ما T-منفی 4 سال به بعد بزرگ آمریکایی خورشید گرفتگی در سال 2024

بعدی بزرگ آمریکای شمالی خورشید گرفتگی در حال آمدن است.

چهار سال از هم اکنون در دوشنبه مارس 8, 2024, یک کسوف خورشید را رفت و برگشت در سراسر قاره ما. تاریکی سایه مخروطی ماه — شناخته شده به عنوان روح — را ردیابی یک مسیر مانند یک مداد سیاه و سفید در سراسر نقاط 16 متحده است. حدود 130 میلیون نفر خواهد شد یا قرار است در داخل و یا در عرض کمتر از یک روز رانندگی در این منطقه از کل تحت الشعاع قرار دادن. تقریبا تمام آمریکای شمالی و همچنین آمریکای مرکزی و بریدن از شمال غربی آمریکای جنوبی را ببینید گرفتگی جزئی.

راه کلیت آغاز خواهد شد در اقیانوس آرام در یک نقطه 7 درجه جنوب خط استوا در طول 158 درجه و 44 دقیقه و غرب.. ماه را تاریک umbral سایه — از کجا شکوه منظره از مجموع خورشید گرفتگی را می توان مشاهده خواهد شد و سپس حرکت غرب در سراسر ایالات مکزیک از Sinaloa, Nayarit, Durango و Coahuila و سپس عبور از ریو گراند رودخانه به Lone Star ایالت تگزاس است. آمریکا بخشی از کلیت مسیر به طور متوسط 114 مایل (184 کیلومتر) در عرض کشش از جنوب غربی تگزاس به شمال ایالت مین است.

تصویری: مجموع خورشید گرفتگی در ماه آوریل سال 2024 – دیدن مسیر از کلیت
مرتبط با:
Total solar eclipse 2024: در اینجا چیزی است که شما نیاز به دانستن

به عنوان ماه بلوک خورشید از نظر طول مجموع خورشید گرفتگی Aug. 21, 2017, خورشید, را, wispy تاج به نمایش در آمد. (اعتبار تصویر: ESO/P. Horálek/باد خورشیدی شرپاها پروژه)

در حالی که عبور از اوهایو شمال ایالت نیویورک و شمال انگلستان تیره سایه ماه را نیز در تعامل با کانادا, استان انتاریو, کبک و نیوبرانزویک.

پس از آن کلیت خواهد بود و قابل مشاهده از بخش هایی از جزیره پرنس ادوارد, Nova Scotia و جزیره نیوفاندلند. در تمام این روح را لمس زمین برای 3 ساعت و 14 دقیقه.

در اینجا نگاهی دقیقتر چگونه کلیت مسیر رفت و برگشت در سراسر مکزیک ایالات متحده و کانادا است.

یک دید نقشه برای خورشید گرفتگی از مارس 8, 2024. (اعتبار تصویر: Fred Espenak/ناسا)

مکزیک

ماه را umbra اولین ملاقات زمین در سواحل اقیانوس آرام Sinaloa حدود 400 مایل (640 متر) شمال غرب از, Guadalajara. شهر مزتلن (جمعیت: 438,000) را ببینید خورشید به تاریکی در 18:07 UT با کلیت ماندگار 4 دقیقه و 17 ثانیه.

مطلوب ترین منطقه زمین برای رعایت در ایالت دورانگو 5 مایل (9 متر) در شمال-شمال غرب شهرستان نزس (جمعیت: 3,600) که در آن centerline مدت 4 دقیقه و 28 ثانیه با خورشید در اواسط ماه گرفتگی (1:17 p. m. به وقت محلی; 1817 به وقت تهران) 70 درجه بالاتر از سطح افق. هیچ جای دیگری را تحت الشعاع خورشید به نظر می رسد بالاتر یا کلیت آخرین دیگر. این عوامل تقریبا قطعا جذب بسیاری از ستاره شناسان آماتور و حرفه ای و همچنین اپراتورهای تور مکزیک که در آن چشم انداز خوبی آب و هوا بسیار دلگرم کننده است. در واقع نزس است که در حال حاضر در حال دوبله به عنوان “گرفتگی شهر” و نزدیکی آن به نقطه از بزرگترین گرفتگی ذکر شده در آن صفحه ویکیپدیا.

