تصفیه آب بمکد نمک از آب مانند یک درخت حرا

جدید تصفیه آب شبیه درخت حرا به رسم نمک از آب محققان گزارش.

در علاوه بر این به ارائه درک بهتر از گیاهان’ لوله کشی و سیستم های آن می تواند منجر به جدید نمک زدایی و فن آوری های, محققان می گویند.

از حرا زنده می ماند در آن نیمه گرمسیری زیستگاه توسط کارآمد تبدیل آب شور از محیط آن به آب شیرین—یک شاهکار مهندسی است که به مدت طولانی و گیج دانشمندان است.

“ما در حال نشان دادن ساز شده است که پیشنهاد برای چه مانگرو کار می گوید:” coauthor جی Werber سابق دانشجوی کارشناسی ارشد در شیمی و مهندسی محیط زیست در آزمایشگاه از مناخم Elimelech استاد شیمی و مهندسی محیط زیست در دانشگاه ییل. “ما در حال زیست شناسان اما ما در آینده این از مهندسی چشم انداز.”

حرا برگ و ریشه

این دستگاه که محققان تماس مصنوعی حرا ترکیبی از desalinating اثرات حرا ریشه های مویین پمپاژ از برگ و آب-انجام قابلیت های بنیادی.

کلید موفقیت آن است که توانایی خود را برای تولید سطح بالایی از فشار منفی شبیه به آنچه که شما ایجاد می کنید که نوشیدن از طریق نی. در مصنوعی حرا تبخير از ویژه طراحی شده غشاء—اقدام به عنوان “برگ”—ایجاد زیادی فشار منفی که دیسک های نمک زدایی از آب شور از طریق یک غشاء نیمه تراوا “ریشه.”

درختان نیاز به فشار منفی تولید شده هنگامی که آب تبخیر شده از طریق برگ به را در آب به اندازه کافی. حرا در بر داشت در فلوریدا و فراوان به خصوص در کشورهایی مانند اندونزی و برزیل و مالزی انجام مضاعف چشمگیر, ترفند, محققان می گویند: آنها نیاز به تولید بیشتر فشار منفی از نوعی درخت به نوشیدن این آب شور از محیط زیست خود را. به علاوه آنها desalinate این آب با ریشه های خود را در یک فرآیند به نام اسمز معکوس.

به خصوص قابل توجه محققان توجه داشته باشید این درختان به حداقل رساندن شکل گیری حباب های هوا در داخل سیستم خود را از لوله های آب, شناخته شده به عنوان آوند چوبی. آب تمایل دارد که به شکل حباب های تحت فشار منفی است که مختل کردن جریان آب در این کارخانه آوند چوبی.

خلاص شدن از شر نمک

دستگاه جدید مدیریت مشابه feat با به حداقل رساندن تشکیل جیب هوا با توجه به متخلخل سیلیکا ساختار شناخته شده به عنوان یک هراسان که قرار است در وسط این دستگاه می گوید coauthor Yunkun وانگ یک پژوهشگر فوق دکترا.

علاوه بر حل برخی از رمز و راز دیرینه در مورد درخت هیدرولیک Werber می گوید: این کار به طور بالقوه می تواند منجر به ایجاد مقیاس کوچک دستگاه برای جدا کردن راه حل.

“به طور معمول شما باید گران پمپ که واقعا ایجاد فشار بالا برای جدا کردن آن چیزهایی است,” او می گوید. “با حرا دستگاه شما می توانید با استفاده از تبخیر به درایو است که کاملا منفعلانه.”

این دستگاه می تواند به خصوص مفید در شرایطی که برق نیست و به راحتی در دسترس محققان می گویند.

نه تنها این دستگاه با تقلید از روند طبیعی آن را تولید بسیار بیشتر فشار منفی از آنچه حرا درخت تولید می کند و می تواند desalinate آب با غلظت نمک تقریبا 10 برابر شده است که از آب دریا.

Elimelech می گوید: این به معنی آن می تواند منجر به راه های desalinating بسیار آب شور مانند آب تولید شده از طریق hydrofracking.

این دستگاه همچنین دارای پتانسیل برای استفاده در سیل کاهش ترکیب آن را به “اسفنج شهرستانها”—مناطق شهری طراحی شده برای جذب و گرفتن آب باران و به سرعت آن را حذف می گوید coauthor Jongho لی یک پژوهشگر فوق دکترا.

“ساختمان می تواند طراحی شده برای کار به عنوان درختان حرا: خود را خارج از دیوار را به عنوان برگ و پایه عمل می کند به عنوان ریشه های فیلتر کردن آلاینده ها.”

بلافاصله چند دستگاه فراهم می کند یک پنجره را به یک فرایند است که تا به حال مدت طولانی است که مشخص نیست.

“ما فقط کنجکاو در مورد چگونه طبیعت می کند و برخی از چیزهایی و آن را مانند یک چیز شگفت انگیز است که ما قادر به توصیف آن با فیزیک” Elimelech می گوید. “ما نشان داد که درخت شرح زیر است اصول فیزیکی که ما می توانیم تقلید آنها را در یک ميکروفلوييدی دستگاه است.”

این مقاله به نظر می رسد در علم پیشرفت.

منبع: دانشگاه ییل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im