آنچه که انسان می تواند

“شاید طبیعت انسان فروخته شده است کوتاه….
—آبراهام مزلو

نسبت به پایان زندگی خود انسانی روانشناس آبراهام مزلو در حال توسعه بینش های جدیدی را به خود شکوفایی و تجسم و حتی بالاتر انگیزه که به نام او تعالی. او با اشاره به نظریه خود را به عنوان “تئوری Z”.*

به Maslow, “transcenders” به طور منظم با انگیزه با ارزش ها و تجربیات است که فراتر از رضایت از نیازهای اساسی و تحقق یکی از منحصر به فرد بالقوه است. این “metamotivations” شامل ارادت به یک تماس در خارج از خود به دنبال از “اوج تجربه” و تعهد به ارزش بودن و یا “ب-ارزش” از جمله حقیقت نیکویی و زیبایی و عدالت و معنی دار, بازیگوشی aliveness, برتری سادگی و ظرافت و تمامیت— به عنوان اهداف نهایی خود را.

مزلو مشاهده شده است که زمانی که او خواسته transcenders چرا آنها انجام آنچه آنها انجام می دهند و آنچه که باعث می شود زندگی خود را به ارزش زندگی آنها اغلب ذکر شده آن دسته از ارزش ها است. وجود دارد بیشتر به همین دلیل آنها اختصاص داده شده زمان زیادی را برای کار خود را; ارزش شد نه در خدمت هر چیز دیگری و نه آنها ابزاری در دستیابی به هر هدف دیگر. مزلو معتقد است که رضایت از “metaneeds” لازم “برای جلوگیری از بیماری و برای رسیدن به کمال انسانیت و یا رشد. . . . آنها ارزش زندگی و مرگ برای. فکر آنها و یا آمیخته شدن با آنها را می دهد بزرگترین شادی است که انسان قادر است.”**

تئوری Z جهان بینی است که کاملا شبیه به مدرن روانی پژوهش در حکمت. عقل است که اغلب مفهوم در روانشناسی ادبیات به عنوان مربوط به ادغام در میان شناختی ، عاطفی و رفتاری ابعاد. این شامل توانایی برای پذیرش دیدگاه های چندگانه برای پاسخ nondefensively هنگامی که به چالش کشیده برای بیان یک آرایه وسیعی از احساسات به منظور استخراج معنی انتقادی به ارزیابی انسان حقایق و آگاه شدن از نامشخص و متناقض طبیعت انسان از مشکلات است.

به عنوان روانشناس بالینی Deirdre Kramer قرار می دهد آن را “عاقلانه مردم آموخته اند به نظر مثبت و منفی و ترکیب آنها را برای ایجاد یک انسان بیشتر میشود و احساس خود در آن سستی و آسیب پذیری. . . . آنها قادر به نظر می رسد برای اولین بار در آغوش و سپس فراتر از خود نگرانی به ادغام ظرفیت خود را برای درون نگری عمیق و جاودانه نگرانی برای روابط انسانی و مولد نگرانی برای دیگران است.”***

این transcender جهان بینی عمیق مفاهیم برای فرد و جامعه ارائه می دهد و الهام بخش چشم انداز از آنچه انسان می شود. آن را اغلب در حساس ترین دوران بشریت است که ما بهترین بشریت ظهور. با جهان در حال حاضر تن به تن به یک حالت عمیق ناامنی و عدم اطمینان وجود دارد فرصت های بیشتر از همیشه (شاید در این دوره از تاریخ بشر) برای transcender جهان بینی به بالا بردن نوع بشر.

یک تصویر جدید از بشریت

اولین نظریه Z جهان بینی ارائه می دهد یک تصویر جدید از روابط—از دوستی به خانواده عشق به رابطه جنسی. مزلو مفهوم “بودن-عشق” (یا B-عشق برای کوتاه مدت) ارائه می دهد یک ایده آل همه ما می تواند در تلاش برای, آیا در معلم-کودک رابطه استاد و دانشجو رابطه درمانگر-بيمار در صنعت و یا در مدیریت و رهبری است. به جای درمان مردم به عنوان وسیله ای برای پایان دادن ما می توانید برای این که از دیگران (چه مزلو به عنوان “B-عشق” یا “بودن-عشق”)– توصیف مردم برای آنها که واقعا بدون تلاش به آنها را تغییر دهید به چیزی دیگری را با توجه به اهداف خود ما.

