گرم شدن اقیانوسها خفه کردن ماهی به عنوان زیستگاه کمتر ‘تنفس’

توانایی حیوانات دریایی به رشد در آب اقیانوس در سواحل غرب از مکزیک به کانادا ممکن است بستگی دارد که چگونه “تنفس” آب است, تحقیقات جدید نشان می دهد.

سرد غنی از مواد مغذی آب کالیفرنیا زمان پشتیبانی از انواع مختلف از زندگی دریایی از جمله نامرئی فیتوپلانکتون مهم اقتصادی ماهی قزل آلا و rockfish و رندولف خرچنگ و با شکوه orcas.

برای مطالعه در علم پیشرفت محققان با استفاده اخیر درک درستی از آب تنفس و داده های تاریخی برای توضیح جمعیت چرخه شمال ماهی کولی. این یافته ها برای این کلید گونه می تواند به گونه ای دیگر در جریان است.

“اگر شما نگران در مورد زندگی دریایی در سواحل غرب, شمال امریکا, شما نگران در مورد ماهی کولی و سایر علوفه ماهی در کالیفرنیا زمان. در نهایت آن چیزی است که زیربنای شبکه مواد غذایی می گوید:” منجر نویسنده اوان Howard, یک پژوهشگر فوق دکترا در اقیانوس شناسی در دانشگاه واشنگتن است.

A gif shows a time lapse of the coast, showing that over time the area became less and less habitable
محققان مدل بالای اقیانوس در سواحل غرب از باخا کالیفرنیا به کانادا در جزیره ونکوور. سطح بالا نشان می دهد که آیا بالایی اقیانوس حاوی اکسیژن کافی برای یک مدل حیوانات دریایی: زمانی که کسری است 1 (سطح بالا به رنگ آبی است) حیوان می تواند ساکن فوقانی کل اقیانوس از سطح به 200 متر عمق. زمانی که کسری است 0 (سطح بالا قرمز است) حیوان نمی کند به اندازه کافی انرژی برای فعالیت های عادی که در بخشی از اقیانوس. آب غیرقابل سکونت می شود که متوسط (پایین سمت چپ) بالاتر است و غلظت اکسیژن کمتر است (سمت راست پایین). (اعتبار: Howard et al./علم پیشرفت)

تغییر آب و هوا و اقیانوس تنفس

این مطالعه نشان می دهد که گونه پاسخ به چگونه تنفس آب است—ترکیبی از سطح اکسیژن در آب و گونه های اکسیژن نیاز دارد که دمای آب تاثیر می گذارد.

این ماهی کولی داده های تاریخی منطبق با این الگو نشان می دهد که بخش جنوبی محدوده خود را می تواند تبدیل به غیرقابل سکونت توسط 2100.

“تغییر آب و هوا نیست فقط گرم شدن اقیانوس ها—آن است که باعث اکسیژن به کاهش است که می تواند نیروی ماهی ها و دیگر حیوانات اقیانوس به حرکت به دور از خود را در محدوده نرمال برای پیدا کردن بالاتر-اکسیژن آب” هوارد می گوید.

“آنها فقط اندازه گیری آنچوی آنها اندازه گیری همه چیز آنها می توانند دست خود را بر روی.”

محققان می دانیم که ماهی کولی جمعیت چرخه را از طریق زمان اما به دلیل باقی مانده است رمز و راز. سایر توضیحات—که درو در تامین مواد غذایی, شکار تعاملات رقابت با دیگر گونه و درجه حرارت تنظیمات—شکست خورده را به طور کامل توضیح ماهی کولی جمعیت چرخه از 1950s به امروز که محققان با دقت ثبت شده است.

از اواخر 1940s, کالیفرنیا تعاونی اقیانوسی شیلات تحقیقات و یا CalCOFI همکاری بین ایالتی کالیفرنیا و فدرال, سازمان های تحت نظارت است زندگی دریایی و شرایط دریایی. آن شد پس از تاسیس اقتصادی ویرانگر سقوط ساردین شیلات در 1940s با هدف اجتناب از دیگری شیلات سقوط و درک بهتر دریایی جمعیت.

“آنها فقط اندازه گیری آنچوی آنها اندازه گیری همه چیز آنها می توانند دست خود را در” هوارد می گوید. چون آنچوی متعدد هستند و جمعیت خود را افزایش یافت و پس از ساردین سقوط این ماهی ارائه یک رکورد خوب در طول زمان و فضا برای نیم قرن گذشته بوده.

تحقیقات قبلی نشان داد که آب “تنفس” این ترکیب اثرات دما و سطح اکسیژن کلیدی برای حیوانات دریایی بقا است. 2015 پژوهش با استفاده از مدل ترکیب اثرات گرمتر از آب دریا است که می تواند نگه دارید کمتر اکسیژن با حیوانات دریایی’ افزایش سوخت و ساز نیاز دارد در هوای گرم محیط زیست است.

این مطالعه جدید نیز به خود جلب کرد در سال 2018 کاغذ است که تجزیه و تحلیل نیاز اکسیژن برای انواع مختلفی از حیوانات دریایی مختلف در درجه حرارت آب. قبلی مطالعات متمرکز بر آینده تحت تغییر آب و هوا و گذشته های دور به صورت عمده رویداد انقراض.

ترسناک آینده

محققان با ترکیب مشاهدات با اقیانوس مدل برای پر کردن شکاف داده و نشان داد که تنفس شاخص تغییرات در طول زمان و مطابق با زمانی که ماهی کولی جمعيت ظهور و سقوط, و هنگامی که آنها حرکت می کند عمیق تر و یا نزدیک به ساحل.

“ما انتظار داریم زیستگاه به تغییر برای همه گونه است که بستگی به اکسیژن برای زنده ماندن است.”

“این مطالعه یکی از اولین است که نشان می دهد در یک زمانبندی از چندین دهه است که یک گونه پاسخ در واقعا نزدیک تراز با این متابولیک index—چگونه تنفس اقیانوس در زیستگاه آن تبدیل شده است می گوید:” نویسنده ارشد Curtis Deutsch, دانشیار اقیانوس شناسی.

“این می افزاید: یک خط مستقل از تأیید گونه که در اقیانوس در حال مرتب مطابق با, چگونه تنفس زیستگاه آنها هستند.”

نویسندگان پس از آن نگاه در حد ماهی کولی زیستگاه در آینده تحت تغییر آب و هوا. پیش بینی تغییرات در آب و هوا به احتمال زیاد بخش جنوبی آنچوی’ محدوده خارج از سواحل مکزیک و جنوب کالیفرنیا غیرقابل سکونت توسط 2100.

“ما انتظار داریم زیستگاه به تغییر برای همه گونه است که بستگی به اکسیژن برای زنده ماندن” هوارد می گوید. “اگر ما درک می کنیم که چگونه این حیوانات در پاسخ به محیط خود ما بهتر می تواند پیش بینی کند که چگونه این جمعیت را تحت تاثیر قرار به عنوان شرایط تغییر کند.”

اضافی نویسندگان از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس; دانشگاه فلوریدای جنوبی; جنوب کالیفرنیا ساحلی آب پروژه تحقیقاتی و UC Santa Barbara. بنیاد ملی علوم ملی اقیانوسی و جوی اداره کالیفرنیا Sea Grant و کالیفرنیا اقیانوس شورای حفاظت و گوردون و بتی مور بنیاد تامین می شود ،

Source: دانشگاه واشنگتن

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de