چه supermoon?

یک supermoon اتفاق می افتد زمانی که ماه کامل همزمان با ماه نزدیکترین رویکرد به زمین در مدار خود. Supermoons را ماه به نظر می رسد کمی روشن تر و نزدیک تر از نرمال اگر چه تفاوت در این است که سخت به نقطه با چشم غیر مسلح.

این آوریل ماه کامل است supermoon و می افتد در روز سه شنبه 7 آوریل در 10:35 p. m. EDT (2:35 UTC آوریل 8). آوریل ماه کامل شناخته شده است به عنوان Pink Moon هر چند آن را تا به بسیاری از اسامی مستعار دیگر با فرهنگ های مختلف است.

اصطلاح “supermoon” تنها استفاده شده در 40 سال گذشته است اما آن را دریافت کشت و توجه در اواخر سال 2016 زمانی که سه supermoons رخ داده در یک ردیف. این supermoon نوامبر 2016 نیز نزدیک supermoon در 69 سال اگر چه نزدیک تر supermoon را افزایش 2030s.

Supermoon اسرار: 7 تعجب آور بزرگ moon حقایق

چگونه یک supermoon اتفاق می افتد

مدار ماه به دور زمین است که یک دایره کامل. آن را به طور متوسط فاصله 238,000 مایل (382,900 متر) از زمین, اما آن اوج و حضیض — نزدیک ترین و دورترین روش از زمین — تغییر هر ماه قمری.

“دلیل اصلی که چرا مدار ماه است که یک دایره کامل است که وجود دارد مقدار زیادی از جزر و مدی یا گرانشی نیروهای که در حال کشیدن روی ماه” گفت: ناسا نوح پترو معاون دانشمند از Lunar Reconnaissance Orbiter mission, در سال 2016 Space.com مصاحبه.

او افزود که جاذبه های مختلف از زمین و خورشید و سیارات تمام یک اثر در مدار ماه است. “شما باید همه این های مختلف نیروهای گرانشی کشیدن و هل دادن در ماه است که به ما می دهد فرصت برای این عبور نزدیک.”

ماه و یا supermoon است دیده می شود آن را به عنوان مجموعه بیش از مارتین لوتر کینگ جونیور یادبود روز دوشنبه (Nov. 14) در واشنگتن است. (اعتبار تصویر: ناسا/اوبری Gemignani)

یک supermoon دو مواد تشکیل دهنده کلیدی برای رخ می دهد. ماه باید در آن نزدیکترین رویکرد یا حضیض به زمین در آن 27-بعد مدار. ماه نیز نیاز به در کامل فاز که اتفاق می افتد هر 29.5 روز زمانی که خورشید به طور کامل روشن ماه است. Supermoons تنها اتفاق چند بار در سال (حداکثر) چون مدار ماه تغییر گرایش در حالی که زمین به دور خورشید — که به همین دلیل شما نمی بینم supermoon در هر ماه است.

ماه ظاهر خواهد شد تا آنجا که 30 درصد روشن تر و 14 درصد بزرگتر از حد معمول اما آن را بسیار سخت به نقطه تفاوت با چشم غیر مسلح. “این به اندازه کافی برای توجه مگر اینکه شما بسیار مراقب باشید ماه-watcher,” Sky & Telescope magazine سردبیر ارشد آلن MacRobert گفت: در یک سال 2016 بیانیه.

این supermoon ممکن است نگاه های زیادی به ویژه برای شما, اما اگر آن را بسیار نزدیک به افق است. اما این هیچ ربطی به نجوم و همه چیز را با چگونگی عملکرد مغز انسان کار می کند. این اثر به نام “ماه” توهم ” و ممکن است بوجود می آیند از حداقل یک زن و شوهر از چیزهای مختلف است. دانشمندان نشان می دهد که شاید مغز است که در مقایسه با ماه به ساختمان های مجاور و یا اشیاء و یا شاید مغز ما فقط سیمی به روند چیزهایی که در افق به عنوان بزرگتر از چیزهایی که در آسمان است.

