسترده حرکت در سراسر روانشناسی برای بهبود روش تحقیق. این شامل پیش ثبت نام روش های مطالعه قبل از نگاه کردن به داده ها است که مانع HARKing و همکاری با گروه های بزرگتر از داوطلبان. Nosek مثلا باعث شده است تا بسیاری از آزمایشگاه پروژه که در آن دانشجویان در ده ها تن از آزمایشگاه سعی کنید به تکرار همان روانشناسی مطالعات دادن اندازه نمونه از هزاران. به طور متوسط حدود نیمی از مقالات است که بسیاری از آزمایشگاه به نظر می رسد می تواند تکرار موفقیت. دیگر تلاش های مشترک عبارتند از: علوم روحی و روانی شتاب دهنده شبکه ای از آزمایشگاه که با هم کار کنند به تکرار تاثیرگذار مطالعات.

جدید اجتماعی بتونه کاری

امروز خیلی از کاری که انجام شده در اجتماعی, بتونه کاری شامل تکرار کار قبل از آن و یا متا تجزیه و تحلیل مقالات متعدد سعی کنید به اذیت کردن آنچه که هنوز هم صادق است. یک متاآنالیز از صدها نفر از مطالعات انجام شده در بسیاری از انواع پول بتونه کاری گزارش شده در آوریل یافت شواهد کمی برای بزرگ جلوه مطالعات اولیه ادعا کرد. آن را نیز در بر داشت بزرگتر جلوه در مطالعات منتشر شده از آزمایش منتشر نشده است که به اشتراک گذاشته شده با نویسندگان این متا تجزیه و تحلیل (نگاه کنید به ‘پایانی اثر’).

کار اصلی نیست خشک به طور کامل می گوید Papies اگر چه تمرکز در حال تغییر است. بسیار بالا-مشخصات اجتماعی-بتونه کاری کار از گذشته طراحی شده بود برای پیدا کردن بزرگ جهانی جلوه او می گوید:. به جای او گروه مطالعات تمرکز بر روی پیدا کردن کوچکتر در زیر مجموعه ای از افرادی که در حال حاضر در مورد مراقبت از چیزی که در ابتدا. او نشان داده است که افرادی که می خواهید برای تبدیل شدن به نازک تر هستند بیشتر احتمال دارد به انتخاب مواد غذایی سالم اگر آنها در ابتدا می گویند با کلمات در یک منو مانند ‘رژیم غذایی’, ‘نازک’ و ‘شکل برش’. اما آن را تنها در مردم برای آنها یک رژیم غذایی سالم این است که یک هدف اصلی; آن را ندارد هر کس اجتناب از غذاهای چاق کننده.

این مسابقات یافته های یک متا آنالیز از 2015 به رهبری روانشناس دولورس Albarracín, در دانشگاه ایلینویز در Urbana–Champaign. این نگاه در 352 بتونه کاری مطالعات که درگیر ارائه کلمات به مردم و آن را در بر داشت مدارک و شواهد واقعی, اگر, اثرات, زمانی که نخست مربوط به یک هدف است که شرکت کنندگان در مورد مراقبت. که تجزیه و تحلیل با این حال عمدا نگاه تنها در آزمایش های که در آن کلمات بتونه کاری شد به طور مستقیم مربوط به اثر ادعا مانند خشونت های مربوط به کلمات منجر به ruder رفتار و یا نگرش است. از آن اجتناب شود به دنبال مطالعات با اعداد اول بود که آنچه در آن نامیده می شوند ‘مجازی’ معنی—از جمله پیری-کلمات مرتبط که خیابن برق گفت: منجر به آهسته راه رفتن و یا پول مربوط به بتونه کاری کار می کنند.

تحقیقات به بتونه کاری کاهش یافته است اما آنچه که در نظر گرفته بتونه کاری است که همیشه همان تکان دهنده ادعا می کند از 1990s و 2000s. “وجود دارد بسیار کمتر از وجود پنج یا ده سال پیش می گوید:” آنتونیا همیلتون عصب شناسی در دانشگاه کالج لندن که هنوز هم با این نسخهها کار بر بتونه کاری. تا حدودی او می گوید که به دلیل تکرار مشکلات: “ما کمتر از آن همه را منفجر کرد. آن را سخت تر برای مردم را به باور آن وجود دارد و دیگر موضوعات است که آسان تر به مطالعه است.” آن را نیز ممکن است به سادگی که این موضوع تبدیل شده است کمتر به او می گوید.

همیلتون کار خود شامل در میان چیزهای دیگر, قرار دادن مردم در تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) اسکنر برای دیدن چگونه بتونه کاری فعالیت مغز تاثیر می گذارد. در یک مطالعه 2015, او با استفاده از یک درهم-حکم وظیفه به نخست ‘نفع اجتماعی’ ایده های (مانند ‘کمک’) و “ضد اجتماعی’ آنهایی که (مانند ‘آزار’) دیدن اینکه آیا آن را ساخته و شرکت کنندگان سریعتر به تقلید افراد دیگر اقدامات و اینکه آیا وجود دارد قابل تشخیص تفاوت در اسکن مغز.

