عجیب و غریب, راز آبکی plumes در اروپا ممکن است اشاره در “خفا ذرات’

در سال 2012 تلسکوپ فضایی هابل گرفتار یک نگاه اجمالی از یک ضعف پر از مواد در قطب جنوب از مشتری قمر اروپا. از آن پس ماه را فراهم کرده است ضعف برق plumes, اشاره که مواد از آن یخی داخل اقیانوس می تواند jetting به فضا.

در حال حاضر یک مطالعه جدید thatcombed تصاویر از ماه به شکار برای نشانه هایی از مواد در Europanlandscape تنها برای پیدا کردن هیچ نشانه آشکار از فوران.

در سال 1995 ناسا ماموریت گالیله وارد در مشتری سیستم و شروع مفصل کاوشگر گاز غول و اقمارش از جمله اروپا. اروپا نیز بازدید توسط فضاپیمای ویجر و فضاپیمای افق های جدید در راه خود را خارج از منظومه شمسی است. با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط هر سه ماموریت پل Schenk یک محقق در Lunar and Planetary موسسه در هوستون قادر به شکار نشانه ای از تغییرات است که می تواند نشان می دهد فوران مواد کاهش یافته بود به عقب بر روی سطح. این plumes خود را می تواند کمک به فاش کردن اطلاعات در مورد اقیانوس پنهان عمیق در زیر یخ.

مرتبط: این plumes اروپا در حال از دست رفته “کانون” موتورهای

“Plumes یخی در بدن معمولا تولید طیف وسیعی از اندازه ذرات,” Schenk گفت: Space.com از طریق ایمیل. گرانش می کشد بزرگترین و عظیم ترین ذرات به سطح. “این ذرات همیشه متفاوت از سطح در برخی از راه و یا با ترکیب رنگ و یا اندازه ذرات و از این رو آشکار روشنایی,” او گفت:. “بنابراین ما انتظار می رود برای دیدن برخی از مرتب کردن بر اساس از غیر عادی روشنایی یا رنگ امضا در نزدیکی منابع در هر کجا که ممکن است.”

اما Schenk هیچ تغییرات در روشنایی و یا ترکیب است که ممکن است نشان می دهد اقیانوس مواد ممکن است به پایان رسید تا در سطح ماه.

تعجب آور کمبود تغییرات می تواند به این معنی است که plume فعالیت نسبتا مداوم بیش از سه دهه از نقشه برداری تراوش ذرات ترکیب با هم در طول زمان با تفاوت های آشکار. یکی دیگر از گزینه این است که plumes تولید “مخفیکاری” سپرده قابل مشاهده نیست با ابزارهای در دسترس. در نهایت plumes خود می تواند غیر معمولی نیست واقعا plumes در همه اما چیزی نهان در دنیاهای دیگر.

“ما واقعا نمی دانیم که چرا ما نمی بینیم یک نشانه آشکار از plumes در اروپا سطح,” Schenk گفت. “ما باید برای رفتن وجود دارد برای پیدا کردن.”

“مخفیکاری plumes” و اثر انگشت

این تصویر به تصویر می کشد که چگونه آب plumes می تواند فوران از طریق یخی سطح قمر اروپا از درون این قمر یخی اقیانوس. (اعتبار تصویر: ناسا تصویر مفهومی آزمایشگاه – مایکل خاطرات بانوان (USRA), والت Feimer (KBRwyle), Bailee DesRocher (USRA) & ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت)

در سطح اروپا به نظر می رسد به جای عادی خاکستری و سفید جهان با آثار جذاب تکه های قرمز. کل ماه با یخ پوشیده شده است, پنهان کردن یک اقیانوس در زیر. تعامل اقیانوس با لایه های سنگی در زیر ارائه می تواند یک پناهگاه برای زندگی به تکامل به خصوص اگر اقیانوس ها حاوی منافذ را که گرما از داخل کشور است.

از سال 2012 هابل کشف کرده است, چند نشانه از مواد منفجره فعالیت به عنوان ماه گذشته بین زمین و مشتری است. در برخی از معابر نور از مشتری مسدود شده بود تخلیه بخار از سطح ماه است.

اروپا نیست اول ماه شناخته شده اند که مواد منفجره plumes. قمر زحل انسلادوس است که به خوبی شناخته شده خارج می گردند مواد از آن ‘ببر راه راه’ شکاف در قطب جنوب. ناسا کاسینی ماموریت پرواز را از طریق یکی از فوران به دست آوردن یک نمونه از این مواد است که این فضاپیما بود نه در اصل طراحی شده برای جمع آوری و بررسی.

هنگامی که ناسا Europa Clipper ماموریت می رسد در ماه در 2030s آن بهتر خواهد بود آماده برای plumes. فضاپیما را حمل توده طیف سنج برای اکتشافات سیاره ای/Europa (MASPEX) که به جمع آوری گازها در اطراف ماه و تجزیه و تحلیل هر plume مواد که ممکن است منتشر شد به فضا است. برای انجام این کار این فضاپیما باید پرواز توسط مناطق که در آن مواد است که در حال اخراج شدن. شناسایی این مناطق قبل از ورود فضاپیما خواهد این روند را آسان تر است.

An artist's illustration of water plumes erupting from the icy ocean of Jupiter's moon Europa.