نجوم ریشه

اصطلاح “supermoon” نمی سرچشمه در نجوم اما در طالع بینی — یک سنت شبه علمی است که به مطالعه حرکات اجرام آسمانی به پیش بینی در مورد رفتار انسان و حوادث. این اصطلاح برای اولین بار ذکر شده در یک سال 1979 مقاله برای دل فال مجله توسط ریچارد Nolle با توجه به Astronomy.com. Nolle تعریف supermoon به عنوان “جدید و یا ماه کامل رخ می دهد که با ماه و یا در نزدیکی (90 درصد) آن نزدیکترین رویکرد به زمین در یک مدار” بدون توضیح که در آن او به دست آمده 90 درصد رقم است.

اما آن را تا چند سال گذشته که مدت دریافت توجه بیشتر است. یک جستجو در Google Trends نشان می دهد که با شروع از سال 2004 کلمه “supermoon” بود نه استفاده می شود اغلب حداقل تا سال 2011. علاقه به supermoon آمار بالا در نوامبر سال 2016 زمانی که کره زمین تجربه کرده بزرگترین supermoon در 69 سال است. بیشتر این واژه به نظر می رسد بیشتر محبوب در مناطق خاصی از جهان — اصولا آسیای جنوب شرقی و آمریکای شمالی با بهره کمتر در مکان هایی مانند اروپا یا هند است.

قابل توجه supermoon عکس. (اعتبار تصویر: لیندا شفر)

اخیر فصل واژه هایی مانند “supermoon” یا “ماه سیاه” (دوم ماه جدید در یک ماه) می تواند ایجاد یک درک از “نادرست حوادث” در میان عموم Cincinatti رصدخانه توسعه شناس دین Regas گفت: Space.com در سال 2016. اما Regas که شرکت میزبان PBS برنامه “ستاره Gazers” گفت: “supermoon” اصطلاح بزرگ, عمومی, توسعه, اصطلاح نجوم است که می تواند به دیگر مزایای فراتر از این رویداد به خودی خود.

“این یک راه عالی برای دریافت عموم علاقه او گفت:” از supermoon. “این چیزی است که آنها می تواند مربوط به آنها می توانید بیرون بروید و ببینید.”

Supermoon عکاسی بسیار محبوب است اما ماه نگاه نمی کند دقیقا مانند این در فرد است. تکنیک های عکاسی مبالغه می توانید اندازه ماه در تصویر.

قابل توجه supermoons

در Jan. 20-21, 2019 در supermoon همزمان با ماه گرفتگی. ماه گرفتگی زمانی رخ می دهد که زمین دقیقا بین خورشید و ماه. ماه می درخشد قهوه ای-قرمز چون تنها نور آن را دریافت منعکس شده است از زمین.

تا پایان سال 2016 دیدم سه supermoons در یک ردیف در ماه اکتبر نوامبر و دسامبر. اما آن Nov. 14 یکی که بیشترین توجه را به خاطر آن بود که نزدیک ترین supermoon در حافظه اخیر است. ماه در حضیض بود 221,524 مایل (356,508 کیلومتر) از زمین, و آن را نزدیکترین ماه به زمین در 69 سال — به طور خاص از supermoon از Jan. 26, 1948.

حتی نزدیک ماه کامل صورت گرفت و در ژانویه سال 1912; آن شد و در حدود 100 کیلومتر نزدیکتر به زمین در ماه نوامبر از سال 2016. اما skywatchers که در اطراف در نوامبر 2034 را دریافت کنید درمان های ویژه ای که ماه خواهد بود و حتی نزدیک تر از دو سال 1912 و 2016 قمر.

Supermoons ظاهر می شود و 30 درصد روشن تر و تا 14 درصد بزرگتر از نمونه ماه کامل. یاد بگیرند که چه چیزی باعث می شود یک ماه کامل واقعی supermoon در این Space.com infographic. (اعتبار تصویر: کارل تیت/فضا.com)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im