به عنوان مزلو قرار داده و آن را در یک مقاله

“ما سعی می کنید برای ایجاد یک رز به یک گل رز را به جای اینکه به دنبال تغییر رز به نیلوفرهای. . . . لازمه آن یک لذت در خود شکوفایی از یک فرد که ممکن است کاملا متفاوت از خودتان. و حتی آن را نشان میدهد نهایی احترام و قدردانی از تقدس و منحصر به فرد از هر نوع فرد است.”

نگاهی به آموزش و پرورش است. درست انسانی آموزش و پرورش شامل آموزش تمام کودکان و درمان کودکان و منحصر به فرد خود را شخصی رویاها و آرمان به عنوان با ارزش بدون در نظر گرفتن چگونه محکم تراز وسط قرار دارد آنها به معلم و برنامه درسی. تصور کنید اگر مدارس نیست تنها یک محل برای یادگیری استاندارد علمی مواد اما همچنین مکان های از تعجب و ترس و خود شکوفایی و همچنین امید برای بشریت ؟ بیشتر چه تصور کنید اگر مدرسه نبود بنابراین جدا از بقیه زندگی. اگر چه کودکان به خانه رفت و در پایان روز الهام را ادامه دهد که زبان آموزان جهان در طول بقیه روز خود را? القای عشق به یادگیری خواهد بود القا مهم ب-ارزش به دانش آموزان است.

این transcender جهانبینی همچنین اجازه می دهد تا ما را به تجربه عمق بیشتر از شادی است. مزلو مطرح این ایده وجود دارد که ممکن است وجود داشته باشد یک سلسله مراتب از لذت اعم از “تسکین درد از طریق قناعت از یک وان آب داغ شادی بودن با دوستان خوب لذت از موسیقی بزرگ سعادت داشتن فرزند اکستازی از بالاترین عشق-تجربه.” تصور کنید اگر همه ما آموخت در مورد اعماق شادی که ممکن است ؟ این امر نه تنها شامل شادی می آید که از کمک های ما به همراه اما عمیق تر شادی است که می تواند از الهام برای رسیدن به خارج از خودمان است.

تحقیقات نشان می دهد که از نظر بالینی افسرده و مضطرب افراد که داده شدند اخلاقی ارتفاع مداخله به مدت ده روز—مشاهده اعمال فضیلت سخاوت و شجاعت—نشان داد افزایش در تلاش برای کمک به دیگران افزایش نزدیکی به دیگران و کاهش اختلافات میان فردی و پریشانی علائم. گاهی اوقات پادزهر به احساس نارضایتی و استرس یک فشار به سمت ب-ارزش و “metahedonism” است که می تواند به عنوان یک نتیجه.

این transcender جهانبینی همچنین اجازه می دهد تا برای امکان تعاملات سالم در میان کسانی که متفاوت مذهبی یا باورهای سیاسی. به عنوان مزلو اشاره کرد و آن را ممکن است به بحث از “religionizing” یا “sacralizing” از تمام زندگی و برای همه افراد نه فقط در میان کسانی که ما احساس می کنید که بیشترین ارتباط را بر اساس یک هویت مشترک و یا مشترک مذهبی یا باورهای سیاسی.