ایالات متحده

در مجموع خورشید گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود در آوریل 8, 2024, بیش, مکزیک, ایالات متحده و کانادا است. (اعتبار تصویر: Michael Zeiler, GreatAmericanEclipse.com)

برای دومین بار در کمتر از 7 سال از یک کسوف خورشید را رفت و برگشت در سراسر پیوسته (48) ایالات متحده است. اما در مقایسه با “بزرگ آمریکایی Total Eclipse” از اوت. 21, 2017, این 2024 گرفتگی مراتب برتر است که در راه کلیت است که تقریبا 40 درصد گسترده تر و مدت کلیت در امتداد خط مرکزی از گرفتگی مسیر طول می کشد در هر نقطه از 42 به 107 ثانیه طولانی تر از حداکثر مدت از سال 2017 گرفتگی!

اولین ملاحظه ایالات متحده جمعیت مرکز که خوش آمد می گوید total eclipse خواهد بود علم و نهر در Maverick County, Texas (جمعیت: 2,500) که خورشید به تاریکی در 1:27 p. m. CDT (18:27 UT). کلیت گذشته 4 دقیقه و 25 ثانیه با خورشید ایستاده 69 درجه بالا در آسمان جنوب.

یکی چشمگیر, واقعیت درباره آمریکا بخشی از گرفتگی مسیر تعدادی از مناطق شهری با جمعیت بیش از یک میلیون نفر است که در گرفتگی مسیر. این خدمات عبارتند از دالاس-فورت وورث (6.8 میلیون; پرجمعیت ترین در هر نقطه در مسیر) Austin (2.2 میلیون) کلیولند (2.1 میلیون) Indianapolis (2 میلیون) بوفالو (1.1 میلیون) و روچستر (1 میلیون). و با وجود اضافی مترو مناطق بیش از 2 میلیون نفر که در شمال غربی بخش دو منظوره لبه جنوبی کلیت مسیر: سن آنتونیو (2.5 میلیون) سینسیناتی و کلمبوس (هر کدام با 2.1 میلیون).

و در اینجا چیزی است که طرفداران ماکس کلینگر (M*A*S*H TV شهرت) مبارک: تولیدو اوهایو را تجربه 1 دقیقه و 50 ثانیه از مجموع گرفتگی ابتدا در 3:12 p. m. EDT (19:12 UT).

شهرستانها فقط در خارج از کلیت مسیر که در آن ماه را پوشش میدهد درصد قابل توجهی از خورشید دیسک در یک بسیار بزرگ گرفتگی جزئی شامل: پیتسبورگ (97.4%) Memphis (97.8%) St. Louis (99.1%) لویی (99.2%) و دیترویت (99.4 درصد). در افراطی ترین مورد کلیت است که بیش از چند دقیقه رانندگی دور.

سایه را به خروج از آمریکا در Aroostook County در ایالت مین که در بین جوامع مانتیسلو و Littleton کلیت می رسد در 3:22 p. m. EDT (1932 به وقت تهران) و گذشته بسیار محترم 3 دقیقه و 22 ثانیه با خورشید 35 درجه بالا در آسمان غربی.

هجوم متوسط از قانون

جالب است که به صورت خاص و موقعیت جغرافیایی در سطح زمین یک کسوف خورشید رخ می دهد (به طور متوسط) یک بار در هر 375 سال است. این مسیر در سال 2017 و 2024 گرفت crisscross در آمریکا انجامید. هر دو گرفتگی مسیرهای همپوشانی بیش از یک منطقه شامل بخش هایی از سه کشور: Illinois, میسوری و کنتاکی. این منطقه با هم تداخل دارند کلیت اقدامات تقریبا 9,000 کیلومتر مربع (23,000 کیلومتر مربع) و یا تقریبا به اندازه نیوجرسی.

