عجیب و غریب, نور ستاره Betelgeuse ممکن است گرد و خاکی توضیح

روشن ستاره سرخ آغاز شده است که نور به طور چشمگیری در سال 2019 نیست در مورد به منفجر شدن به عنوان برخی از دانشمندان در ابتدا فکر می کردم — آن را فقط واقعا گرد و خاکی یک مطالعه جدید نشان می دهد.

سال گذشته ستاره به نام Betelgeuse شروع dimming به طور قابل توجهی و به سرعت. روشنایی ابرغول سرخ ستاره است که به طور معمول می درخشد در صورت فلکی Orion طول زمان متفاوت است. اما این محو شد آنقدر شدید است که ستاره شناسان به سرعت توجه گرفت و شروع به رعایت این ستاره به شدت در تلاش برای کشف کردن آنچه که قرار بود.

برخی از دانشمندان پیشنهاد کرده اند که به دلیل Betelgeuse شد در حدود یک میلیون سال از آن انتظار می رود 9 میلیون سال عمر این ستاره ممکن است نور در آماده سازی از رفتن supernova — به عبارت دیگر, انفجار در پایان عمر آن است. اما در یک مقاله جدید ستاره شناسان با ارائه شواهد برای حمایت از این ایده که Betelgeuse نیست در مورد به منفجر شود. در عوض, آنها می گویند, آن را کم نور به دلیل آن شدت گرد و غبار.

تصویری: آیا غول پیکر, ستاره Betelgeuse منفجر می شود ؟
مرتبط با:
درخشان ترین ستاره در آسمان: درخشان, شمارش معکوس

در مقاله جدید محققان مشغول به کار برای تعیین دمای سطحی ستاره برای دیدن اگر خنک کننده درجه حرارت می تواند باعث تیره. اگر سطح معنیداری سردتر از داده های قبلی نشان داد که می تواند به این معنی است که غول همرفت سلول آورده گاز داغ از خورشید داخلی که گاز سرد قبل از عقب افتادن به ستاره.

اما این تیم نشان داد که میانگین دمای سطح این ستاره در فوریه. 14 مورد بود 6,017 درجه فارنهایت (3,325 درجه سانتیگراد). که تنها حدود 50 تا 100 C (27.8 به 55.6 F) سردتر از سطح با توجه به محاسبات از سال 2004 محققان در بیانیه ای گفت.

بنابراین با حاکم کردن خنک کننده به عنوان توضیح برای dimming نگاه آنها به گرد و غبار. “و مقایسه آن با ما 2004 طیف را بلافاصله نشان داد که درجه حرارت تا به حال به طور قابل توجهی تغییر” فیلیپ مسی یک ستاره شناس در رصدخانه لاول که همکاری کاغذ در کنار امیلی Levesque, یک استاد نجوم در دانشگاه واشنگتن در بیانیه ای گفت:. “ما می دانستیم که این پاسخ تا به حال به گرد و غبار است.”

این احتمال وجود دارد که Betelgeuse “sloughed کردن برخی از مواد از آن در لایه های بیرونی” محققان در بیانیه ای گفت:. این غیر معمول نیست “رفتار” قرمز supergiants مانند Betelgeuse و توضیح می خواهم نور ستاره شناسان مشاهده کرده اند این تیم گفت.

“ما این را در همه زمان ها در supergiants و آن را بخشی طبیعی از چرخه زندگی خود را,” Levesque در بیانیه ای گفت:. “قرمز supergiants گاهی اوقات ریختن مواد از سطوح آن را متراکم در اطراف ستاره به عنوان گرد و غبار. به عنوان آن را سرد و پراکندگی گرد و غبار غلات را جذب برخی از نور به سمت ما و بلوک ما است.”

هر چند Betelgeuse فقط ممکن است گرد و خاکی در حال حاضر آن را منفجر خواهد شد در نهایت. ستاره شناسان انتظار Betelgeuse هسته به فروپاشی و برای ستاره برای رفتن ابرنواختر در آینده 100,000 سال است.

و اگر چه Betelgeuse نمی خواهد منفجر شود تا پس از ما در طول عمر ستاره است که هنوز هم جالب به مشاهده و مطالعه Levesque گفت.

“قرمز supergiants بسیار پویا ستاره” او در بیانیه ای گفت:. “بیشتر ما می توانید اطلاعات خود را در مورد رفتار طبیعی — نوسانات درجه حرارت و گرد و غبار و انتقال گرما به سلول های — بهتر است ما می توانیم آنها را درک و تشخیص زمانی که چیزی واقعا منحصر به فرد مانند یک ابرنواختر ممکن است رخ دهد.”

اين مقاله پذیرفته شده در ژورنال اختر فیزیک مجله نامه و منتشر شد Feb. 24 در قبل از مطبوعات و سایت arXiv,

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de