آنچه به نام آنها به فیزیک ؟

ناهار من همدم نشسته با یک سطل ظرف. فیزیکدان ساغر Lokhande برازنده دقیق و حل و فصل خود را بلند قاب در سراسر جدول از من. او میآید باز تاشو.

“وای. آنچه که به نام؟”

او در مورد اعمال موند. “لود tater tots.” او مکث. “من در تلاش برای به دست آوردن وزن است. من همیشه در تلاش برای به دست آوردن وزن است.”

“که به نظر می رسد مانند یک انتخاب خوب است.”

ساغر یک postdoc در دانشگاه Illinois Urbana-Champaign آمده است به Kavli موسسه فیزیک نظری (KITP) در سانتا باربارا کالیفرنیا برای سه ماه برنامه “گرانشی holography.” در اینجا برخی از درخشان ترین فیزیکدانان جهان مرزهای درک چگونه و که در آن گرانش و فیزیک کوانتوم در نهایت باید به لرزش دست و اعلام برخی از مرتب کردن بر اساس از آتش بس. شانس در وگاس نشان می دهد این اتفاق می افتد در نزدیکی مرز یک سیاه چاله است.

پوشیدن نویسنده من کلاه من مجاز به snoop مورد KITP معتبر برج عاج و از همه انواع سوالات از جمله “چرا فیزیک؟” هنگامی که و چگونه هر یک از این افراد می دانند که آنها می شود به نام به این مشکل بی پروا کار می کند ؟ در هفته قبل از این بیماری همه گیر را بیش از تقریبا هر مکالمه های جمع آوری شده خود را بازتاب.

ساغر به یاد می آورد دقیقا چگونه از آن اتفاق افتاد که او در حدود 17. “یک شب من فقط تخمگذار پایین در اتاق خوابگاه—من در زندگی دانشجویی مسکن و دور از خانواده من—و من به دنبال در لامپ.” به عنوان او فکر می کردم در مورد نور پر کردن فضای اطراف او پر شده بود با اصرار به درک همه چیز را در مورد آن توضیحات دقیق آن درونی طبیعت و پرواز خود از لامپ است.

برخی از پیشرو فیزیکدانان نظری در جهان راه رفتن در راهرو اینجا در KITP توقف موقت به طرح و تشریح ایده های جدید در آن نیز قرار داده شده chalkboards. ژوئن Maldacena استاد در موسسه مطالعات پیشرفته و برنده بسیاری از فیزیک جوایز از جمله مدال به نام گالیله و اینشتین به عنوان یک مشاور علمی برنامه گرانشی هولوگرافی. او قبلا گفته او کشیده شد به فیزیک توسط اوایل شیفتگی با برق است. من از او بخواهید برای اطلاعات بیشتر از دوران کودکی خود را در آرژانتین. او به من می گوید پدرش بود کار مهندسی در صنعت آسانسور. اما در خانه “ماشین لباسشویی نگه داشته شکستن و پدر من و من می خواهم آن را حل کنند.” او مکث و می خندد. “سال بعد پدرم گفت:” در حال حاضر ماشین لباسشویی خود را بیش از حد خوب است. اکنون پسر خود را نمی خواهد بود علاقه مند به فیزیک!'”

برخی از ردیابی خود را شروع به فریزر دوران کودکی سوالات آنها می تواند تکان نمی. Veronika Hubeny یک استاد در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس و موسس و مدیر مرکز کوانتومی ریاضیات و فیزیک را به یاد می آورد یک سوال خاص از مناقصه سالها در چکسلواکی. “من می خواهم به صرف شب بدانم مثلا آیا غول را همان ادراک زمان به عنوان کوتوله.” ذهن شما, او, فکر, موجودات افسانه ای و انواع ستاره ها در آن سن و سال. اما او جدی و نگران کننده سوال presaged یک زندگی فکر هندسه که مربوط توده به فضا و زمان است.

