آنچه اتفاق افتاده است قبل از بیگ بنگ ؟

در آغاز وجود دارد بی نهایت متراکم توپ کوچک از ماده است. پس از آن همه رفت و انفجار منجر به اتم, مولکول, ستاره ها و کهکشان ما امروز می بینیم.

یا حداقل این چیزی است که به ما گفته شده است توسط فیزیکدانان برای چند دهه گذشته.

اما جدید فیزیک نظری تحقیق به تازگی نشان داد که ممکن است پنجره را خیلی زود جهان نشان می دهد که آن را نمی ممکن است “خیلی زود” بعد از همه. به جای آن ممکن است فقط آخرین تکرار یک bang-گزاف گویی چرخه است که در جریان بوده است برای … خوب حداقل یک بار و احتمالا برای همیشه لطفا برای.

البته قبل از فیزیکدانان تصمیم به بازی شیر یا خط از انفجار بزرگ به نفع یک bang-گزاف گویی چرخه این پیش بینی های نظری نیاز به زنده ماندن یورش مشاهده شد.

تندرست cosmologies

دانشمندان یک تصویر واقعا خوب از اوایل جهان چیزی است که ما می دانیم و عشق به عنوان Big Bang theory. در این مدل یک مدت زمان طولانی پیش جهان به مراتب کوچکتر و دور تر و دور تر از آن است که امروز. که در اوایل دوزخ 13.8 میلیارد سال پیش تمام عناصر است که ما را به آنچه که ما در حال تشکیل شد و در طول حدود ده دقیقه.

حتی پیش از آن این تفکر می رود در برخی از نقطه ما کل جهان — همه ستاره در تمام کهکشان ها, همه چیز بود به اندازه یک هلو و متوسط از بیش از یک بیلیون درجه است.

شگفت آور این خارق العاده داستان نگه می دارد تا به تمام مشاهدات فعلی. ستاره شناسان انجام داده اند همه چیز را از رعایت مانده تابش الکترومغناطیسی از جوان جهان به اندازه گیری فراوانی از سبک ترین عناصر و متوجه شد که همه آنها در خط با آنچه از انفجار بزرگ پیش بینی کرد. تا آنجا که ما می توانیم بگویم این است که یک تصویر دقیق اولیه ما در جهان است.

اما به عنوان خوب به عنوان آن است که ما می دانیم که Big Bang تصویر کامل نیست — وجود دارد یک قطعه پازل گم شده و قطعه است که در اولین لحظات از جهان خود را.

که یک قطعه بزرگ است.

مرتبط: از انفجار بزرگ تا به حال: عکس از جهان ما از طریق زمان

آتش زدن

مشکل این است که فیزیک استفاده می کنیم که برای درک جهان اولیه (زیبا و پیچیده معجونی از کلی نسبیت و پر انرژی فیزیک ذرات) می تواند ما را فقط تا قبل از شکستن. به عنوان ما سعی می کنیم به فشار عمیق تر و عمیق تر به اولین لحظات ما هستی ریاضی سخت تر و سخت تر برای حل تمام راه را به نقطه که در آن فقط … واریز شده است.

نشانه اصلی که ما در زمین و در عین حال به کاوش در حضور یک “تکینگی” و یا یک نقطه بی نهایت تراکم در ابتدای انفجار بزرگ. گرفته شده در ارزش اسمی این به ما می گوید که در یک نقطه جهان کهنه را به یک بی نهایت کوچک و بی نهایت متراکم نقطه. این واضح است که پوچ و آنچه در آن واقعا به ما می گوید این است که ما نیاز به فیزیک جدید برای حل این مشکل فعلی ما toolkit فقط خوب نیست به اندازه کافی.

مرتبط با: 8 راه شما می توانید ببینید انیشتین نظریه نسبیت در زندگی واقعی

به صرفه جویی در روز ما نیاز به برخی از فیزیک جدید چیزی است که قادر به دست زدن به گرانش و دیگر نیروهای همراه در ultrahigh انرژی. و این دقیقا همان چیزی است که نظریه ریسمان ادعا می شود: یک مدل از فیزیک است که قادر به دست زدن به گرانش و دیگر نیروهای همراه در ultrahigh انرژی. که بدان معنی است که نظریه ریسمان ادعا می کند آن را می تواند توضیح دهد اولین لحظات از جهان است.

یکی از اولین نظریه ریسمان مفاهیم است “ekpyrotic” جهان است که می آید از کلمه یونانی برای “آتش زدن” و یا آتش. در این سناریو آنچه ما می دانیم که این انفجار بزرگ را برانگیخته بود با چیز دیگری اتفاق می افتد قبل از آن انفجار بزرگ بود و نه آغاز, اما یک بخشی از یک روند بزرگتر.

گسترش ekpyrotic مفهوم منجر به یک نظریه دوباره انگیزه نظریه ریسمان به نام چرخهای کیهان شناسی. گمان می کنم که مشخصات فنی این ایده از جهان به طور مستمر تکرار خود است که هزاران سال, پیر و predates فیزیک اما نظریه ریسمان به ایده شرکت ریاضی پایه. چرخهای جهان می رود در مورد دقیقا همانطور که شما ممکن است تصور کنید به طور مستمر تندرست بین بزرگ و بزرگ بحران بالقوه برای ابدیت به عقب در زمان و ابدیت به آینده است.

قبل از شروع

به عنوان سرد به عنوان این برای تلفن های موبایل, نسخه های اولیه از چرخهای مدل مشکل داشتند مطابق مشاهدات — آن است که یک معامله بزرگ هنگامی که شما در حال تلاش برای انجام علم و نه فقط گفتن داستان در اطراف آتش اردو.

مانع اصلی بود موافقت با مشاهدات ما از ریزموج زمینه کیهانی های فسیلی نور مانده از زمانی که جهان تنها 380,000 ، در حالی که ما نمی توانیم به طور مستقیم گذشته که دیوار, نور, اگر شما شروع به تئوری سرهم بند با فیزیک نوزاد کیهان شما تاثیر می گذارد که پس فروزش الگوی نور است.

و پس از آن به نظر می رسید که چرخهای جهان شسته و رفته بود اما ایده نادرست.

اما ekpyrotic مشعل شده است روشن نگه داشته و یک مقاله منتشر شده در ژانویه به arXiv پایگاه داده است به کاوش در چین و چروک در ریاضیات و کشف برخی از قبلا فرصت های از دست رفته. فیزیکدانان رابرت Brandenberger و Ziwei وانگ از دانشگاه مک گیل در کانادا یافت می شود که در لحظه ای از “جستن” هنگامی که جهان ما به کاهش فوق العاده کوچک نقطه و بازگشت به یک انفجار بزرگ دولت آن را ممکن است به خط همه چیز را برای به دست آوردن مناسب observationally آزمایش نتیجه.

به عبارت دیگر پیچیده (و مسلما درک ضعیف) فیزیک از این بحرانی عصر در واقع ممکن است اجازه می دهد تا برای یک تجدید نظر اساسی از نظر ما زمان و مکان در جهان هستی است.

اما به طور کامل تست این مدل ما باید منتظر نسل جدیدی از کیهان شناسی آزمایش پس بیایید صبر کنید برای شکستن ekpyrotic شامپاین.

Paul M. ساتر است یک اخترفیزیکدان در SUNY استونی بروک و Flatiron موسسه میزبان بخواهید یک فضانورد و فضای رادیوو نویسنده جای خود را در جهان.

در اصل منتشر شده در Live علم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im