در حالی که کلمه “مقدس” اغلب مذهبی معانی مزلو با اشاره به یکی می توانید احساس حس مقدس—تجربه احترام, راز تعجب و ترس—فقط در مورد هر جایی و برای هر کسی است. تصور کنید اگر به جای تنها احساس یک حس عمیق از ارتباط و یگانگی با تمام بشریت در یک کلیسا در روزهای یکشنبه و بلافاصله رفتن در توییتر بعد از کلیسا و خواستار از افرادی که ما مخالف با ما نگهداری می شود که احساس مقدس در هر برخورد در طول این دوره از زندگی ما است. تصور کنید اگر ما همه را که با هر یک از دیگر ؟

به سوی یک سیاست انسانی

وجود مفاهیم برای ما سیاسی کنونی چشم انداز است. مزلو مشغول به کار بود در یک رویکرد جدید به سیاست است که او به نام “psychopolitics” ریشه در انسانی روانشناسی اصل است که انسان شباهت دارد عمیق تر از تفاوت های انسان. یک انسانی سیاست خواهد بود بر اساس یک درک واقع بینانه ای از طبیعت انسان از جمله مشترک ما انگیزه برای نیازهای امنیتی و همچنین ما رشد و تعالی نیاز دارد.

به مطمئن شوید که آن را ضروری است برای سیاستمداران به ارزش ایمنی و امنیت. آن را سخت به رشد برای ما پر ارتفاع بدون پایداری کافی. اما مزلو معتقد است که ما نباید غفلت ما امکانات به سمت خود شکوفایی و تعالی. “هیچ رشد واقعی ممکن است بدون یک شرکت اساس نظم و قانون” مزلو اشاره کرد. “و در عین حال آن را نیز ممکن است برای یک جامعه به گیر تبدیل شده و یا تثبيت شده در قانون و نظم در سطح و تاکید بر این وضعیت آنقدر که یک فرد فرصت برای رشد محدود هستند.”

این است که چرا محافظه کاران و لیبرال ها می تواند مکمل یکدیگر; جوامع نیاز به کسانی که در قدرت که مراقبت عمیقا در مورد حفظ فرهنگ سنتی و ثبات جامعه را به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که بیشتر در رابطه با egalitarianism و ارائه فرصت به کسانی که آسیب پذیر هستند و نیاز به حمایت.

در واقع تحقیقات نشان می دهد که هر دو لیبرال ها و محافظه کاران در حال حاضر فقط در راه های مختلف: محافظه کاری در ارتباط است با ادب سنتی ارزش های اخلاقی و تعهد به محدود جنبه های زندگی مانند یکی از دوستان, خانواده, و, ملت, در حالی که لیبرالیسم در ارتباط با جهانی شفقت و egalitarianism. هر دو جنبه های ناپخته می تواند سهم مهمی در به “یک سیاست جهانی” به عنوان مزلو آن قرار داده است.

در عوض بزرگترین تهدید برای یک دموکراسی سالم است که واقعا ما گرایش متضاد نسبت به یکدیگر و افزایش تضاد میان کسانی که اداره عالی قدرت سیاسی است. هرج و مرج سیاسی و نابرابری نژاد خصومت بی اعتمادی و بدبینی زیرا آنها فعال ما عمیق ترین ناامنی است. بسیار نا امنی در جامعه مردم را بالاتر انگیزه را کنار گذاشته به عنوان نیاز برای نظم و ترتیب ثبات و متعلق تبدیل شدن به خیلی بیشتر با فشار دادن.

اما این موقعیت از ناآرامی های که در آن ما باید مراقب باشید که ما نمی غفلت ما strivings نسبت به B-و B-ارزش و یا دیگری که ما می تواند خطر دامن زدن به شعله های آتش از پوپولیسم و استبداد.

یک تصویر جدید از جامعه

در طول تاریخ منافع جامعه و منافع فردی دیده شده است که متقابلا منحصر به فرد و گاهی حتی متضاد (هر چه خوب است برای فرد بد است برای تمدن). اما این نیاز نمی تواند در این مورد. هدف و ارزش فرد می تواند با هم افزایی با آنچه که خوب است برای جامعه. سالمترین جوامع در حال ساخته شده بر روی یک درک واقع بینانه از نیازهای انسان و ارائه بیشترین رشد-پرورش بالقوه برای افرادی که بخشی از جامعه است. چقدر ما اجازه می دهد برای فرصت ها برای همه افراد خود را به انجام برسانند نیازهای خود از جمله امنیت و رشد و تعالی نیاز دارد ؟

