عجیب و غریب از سیاره بیگانه ممکن است هسته stripped-down گاز لوله

دور دنیا در حدود 40 برابر بیشتر از زمین ممکن است باقی مانده هسته ای غول پیکر سیاره یا سیاره غول در ساخت که رشد متوقف گزارش مطالعه جدید.

این یافته ها ممکن است کمک به روشن کردن آنچه مرموز هسته سیاره های غول پیکر شبیه به محققان گفت.

دانشمندان به بررسی exoplanet TOI-849b که ناسا Transiting Exoplanet Survey Satellite (تس) برای اولین بار شناسایی شده در سال 2018 و که وجود La Silla در رصدخانه شیلی بعد کمک کرد تا تایید. این جهان بیگانه مدار این sunlike ستاره TOI-849 حدود 730 سال نوری از زمین است.

مرتبط با: عجیب ترین سیارات بیگانه (گالری)

با جمعی حدود 40 بار است که از زمین TOI-849b است که نزدیک به نیمی به عنوان عظیم زحل. در همان زمان اطلاعات از Paranal رصدخانه در شیلی و رصدخانه لاس کومبرس جهانی تلسکوپ کمک کرده نشان می دهد که exoplanet قطر حدود 3.45 بار که از زمین قابل مقایسه با نپتون. در مجموع این اطلاعات نشان می دهد که exoplanet دارای چگالی مشابه زمین ساخت آن را متراکم ترین نپتون-اندازه سیاره کشف شده تا به امروز است.

TOI-849b محافل آن ستاره در یک سریع, تنگ مدار فقط 18.4 ساعت طولانی است. این به ارمغان می آورد آن را scorchingly نزدیک به ستاره خود در فاصله فقط 1.5 درصد از واحد نجومی (AU) میانگین فاصله بین زمین و خورشید (که حدود 93 میلیون مایل یا 150 میلیون کیلومتر).

نوظهور exoplanet بنابراین نهفته در وسط به اصطلاح “داغ Neptunian کویر” یک آشکار (و مرموز) کمبود نپتون-اندازه جهان است که مدار بسیار نزدیک به ستاره های خود را.

“وجود دارد نه بسیاری از سیارات در این بین جایی که یک سیاره این اندازه این نزدیک به یک ستاره بسیار داغ” شان ریموند یک اخترفیزیکدان در رصدخانه بوردو در فرانسه که در بخشی از این تحقیقات گفت: Space.com.

مدل های قبلی پیشنهاد کرد که در حال تولد سیارات بیش از 10 تا 20 برابر زمین جرم باید به اندازه کافی قوی گرانشی زمینه به صدای بوقلمون در اوردن تا مقدار بسیار عظیمی از مواد از protoplanetary دیسک گاز و غبار اطراف ستاره تازه متولد شده خود را. چنین جهان, باید تورم را به تبدیل شدن به گاز غول های مشابه به مشتری یا زحل است. به عنوان مثل یکی ممکن است فکر می کنم که TOI-849b است باقی مانده از گاز لوله که از دست داده بیشتر از وزن خود را به نوعی شاید به دلیل گرمای آن تجارب در مدار بسیار نزدیک به ستاره خود است.

اما تا آنجا که نور از TOI-849b ستاره خواهد از کار افتاده این exoplanetدانشمندان اشاره کرد و حرارت به تنهایی ممکن است هنوز هم نوار گاز لوله جو را به نزدیک به این سیاره هسته. آنها تخمین زده می شود این ستاره در حدود 6.7 میلیارد سال است. با توجه به اینکه مقدار از زمان به عنوان به خوبی به عنوان TOI-849b فاصله از ستاره آن, آنها محاسبه, مشتری مانند گاز لوله را از دست داده اند و تنها چند درصد از جرم آن با توجه به ستارگان تابش به تاریخ.

به این ترتیب محققان نشان می دهد که TOI-849b ممکن است باقی مانده هسته ای از گاز لوله که از دست توده از طریق یک مکانیسم متفاوت است. شاید این برخورد با دیگر سیاره های غول پیکر, مثلا و یا گرانش ستاره آن کنده مقدار از گاز خود را از پاکت. اگر TOI-849b بودند پرتاب به موقعیت فعلی خود را با توجه به جاذبه درگیری با دیگر سیارات, انرژی exoplanet را تجربه کرده اند به عنوان ستاره آن گرانش کشیده TOI-849b به آن زمان مدار دایره ای را به شدت گرم می شود که جهان به طور بالقوه منجر به توده قابل توجهی از دست دادن.

یکی دیگر از توضیح ممکن برای TOI-849b وضعیت فعلی است که با arrested development. شاید TOI-849b تشکیل اواخر زمانی که بسیاری از سیستم خود را protoplanetary دیسک رفته بود محققان گفتند. متناوبا شاید به عنوان TOI-849b توسعه در مدار اطراف ستاره خود آن حک شده و تمام مواد موجود در آن برای رشد آن در protoplanetary دیسک.

همه در همه, TOI-849b ممکن است به دانشمندان در یک نگاه اجمالی در چه هسته اصلی گاز غول پیکر به نظر می رسد. پژوهش های آینده ممکن است به طور مستقیم مشاهده کند که هسته ای را در ترکیب با تجزیه و تحلیل تبخیر مواد در exoplanet باقی مانده جو است.

کار بیشتر نیز ممکن است بررسی این که آیا این exoplanet در واقع یک غول گاز که جو محروم شد دور توسط نور از ستاره خود است.

“آنها ادعا می کنند که بعید است اما این محاسبات به” ریموند گفت.

این مطالعه جدید که تحت رهبری دیوید آرمسترانگ از دانشگاه وارویک در انگلستان پذیرفته شده در مجله طبیعت است. شما می توانید به عنوان خوانده شده قبل از مطبوعات و کاغذ به صورت رایگان در arXiv.org.

دنبال Charles Q. چوی در توییتر @cqchoi. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>