آب در مریخ ؟ تخته سنگ و سایه ممکن است تخم ریزی کوتاه مدت استخرهای آب نمک.

بسیاری از تکه های کوچک از زمین در مدرن مریخ ممکن است قادر به حمایت از زندگی به عنوان ما آن را می دانم, اگر تنها بسیار به طور خلاصه یک مطالعه جدید نشان می دهد.

آب یخ فراوان است و در نزدیکی سطح مریخ اما شرایط باید درست و مناسب برای این مسائل به افزایش به آب مایع است. دلیلش این است که این سیاره سرخ را در فضای کاملا نازک — فقط 1% به عنوان متراکم زمین هوا در سطح دریا — پس از یخ تمایل به بالا بردن و یا به نوبه خود به طور مستقیم به بخار هنگامی که درجه حرارت آب به اندازه کافی. (به طور خاص یخ تبخیر قبل از افزایش درجه حرارت به اندازه کافی برای ضربه زدن آب نقطه ذوب.)

این مطالعه شناسایی یک ریز محیط است که می تواند میزبان کسانی که فقط شرایط مناسب: این مناطق به طور مستقیم در پشت برخی از تخته سنگ ها در midlatitude منطقه از مریخ که دروغ در سنگ’ سایه ها به طور مداوم در طول ماه های زمستان.

مرتبط با: عکس,: جستجو برای آب در مریخ

نمای سه بعدی از سطح مریخ درجه حرارت در اطراف یک آرمانی بولدر در عرض جغرافیایی 30 درجه جنوبی. در سمت مخالف خورشید درجه حرارت حدود منهای 198 درجه فارنهایت (منهای 128 سانتیگراد). به عنوان خورشید افزایش می یابد و این منطقه به گرم کردن سرعت پس از یخ ذوب می شود در نمک حاوی زمین قبل از sublimating به اتمسفر است. (اعتبار تصویر: نوربرت Schorghofer)

یخ آب و دی اکسید کربن یخ تجمع فصلی در این سایه نقاط با توجه به شبیه سازی های کامپیوتری انجام شده توسط نویسنده مطالعه نوربرت Schorghofer یک دانشمند ارشد در موسسه علوم سیاره ای در توسان آریزونا.

وقتی بهار می آید و نور آفتاب بازدید این microenvironments دوباره درجه حرارت وجود دارد سرعت در حال افزایش از حدود منهای 198 درجه فارنهایت (منهای 128 درجه سانتیگراد) به 14 درجه فارنهایت (منهای 10 درجه سانتیگراد) فقط در چند ساعت. یخ محو میشه اما دمای گذار است به طوری سریع است که نه همه از یخ sublimates; برخی از ذوب به شور مریخ خاک تشکیل مایع خیار شور.

خاک را شوري کلیدی در این فرآیند چون نمک باعث کاهش نقطه ذوب آب به کمتر از معمول 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد). و دی اکسید کربن یخ نیز به نظر می رسد برای کمک به همه چیز همراه است.

“گرد و غبار موجود در CO2 فراست تسهیل شکل گیری یک محافظ تصعید تاخیر” Schorghofer نوشت: در این مقالهکه آنلاین منتشر شد چهارشنبه (فوریه. 12) در مجله اختر فیزیک.

“به طور کلی ذوب خالص آب یخ نمی رود تحت امروزی مریخ شرایط,” او اضافه شده است. “اما در دماهای که به آسانی رسیده فصلی آب یخ ذوب می تواند در یک نمک-غنی بستر.”

شور تشکیل گذشته ممکن است فقط برای چند روز در هر محلی که آن را تجربه. اما پدیده ای است که به طور منظم یک تکرار هر سال این مطالعه نشان می دهد.

تکه های از زمستان بولدر-سایه نه تنها بخش هایی از مریخ که ممکن است تجربه فصلی موج از آب مایع است. ناسا Mars Reconnaissance Orbiter دارای خال های تیره امکانات در چندین سیاره سرخ دامنه در طول ماه های گرم. بسیاری از محققان تفسیر این “تکرار شیب lineae” به شواهد موقت آب نمک جریان اما دیگر دانشمندان استدلال می کنند که آب مایع ممکن است درگیر شود.

آب مایع فراوان بود در مریخ میلیاردها سال پیش زمانی که سیاره به حال هنوز یک محافظ میدان مغناطیسی و یک جو بسیار ضخیم تر. در واقع ناسا کاوشگر کنجکاوی تعیین کرده است که آن محل فرود این طبقه از 96 مایل گسترده (154 کیلومتر) Gale Crater, میزبانی یک عمر طولانی دریاچه-و-جریان سیستم در گذشته باستانی.

و هنوز هم ممکن است مقدار زیادی از آب های زیرزمینی در سیاره سرخ امروز. برای مثال در اروپا مریخ اکسپرس فضاپیما به تازگی کشف شواهدی از یک دریاچه بزرگ در زیر سیاره قطب جنوب.

مایک دیوار کتاب در مورد جستجو برای بیگانه زندگی “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل Tate) است که در حال حاضر. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im