برای هر دو گرفت مربوطه centerlines عبور در نزدیکی ساحل شرقی دریاچه سرو در شهرستان جکسون ایالت ایلینوی است. مشخصات فنی نزدیک ترین شهر به این نقطه دقیق است Makanda, ایلینوی (جمعیت: 600). نزدیکترین شهر با هر اندازه است کاربوندیل ایلینوی (جمعیت: 26,000) واقع شده در حدود سه مایل به سمت شرق. در واقع هر دو Makanda و کاربوندیل در حال شعار خود را به عنوان محل که در آن دو centerlines متقابل با کاربوندیل و آن دانشگاه ایلینوی جنوبی شریک اتخاذ شعار “گرفتگی چهارراه امریکا است.”

حتی بیشتر شگفت انگیز تصادف برگزار خواهد شد در حدود 10 مایلی شمال تگزاس جامعه مدینه فاضله (جمعیت: 230) در عرض جغرافیایی 29 درجه و 46 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 99 درجه و 30 دقیقه در غرب. خط مرکزی از 2024 گرفتگی مسیر عبور می کند اما در Oct. 14, 2023, خط مرکزی از یک خورشید گرفتگی حلقوی عبور خواهد کرد و در اینجا به عنوان به خوبی. یک خسوف ناقص متفاوت از مجموع یک در که ماه خیلی دور برای پوشش خورشید به طور کامل در حداکثر گرفتگی نازک حلقه ای از نور خورشید می درخشد در سراسر شبح تاریک ماه. بنابراین کسانی که زندگی در این بخش از تگزاس مرکزی قادر خواهد بود تا شاهد یک دیدنی “حلقه” گرفتگی و پس از کمتر از شش ماه بعد توسط حتی بیشتر دیدنی و جذاب از دید یک کل تحت الشعاع قرار دادن!

کانادا

به عنوان ماه را umbra است که کشویی در سراسر بخش هایی از شمال اوهایو و جنوب شرق بریدن از پایین شبه جزیره میشیگان غربی پنسیلوانیا و شمال ایالت نیویورک نیمه شمالی از umbra خواهد شد در حال حرکت در سراسر جنوب شرقی انتاریو است. نقطه Pelee جنوبی نوک کانادا شاهد 2 دقیقه و 55 ثانیه از کلیت ابتدا در 3:13 p. m. EDT (1913 GMT).
این 5.9 میلیون نفر از مردم ساکن در تورنتو مترو منطقه را ببینید خورشید تنگ کردن به تنها نقطه ای از نور به عنوان تمام اما یک دهم از یک درصد از آن دیسک را تحت پوشش در 3:20 p. m. EDT (1920 GMT). اما در سراسر دریاچه انتاریو 35 مایل (55 متر) به شمال غرب شهرستان همیلتون (جمعیت: 763,000) خواهد شد پاداش با 1 دقیقه و 43 ثانیه از روز تاریکی در 3:18 p. m. EDT (1918 GMT).

سایه و سپس حرکت به کبک استان در 3:26 p. m. EDT (1926 به وقت تهران) شمالی آن لبه برش منطقه شهری مونترال (جمعیت: 4.1 میلیون) تقریبا در نیمی. در جنوب یک خط در حال اجرا از Vandreuil-Dorion به Boucherville را ببینید total eclipse در حالی که در شمال این خط را ببینید گرفتگی جزئی. دورتر به سمت شمال شرق شهر کبک می بیند بسیار بزرگ (98.7%) گرفتگی جزئی در 3:30 p. m. EDT (1930 به وقت تهران).

کل گرفتگی سپس بازديد دریایی استان New Brunswick, Prince Edward Island و کلیپ های شمالی پایان کیپ برتون جزیره نوا اسکوشیا. سایه در نهایت مناقصه آمریکای شمالی علاقه adieu به عنوان آن را ورقه کردن شبه جزیره Bonavista در جزیره نیوفاندلند و به آبهای باز اقیانوس اطلس در 4:16 بعد از ظهر NDT (1946 GMT).

هشت دقیقه بعد روح را اسلاید کردن زمین در محلی غروب آفتاب در حدود 1250 مایل (2,000 متر) در غرب فرانسه پایان دادن به بزرگ ما آمریکای شمالی رفتند.

علامت گذاری تقویم خود را!

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و در Facebook

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>