چه ستاره نمودار?

با خود منحصر به فرد و کمی مرموز نگاه ستاره نمودار تلاش برای گرفتن آنچه ما می بینیم و آنچه ما می دانیم درباره آسمان شب است. سبک در طول زمان تکامل یافته از استادانه تزئین نقشه ها از قرن ها پیش به ترد کامپیوتر-ایجاد نمودار از امروز.

مرتبط: بهترین تلسکوپ برای پول — 2020 بررسی و راهنمای

چگونه به استفاده از یک نمودار ستاره

ماهانه نمودار ستاره از یک مجله و روزنامه و یا موزه است به احتمال زیاد به شکل یک دایره فلفلی منطقه با نقطه به نمایندگی ستاره چیده شده به عنوان آنها ظاهر می شود در آسمان است. مرکز نمودار نشان می دهد ستاره ها که به طور مستقیم در بالای سر. لبه بیرونی نشان دهنده افق نشاندار شده با جهت شمال و جنوب و شرق و غرب است.

برای مطابقت با آسمان نمودار باید برگزار شود سربار با نمودار شمالی نشانگر اشاره شمال. و آن را به یک نمودار که ساخته شده بود برای ماه شما در. معمولا وجود داشته باشد توجه داشته باشید با نمودار توضیح این وقت شب این مسابقات بهترین — برای مثال بعد در شب در آغاز ماه و در اوایل شب در پایان ماه.

مرتبط: نحوه انتخاب دوربین شکاری برای نجوم و skywatching

همچنین محبوب ستاره یاب چرخ یا planispheres که می توان برای هر تاریخ و زمان. این دو لایه دستگاه با یک دایره کامل نمودار زیر یک پوشش است که دارای یک بیضی پنجره. پس زمینه نمودار شامل تمام ستارگان قابل مشاهده در طول سال اما پنجره نشان می دهد تنها کسانی که ستاره است که در بالای افق در یک تاریخ و زمان خاص. شما چرخش پس زمینه نمودار در اطراف یک محور تماشای اعداد در لبه های تا زمانی که شما تاریخ جاری تا صف با زمان فعلی. سپس پنجره را نشان می دهد این ستاره ها شما می توانید انتظار برای دیدن.

ستاره نمودار خاص به زمان از سال و محل. مرکز نمودار را نشان می دهد ستاره ها که به طور مستقیم در بالای سر. (اعتبار تصویر: آینده)

عناصر یک نمودار ستاره

هر قالب ستاره-نمودار سازندگان باید تعدادی از گزینه های:

  • تیره و یا سفید پس زمینه ؟ سیاه یا آبی تیره پس زمینه با نقطه های سفید برای ستاره به نظر می رسد طبیعی تر. اما یک پس زمینه سفید با نقطه های سیاه و سفید برای ستاره ها آسان تر است برای چاپ و اجازه می دهد تا کاربر را به نوشتن یادداشت های خود را.
     
  • خطوط و یا هیچ خط ؟ راهنمای خطوط می توانید با اتصال ستاره به شکل است که منجر به چشم ستاره به ستاره. از دب اکبر بزرگ مربع از اسب بزرگ سه ستاره کمربند جبار و دیگر اشکال سنتی و اغلب استفاده می شود. اما شما آزاد هستید به ابداع متفاوت چهره های چوب اگر آنها به شما کمک کند راه خود را پیدا کنید.
      
  • چه بزرگ و چه کوچک به ستاره نقطه ؟ بزرگ نقطه نشان می دهد روشن تر از ستاره های کوچک, نقطه ضعیف هستند. آن است که یک هنر به آمده تا با یک درجه ای از ستاره نقطه است که به دقیق برداشت از طیف وسیعی از brightnesses در آسمان است.