Cumrun وفا بسیار تزئین شده فیزیکدان ریاضی در دانشگاه هاروارد دریافت کننده دستیابی به موفقیت جایزه فیزیک بنیادی و پیشرو نور در رشته تئوری های مختلف مرتب کردن بر اساس از دوران کودکی نگران سوال. وفا است هماهنگی KITP برنامه در رشته “مرداب.” او با ابداع واژه در سال 2005 به پیشنهاد یک راه برای فیزیکدانان به اب راه رفتن را به نظریه ریسمان 10272,000 راه حل های ممکن و حکومت برخی از بزرگ سطح زیرکشت از آنها به عنوان “مرداب,” جسمی متناقض و نالایق برای برنامه ریزی محلی کمیسیون. او قبلا به اشتراک گذاشته شده است که به عنوان یک کلاس دوم در ایران, او در ماه و تعجب که چرا آن را به زمین قرار می گیرند مانند هر چیز دیگری. این بسیار عملی نیوتن-مثل لحظه ای است که به کمک فیزیک مجموعه ای از قلاب برای جوان وفا. من از او بخواهید اگر کسی پاسخ آن را برای او. او سر خود را تکان می گوید که نبود مهم است. “آنچه برایم ناراحت کننده بود که من نمی توانستم جواب خوبی اما آن زحمت نیست هر کس دیگری.”

Alejandra کاسترو یک استاد فیزیک در دانشگاه آمستردام جدیدتر به بازی است اما به خوبی در نظر گرفته در سیاه چاله کار است او به عنوان به خوبی سخن گفته است. در مقایسه با برخی از داستان منشاء فیزیک به او صحبت کرد تا حدودی بعد. “وقتی که من یک دختر کوچک من می خواستم به عنوان یک همراه پرواز, چرا دختران نمی تواند خلبانان,” او می گوید. “من همیشه علاقه مند به سفر.” در دبیرستان Alejandra ریاضی مهارت های آشکار شد اما پیشنهاد یک جهت ثابت. “اگر شما خوب در ریاضی در شیلی شما در حال رفتن به یک مهندس,” او می گوید. “خانواده من با مهندسین.”

اما در سن 17 سالگی یک پروفایل ستاره شناس ماریا ترزا رویز باز یک مسیر جدید است. “من کشف از طریق این روزنامه مقاله ای که ستاره شناسان می دانستم که بسیاری از ریاضی و علوم و این فرصت را به رفتن در سراسر جهان است. من مثل این بود آه که برای تلفن های موبایل شگفت انگیز است.” او خاموش و در حال اجرا از آن لحظه اما ستاره شناسی نمی تواند او را نگه دارد. هنگامی که او کشف انیشتین نسبیت عام او به رسمیت شناخته شده تماس خود را در فیزیک نظری.

من کاغذ بسته بندی ناهار با ساغر Lokhande. من باید به او اجازه بازگشت به خود واقعی کار می کنند و آن را آخرین روز خود را در KITP. بسته شدن لپ تاپ به طور معمول احضار چیزی مهم است. ساغر می گوید: او با هدف حفظ کودکانه حس تعجب است که بررسی دقیق از لامپ. اما انگار چیز دیگری هل دادن او را بیش از حد. ساغر سهام است که او تنها فرد از جامعه کشاورزی در هند برخی از 70 مایل در خارج بمبئی برای همیشه ترک هند است. او را برمی گرداند یک بار در هر سال است. “حداقل 10 پدر و مادر آمده اند تا به من و از من خواست تا توضیح دهد به بچه های خود را به آنچه در آن است, من انجام,” او می گوید. “این محل که در آن مردم معمولا مطالعه علوم خالص.” مقالات روزنامه در زادگاه خود به دنبال پیشرفت خود را. او تا حدودی تنهایی سفر دور از خانواده اش اما مردم در حال تماشای.

ساغر و همکارانش صعود به سخت ترین دانشهای فیزیک از آرایه ای از مسیرهای مختلف و اردوگاه های پایه. در حالی که بقیه از ما چپ نگاه اجمالی به آنها در بالا آن را آسان به دست گاه به گاه یک محصول جانبی از کار خود: روشن کردن لامپ است که می تواند الهام بخش دیگران دور از دانشگاهی در فضایی به سوال خود را در مسیر رو به جلو است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>