وجود دارد بتن تغییرات به ما ساختارهای اجتماعی است که می تواند به افزایش این همکاری. مزلو پیشنهاد کرد که سالمترین جوامع هستند که در آن “فضیلت می پردازد”—به عبارت دیگر جوامع که پاداش افرادی که رفتار فضیلت و نه تنها پاداش کسانی که با پول بیشتر و یا معتبر ترین دستاوردهای. این می تواند شروع با آموزش و پرورش در اوایل با پاداش مهربانی و عشق به یادگیری بیش از یک استاندارد نتایج آزمون. این امر نه تنها به نفع جمعی را نیز افزایش سقف بر آنچه افراد در جامعه در حال تلاش به سمت.

آن زمان برای ما به مسئولیت برای جامعه ما زندگی می کنند و برای کمک به ایجاد شرایط کمک خواهد کرد که همه مردم نه تنها خود عملی بلکه فراتر از. ما به طور همزمان می تواند کار بر روی ساخت خوب جامعه بهتر و خودمان بهتر است. بهبود خوبی در جامعه شروع می شود از درونبه ما تغییر دیدگاه خود ما در طبیعت انسان و کار به خارج کردن بهترین در هر یک از دیگر. در انجام این کار ما می توانیم حتی فراتر از ما وجود فیزیکی تأثیر آینده نسل های بعد از ما رفته است.

از فراتر از اسکات بری Kaufman, Ph. D. منتشر شده توسط TarcherPerigee یک اثر از انتشارات پنگوئن گروه تقسیم Penguin Random House. LLC Copyright (c) 2020 توسط اسکات بری Kaufman

اعتبار: Penguin Random House

پانوشت

* مزلو با اشاره به نظریه خود را به عنوان “تئوری Z” به تاکید است که آن را بالاتر از انگیزه داگلاس مک گرگور تئوری X و تئوری Y. انعکاس تمایز بین “transcenders” و “صرفا افراد سالم” مزلو استدلال کرد که صرفا سالم انتظارات داگلاس مک گرگور نظریه Y: آنها از کمبود نیازها و رانده شده توسط میل به شکوفایی شخصی خود را بالقوه و توسعه هویت و فردیت و منحصر به فرد است. “چنین افرادی در جهان زندگی می کنند در آینده به تحقق در آن” مزلو اشاره کرد. “آنها آن استاد سرب در آن استفاده از آن را برای اهداف خوب به عنوان (سالم) سیاستمداران یا مردم عملی را انجام دهد.” در حالی که این استدلال که transcenders همچنین انتظارات تئوری Y مزلو استدلال کرد که آنها نیز فراتر از تئوری Y داشتن مکرر “چراغانی یا بینش یا معارف که تغییر مشخصات خود را از جهان و از خود شاید گاهی اوقات شاید به عنوان یک چیز معمول است.”

** مزلو همچنین قرار دادن به جلو پیشنهاد جالب است که محرومیت از B-ارزش ممکن است در نتیجه “metapathologies” و این چنین نا امید و آرمان گرایی ممکن است در نتیجه “metagrumbles.” مزلو اعتقاد داشت که متا – grumbles از transcenders ممکن است شاخصی از سلامت روان خود را. در واقع گله مند در مورد عدم ایمنی, وضعیت, پول, قدرت,, احترام و پذیرش و محبت به نظر می رسد به یک نوع متفاوت از گله مند در مورد عدم عمیق از زیبایی, طنز, خوبی, عدالت منحصر به فرد تمامیت و معنی دار در جهان است.

*** حکمت تمایل به افزایش سن و شایع ترین در میان کسانی که با سطح بالایی از باز بودن به تجربه و ظرفیت خود بررسی و درون گرایی یک انگیزه برای رشد شخصی و تمایل به باقی می ماند شک و تردید از خود-نمایش به طور مداوم سوال مفروضات و اعتقادات و بررسی و ارزیابی اطلاعات جدید است که مربوط به هویت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>