West Coast آب مشکل خواهد سر شرق

حتی زیر متوسط سناریوهای تغییر آب و هوا قاره ایالات متحده در برابر از دست دادن قابل توجهی از آب های زیرزمینی یک مطالعه جدید نشان می دهد.

این مطالعه تخمین می زند که ما می تواند به از دست دادن حدود 119 میلیون متر مکعب آب (بیش از 4.2 میلیارد فوت مکعب)—تقریبا به اندازه کافی برای پر کردن دریاچه پاول بزرگترین مخزن در بالا کلرادو حوضه چهار بار.

A woman looks out over Lake Powell, with patches of water broken up by red rock formations
ایالات متحده می تواند از دست دادن حدود 119 میلیون متر مکعب آب (بیش از 4.2 میلیارد فوت مکعب)—تقریبا به اندازه کافی برای پر کردن دریاچه پاول (تصویر اینجا) چهار بار.(اعتبار: گتی ایماژ)

نتایج در طبیعت ارتباطات نشان می دهد که گرم شدن دمای تغییر تعادل بین آب عرضه و تقاضا کم عمق آب های زیرزمینی ذخیره سازی می بافر گیاه آب استرس—اما تنها جایی که آبهای زیرزمینی کم عمق اتصالات در حال حاضر و به طور نامحدود. به عنوان گرم شدن کره زمین همچنان ادامه دارد که ذخیره سازی می شود تهی—در هزینه حیاتی ارتباط بین سطح آب مانند رودخانه ها, رودخانه ها و مخازن آب زیرزمینی است.

“ما مواجه با یک بحران جهانی آب های زیرزمینی ذخیره سازی.”

“حتی با 1.5 درجه سانتیگراد [2.7 درجه F] گرمایش مورد ما به احتمال زیاد به از دست دادن مقدار زیادی از آب های زیرزمینی می گوید:” coauthor نی ماکسول استاد هیدرولوژی در مدرسه معدن کلرادو.

“سواحل شرق می توانید شروع به دنبال مانند سواحل غرب از آب نبوده است. که برای رفتن به یک چالش واقعی است.”

آب های زیرزمینی و آب و هوا تغییر مدل

جهانی ترین مدل گردش نمی را به حساب جنبش های جانبی از آب در زیرسطحی. به طور معمول, آنها تنها شامل محدود بالا و پایین حرکت مانند باران percolating از پوشش گیاهی به خاک و ریشه کشیدن آب از زمین. در این مدل تمایل به محدود کردن دامنه خود را به صرف متر بالا یا زیر زمین.

این مطالعه جدید می رود فراتر از آن برای شبیه سازی چگونه آب حرکت می کند و در زیرسطحی و متصل با سطح زمین.

“ما به خواست آنچه را پاسخ خواهم اگر نگاه ما شامل تمام پیچیدگی زیرسطحی حرکت آب در مقیاس بزرگ شبیه سازی, و ما فکر می کنیم این اولین بار است که انجام شده است می گوید:” منجر نویسنده لورا Condon استادیار هیدرولوژی و علوم جوی در دانشگاه آریزونا.

محاسبات نشان داد یک پاسخ مستقیم از ذخیره سازی آب های زیرزمینی کم عمق به گرم شدن کره زمین است که نشان می دهد قوی و زود اثر است که حتی کم تا متوسط گرم شدن کره زمین ممکن است در آب های زیرزمینی ذخیره سازی و تبخير و تعرق.

نقطه اوج

در غرب ما تغییرات در ذخیره سازی آب های زیرزمینی ممکن است باقی می ماند نقاب برای یک مدت زمان طولانی این مطالعه نشان داد چرا که آب های زیرزمینی در حال حاضر وجود دارد و حذف سطوح را به عنوان بزرگ یک اثر در سطح آب. علاوه بر این منطقه پوشش گیاهی است که در حال حاضر تا حد زیادی آب محدود و متناسب بودن قطع از منابع آبهای زیرزمینی عمیق.

اما شرق آمریکا خواهد بود خیلی بیشتر حساس به کاهش سطح آب. آب های زیرزمینی و آب های سطحی تر هستند از نزدیک مرتبط و تهی از آب های زیرزمینی بیشتر خواهد بود مخل به پوشش گیاهی و نهرها و رودخانه ها. بسیاری از سیستم های که قرار داده شده است در محل در غرب ما برای حمل و نقل و مدیریت کمبود آب وجود ندارد در بخش شرقی این کشور نیز هست.

این مطالعه نشان می دهد که مناطق در شرق آمریکا ممکن است رسیدن به یک نقطه اوج هر چه زودتر به جای بعد زمانی که پوشش گیاهی شروع به از دست دادن دسترسی به آب های زیرزمینی کم عمق به عنوان ذخیره سازی تخلیه با گرم شدن.

“در ابتدا گیاهان ممکن است دچار استرس زیرا آنها هنوز هم موجود آبهای زیرزمینی کم عمق در دسترس, اما به عنوان ما همچنان به شرایط گرم آنها می تواند جبران کمتر و کمتر و تغییرات چشمگیر تر هر سال” Condon می گوید. “به عبارت دیگر آب های زیرزمینی کم عمق است بافر پاسخ به گرم شدن اما هنگامی که آن را تخلیه آن را نمی تواند انجام دهد که دیگر نیست.”

این مطالعه شبیه سازی راه اندازی شد برای حفظ آسمانی الگوهای مشابه و تنها افزایش درجه حرارت اتمسفر با توجه به پیش بینی ها اعم از 1.5 به 4 درجه سانتیگراد است. حتی با متوسط 1.5 درجه سانتیگراد گرم, محققان پیش بینی شده دست از 119 میلیون متر مکعب از ذخیره سازی. در 4 درجه سانتیگراد [7.2 درجه F], آنها پیش بینی آب زیرزمینی ضرر و زیان در 324 میلیون متر مکعب—تقریبا 10 برابر حجم دریاچه پاول و یا به اندازه کافی برای پر کردن نزدیک به سه چهارم از دریاچه ایری.

“ما مواجه با یک بحران جهانی آب های زیرزمینی ذخیره سازی” Condon می گوید. “بزرگ آب های زیرزمینی مخازن در حال خشک شدن در نرخ هشدار دهنده و این مشکل است زیرا آنها تغذیه عمده رشد مناطق در سراسر جهان است.”

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im