در اینجا یک مثال از یک نمودار ستاره برای مارس سال 2020 در نیمکره شمالی است. (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا/آینده)
  • صورت فلکی آمار و ارقام و یا هیچ کدام ؟ برخی از ستاره نمودار به خصوص کسانی که از 1600s به اوایل 1800s مانند کسانی که شما ممکن است پیدا کردن در هنر کتاب و یا به عنوان فهرست اقلام تزئینی تصویر کشیدن یک حزب از چهره های اساطیری از آندرومدا به Vulpecula, شنا در سراسر آسمان است. برخی از به یاد ماندنی هستند اما بسیاری از آنها گیج کننده. برای مثال قالب Orion سخت است تصور کنید که در صورت فلکی را الگوی دو شانه ستاره سه کمربند ستاره و دو ستاره برای پا یا زانو. اما تلاش برای ایجاد Ursa Major, بیشتر, خرس از دب اکبر و در اطراف ستاره می تواند خسته کننده باشد.
     
    محبوب نجوم کتاب منتشر شده در سال 1842, “سال نجومی آسمان و دیگر افراد در ارتباط با نجوم” (Edward C. Biddle 1842) نویسنده توماس کیر توصیف اساطیری صورت فلکی نقشه به عنوان “چیز عجیب و غریب و نامتجانس ارقام … معنی مسخره و خیالی اشیاء.” در شروع قرن 20 ستاره نمودار معمولا حذف چهره های اساطیری در حمایت از چهره های چوب یا خط مستقیم مرزهای بین صور فلکی است که توافق های بین المللی فصل های اتحادیه در سال 1930.
     
  • سیارات یا نه ؟ جیوه, زهره و مریخ و مشتری و زحل نگاه مانند ستاره روشن در هنگام بازدید از زمین است. آنها ظاهر می شود در هر نقطه در یک گروه بسته بندی تمام راه را در اطراف آسمان به نام زودیاک است. اگر یک نمودار ستاره ساخته شده است برای یک ماه خاص در یک سال خاص آن ممکن است نشان می دهد سیارات مکان برای این ماه.

مرتبط: 10 باید ببینید skywatching حوادث به دنبال در سال 2020

دایره کامل به ناچار نمودار کشش صور فلکی در نزدیکی لبه ها فقط به عنوان نقشه های زمین کشش از راه دور قاره است. (مثلا مستطیل شکل نقشه جهان با استفاده از Mercator را در قطب جنوب و گرینلند نگاه بسیار بزرگتر از آنها هستند.)

به منظور کاهش اعوجاج آسمانی الهام می توانید نمودار بخش از آسمان است. نورتون ستاره اطلس که رفته از طریق 18 نسخه از سال 1910 تقسیم آسمان به gores مانند بخش از یک پرتقال هر بخش پوشش حدود یک پنجم از آسمان با کمی اعوجاج. ستاره اطلس به صورت جدی کار ستاره شناسان بزرگ شامل نمودار که زوم بر روی حتی قطعات کوچکتر از آسمان است.

یک ستاره شروع به پرواز به سطح ماه در آپولو 11 امضا شده توسط فضانورد Buzz Aldrin. (اعتبار تصویر: ناسا/Apollo Lunar Surface مجله)

ستاره ها و نمودارهای ناوبری

ستاره نمودار همچنین در خدمت به عنوان جدی ابزار های حرفه ای مورد استفاده ناوبری در دریا. اگر جهانی سیستم موقعیت یابی ماهواره ای زیرساخت های پایین می رود, آموزش ناوبر یا quartermaster می تواند تبدیل به سنتی آسمانی جهت مشاوره no-frills نمودار که برای شناسایی 58 روشن ناوبری ستاره. هدایتگر را انتخاب کنید یکی از این ستاره های اندازه گیری آن جهت و ارتفاع آن بالاتر از سطح افق توجه داشته باشید زمان دقیق و سپس اجرا کنید تعداد کسانی که از طریق محاسبه است که بازده کشتی, طول و عرض جغرافیایی.

در ماه آپولو ماموریت فضانوردان انجام شده نمودار شناسایی روشن ناوبری ستاره رویت روی آنها را به ریز لحن فضاپیما نگرش-سیستم کنترل. در سال 2018 فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی مورد آزمایش قرار star-رویت تکنیک به عنوان یک روش پشتیبان گیری برای آینده ماموریت های ناسا گزارش شده است.

مطمئن باشید که اگر با تکنولوژی بالا سیستم های شکست ستاره ها هنوز هم وجود دارد برای کسانی که می دانند چگونه به استفاده از آنها.

منابع اضافی:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>