یک هنرمند تصویرسازی از آب plumes از فوران یخ زده اقیانوس مشتری قمر اروپا. (اعتبار تصویر: ناسا تصویر مفهومی آزمایشگاه – مایکل خاطرات بانوان (USRA), والت Feimer (KBRwyle), Bailee DesRocher (USRA) & ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت)

با استفاده از نقشه های ایجاد شده توسط این سه ماموریت Schenk ایجاد نقشه های جدید نشان داد که چگونه سطح تکامل در طول زمان. تغییر ویژگی های به نظر می رسد به عنوان بزرگتر تیره یا روشن ویژگی های متمایز از استاتیک ثابت چشم انداز در ماه. اما نقشه های جدید نشان داد بدون تغییرات عمده ای بزرگتر از 30 مایل (50 کیلومتر) در سطح.

بعد Schenk به طور خاص جستوجو کرد نامزد plume سایت مناطق شناسایی شده و بر اساس آن plumes شده بود کشف بیش از اروپا. تصویر پوشش قطب جنوب سایت های شناسایی شده توسط هابل ضعیف بود و هیچ ویژگی های بارز قابل مشاهده بودند.

“Plumes ممکن است تولید قابل مشاهده رسوبات موجود در تصویربرداری” Schenk نوشت: در مقاله خود که منتشر شد مارس 24 در مجله اختر فیزیک نامه. “این ممکن است اگر اروپا را plumes در حال بخار-تنها خفا plumes’ اما شکست بخار آب به crystalize به ذرات پس از تخلیه به فضا خواهد بود دشوار است توضیح دهد.”

تفاوت در اندازه بین بادی ذرات و سطح ذرات باید به اندازه کافی متفاوت به خال خال توسط فضاپیمای حتی اگر آنها دراز نازک بر روی زمین است. اگر خفا plumes هنجار اواسط مادون قرمز یا ماوراء بنفش نقشه برداری دستگاه ممکن است نیاز به آنها را تشخیص. گیر خواهد حمل یک دوربین دیجیتال حساس به اشعه ماورای بنفش با طول موج و ممکن است قادر به نقطه آثار است.

هرج و مرج اروپا

گیج کننده مناطق شناخته شده به عنوان هرج و مرج زمین به طور بالقوه می تواند تولید کوتاه مدت plumes و ممکن است خود را پنهان اثر انگشت. صدها نفر از هرج و مرج در مناطق پراکنده در سراسر سطح ماه را با گنبد و iceburglike بلوک. به عنوان لایه پایین از سطح یخ گرم شده توسط جزر و تعاملات بین مشتری و اروپا سطح نخ در خود و ایجاد شکستگی استرس. یخ در بالا ضعیف و پوسته نخ و غرق تشکیل بزرگتر glacierlike بلوک از یخ.

Schenk گفت که این حوادث خشونت بار می تواند در معرض آب مایع بر روی سطح برای مدت کوتاه از زمان. که آب می تواند جوش برای تولید موضعی plumes یخ زده بخار آب کریستال. وجود دارد نشانه ضعف در اطراف اراضی است که می تواند اثر انگشت از plumes.

“ما ممکن است رعایت این در مقیاس چند کیلومتر در قالب تاریک هاله در اطراف برخی از هرج و مرج [زمین] اما ما مطمئن هستیم,” Schenk گفت.

احتمال دیگر این است که گسترده chasms کشش بیش از 600 مایل (1000 کیلومتر) در سراسر سطح اروپا می تواند به اخراج مواد. گاهی اوقات chasms شامل دو پشته با تیره مایل به قرمز مواد پوشش سطوح تا 6 مایل (10 متر) در امتداد دو طرف. تحقیقات قبلی نشان داده است که burnished قرمز مواد در امتداد پهلوها می تواند از مواد منفجره تخلیه گاز از chasms آنجا که بخار آب جت از مرکزی شکاف در امتداد دو پشته از انسلادوس.

تلسکوپ فضایی هابل تصاویر گرفته شده از plumes از اروپا در سال 2014 و 2016 که از همان قسمت از ماه. (اعتبار تصویر: NASA/ESA/W. جرقه (STScI)/USGS Astrogeology علمی مرکز)

“اگر تیره مایل به قرمز مواد طرفین دو پشته در اروپا هستند با توجه به تخلیه گاز از plume مواد مانند کسانی که در انسلادوس آنها می شده اند و دیدنی” Schenk گفت. در طول فوران آن پشته را منتشر کرده اند مواد در طول بیشتر از طول آنها ایجاد پرده های بلند از گاز و ذرات چند کیلومتر بالا قوس را به فضای بالای هر ریج هر چند بعید است همه آنها منفجر شده در یک بار.

“آن شده اند که بسیار هیجان بود و ایستاده وجود دارد در یک لباس فضایی, تماشای این حوادث در امتداد پشته که ناپدید می شوند بیش افق” Schenk گفت.

نتایج جدید تاکید مقدار محدود و کم کیفیت تصاویر از ماه. گیر برنامه ای برای انجام گسترده شکار برای plume فعالیت امیدوارم موفقیت های بیشتر. تا آن زمان plumes ممکن است باقی می ماند یک رمز و راز Schenk گفت.

“هر آنچه در جریان است در اروپا ما بدست نمی به پایین از آن نشده است.”

دنبال نلا در Facebook و Twitter at @NolaTRedd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>