با استفاده از fMRI تنها عملی با تعداد کمی از داوطلبان به طوری که او به نظر می رسد در چگونه مردم همان پاسخ زمانی که آنها شده اند در ابتدا و زمانی که آنها نیست: یک ” درون افراد طراحی در مقایسه بین-افراد طراحی بتونه کاری مطالعات که با استفاده از گروه کنترل بود. طراحی به این معنی است که محققان لازم نیست که به نگرانی در مورد از قبل موجود تفاوت بین گروه همیلتون می گوید. تحقیقات خود را پیدا کرده بتونه کاری اثر: مردم در ابتدا با نفع اجتماعی مفاهیم رفتار در بیشتر نفع اجتماعی راه و اسکن fMRI را نشان می دهد تفاوت در فعالیت در مناطق مغز از جمله قشر بجلو است که در تنظیم رفتار اجتماعی. اما او می گوید: این اثر بیشتر از متوسط آن کلاسیک بتونه کاری مطالعات یافت.

برخی از محققان می گویند که این تلاش ها برای تست مسن نتایج تابه مفهوم اجتماعی یا رفتاری بتونه کاری هنوز شایستگی. “من هنوز هیچ شک و تردید آنچه که در زندگی واقعی رفتار بتونه کاری کار می کند, با وجود این واقعیت است که در روز های ما نمی مطالعه آن را به درستی نسبت به استانداردهای فعلی می گوید:” Dijksterhuis.

خیابن برق می گوید که با وجود بسیاری از محققان در حال حاضر تنزیل آنها مهم زود پیشرفت وجود دارد—مانند خود را در سال 2008 مطالعه که گزارش برگزاری قهوه گرم مردم رفتار بیشتر به گرمی نسبت به دیگران است. مستقیم تکرار شکست خورده اند برای حمایت از نتیجه اما خیابن برق می گوید که یک پیوند فیزیکی بین گرما و اجتماعی گرمی نشان داده شده است در کار های دیگر از جمله مطالعات تصویربرداری عصبی. “مردم می گویند که ما باید فقط پرتاب کردن همه کار قبل از سال 2010 کار افراد سن و سال من و می گوید:” خیابن برق “و من نمی بینم که چگونه آن را توجیه کرد.” او و نوربرت شوارتز یک روانشناس در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس می گویند که وجود داشته اند تکرار خود را زودتر اجتماعی-بتونه کاری نتایج—اگر چه منتقدان ضد این بود که مستقیم نیست اما تکرار ‘مفهومی’ آنهایی که در آن محققان تست یک مفهوم با استفاده از مرتبط تجربی تنظیم یو پی اس.

خیابن برق می گوید که نتایج اجتماعی بتونه کاری هنوز به طور گسترده ای معتقد و غیر دانشگاهیان از جمله فعالان سیاسی و کسب و کار بازاریابان حتی زمانی که آنها تردید دارند. Gary Latham مثلا یک روانشناس سازمانی در دانشگاه تورنتو در کانادا می گوید: “من به شدت متنفر خیابن برق را یافته و می خواستم برای نشان دادن آن کار نمی کند.” با وجود این, او می گوید: او به مدت ده سال به طور مداوم پیدا کردم که بتونه کاری تلفن بازاریابان با کلمات مرتبط با ایده های موفقیت و برنده شدن را افزایش می دهد مقدار پول آنها را. اما Leif نلسون یک روانشناس در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بر این است که آیا یا نه اجتماعی-بتونه کاری ایده ها پس از آن تایید کرد که مطالعات در این زمینه نمی شد از نظر آماری به اندازه کافی قدرتمند برای شناسایی چیزهایی که آنها ادعا را پیدا کنید.

خیابن برق می بیند مثبت و منفی در چگونه پژوهش روانشناسی تغییر کرده است. “اگر قبل از ثبت نام متوقف می شود مردم از HARKing پس از آن من حدس می زنم آن را خوب,” او می گوید: “اما آن را همیشه به من زده به عنوان یک توهین. “ما به شما اعتماد ندارند به صداقت’; آن احساس می کند مانند ما در حال درمان مانند جنایتکاران پوشیدن مچ پا دستبند.”

دیگران مخالف است. حرکت به سوی باز تکرار علم با توجه به بسیاری از روانشناسان شده است یک موفقیت بزرگ. اجتماعی بتونه کاری به عنوان یک زمینه ممکن است زنده ماندن اما اگر آن را نمی کند و پس از آن حداقل آن با مشخصات بالا مشکلات شده اند بسیار مهم در وادار کردن روانشناسی به تمیز کردن آن عمل می کنند. “من باید بگویم من غافلگیر تا چه حد در این زمینه آمده است در هشت سال می گوید:” Wagenmakers. “این یک تغییر کامل در چگونه مردم همه چیز و تفسیر همه چیز است.”

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در دسامبر 11 2019.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im