گرم شدن کره زمین ناشی از یخچال های طبیعی در آلاسکا سقوط

گرمایش جهانی نیست و فقط باعث به ذوب شدن یخچالهای طبیعی—آن را ساخت برخی از سقوط به طور ناگهانی.

که چیزی است که دانشمندان معتقدند اتفاق افتاده در آلاسکا, تخت, نهر, یخچال طبیعی در کوه های, Wrangell-St. Elias پارک ملی و حفظ. در ماه اوت 2013, 1600 فوت زبان از یخ به طور ناگهانی جدا از سنگ بستر در نزدیکی پایین یخچال. آن را با ارسال یک سیل از یخ و بقایای برخورد نزدیک به 7 کیلومتر پایین کوهستان.

سپس دو سال بعد به جبهه باقی مانده یخچال هم پاشیده دوباره. یخ بهمن زدم صدها هکتار از 400 سال در راه خود را.

در آن زمان دانشمندان مطمئن نیستید چه چیزی باعث این حوادث ناگهانی. اما یک مطالعه اخیر ارائه می دهد برخی از بینش جدید.

غیر منتظره گرم تابستان ذوب شده حجم زیادی از یخ در سال 2013. Meltwater هم مخلوط پشت سرد زبان از یخ را در جلوی یخچال اعمال فشار بیشتر و بیشتر آن را به عنوان ساخته شده است.

در نهایت فشار شد بیش از حد. زبان شکست دور از راک و زیر و یخ رفت و آبشاری به پایین کوه.

تابستان 2015 نیز گرمتر از دمای اگر چه نه چندان گرم به 2013. اما در آن تضعیف دولت, یخچال بود ابتدا به فرو ریختن دوباره.

محققان به رهبری mylène را Jacquemart از دانشگاه کلرادو با استفاده از عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای از چشم انداز همراه با آب و هوای محلی داده ها به بررسی یخچال های طبیعی خبرداد. آنها نتیجه گیری کرد که در دماهای بالا در سال 2013 شد به احتمال زیاد مقصر است.

این بدان معناست که این نوع حوادث می تواند تبدیل به یک تهدید بزرگتر با افزایش دما در سراسر جهان است.

“اگر شما ایستاده در مقابل هر یخچال های طبیعی در جهان, شانس است که آن را می آید توفنده بر شما فوق العاده کم” Jacquemart گفت. “اما اگر ما در تمام یخچالهای طبیعی در سطح جهان من فکر می کنم این احتمال وجود دارد که ما را ببینید این چیزهایی که احتمالا بیشتر است.”

علائم هشدار دهنده

Anecdotally گزارش ها از سقوط یخچالهای طبیعی کوه به نظر می رسد در چشم انداز مثبت در سال های اخیر Jacquemart اشاره کرد. در حال حاضر, آن سخت است برای گفتن که آیا با توجه به گرمایش جهانی و یا اینکه آیا دانشمندان فقط به گرفتن بهتر در رعایت زمین مکان های از راه دور با داده های ماهواره ای. آن را ممکن است برخی از هر دو.

در هر صورت تخت نهر یخچال نیست تنها کسی که به تازگی از هم پاشیده.

در سال 2002 ناگهانی سقوط کرد Kolka یخچال طبیعی در روسیه باعث ویرانگر بهمن که مصادف با آغاز سلطنت بیش از 15 مایل پایین کوهستان و کشته شدن ده ها تن از مردم است.

دو جداگانه یخچالهای طبیعی در تبت Aru کوه catastrophically سقوط در سال 2016 اولین قتل نه نفر و صدها نفر از حیوانات حیوانات به عنوان آن را جاروب پایین کوه. هر دو رویداد ثبت شد و در سال 2018 کاغذ در طبیعت علوم.

در اوایل سال جاری یک رویداد مشابه گزارش شده در Salkantay پرو در نزدیکی ماچو پیچو.

همه این حوادث شده اند به وضوح توضیح داده شده است. اما حداقل یک زن و شوهر به نظر می رسد برای به اشتراک گذاشتن ویژگی های مشابه با تخت نهر یخچال.

دو Aru یخچالهای طبیعی بودند ساختار بسیار شبیه به تخت نهر Jacquemart و همکاران نشان می دهد. این احتمال وجود دارد که meltwater جمع آوری شده بود در پشت یخ برای چندین سال قبل از یخچالهای طبیعی راه داد.

2018 کاغذ توصیف دو رویداد پیشنهاد کرد که بارش سنگین رخ می دهد در مدت کوتاهی قبل از یخچالهای طبیعی’ سقوط کمک کرده اند ممکن است ماشه یک یا هر دو از بلایای طبیعی است.

از سوی دیگر روسیه Kolka یخچال بود از لحاظ ساختاری بسیار متفاوت است. آب و هوا در حال حاضر وجود دارد معتدل تر برای شروع با و سقوط بود و احتمالا باعث فشار از تجمع افتاده باقی مانده است.

در کل با توجه به Jacquemart وجود دارد برخی از ویژگی های است که ممکن است یک یخچال بیشتر در معرض تاثیر گرم شدن کره زمین. این شامل کوچکتر یخچالهای طبیعی با نازک سرد زبان از یخ منجمد به سنگ بستر. یخچال نشسته در چشم رسوب و یا یک چشم انداز غنی از خاک رس نرم و نیز ممکن است آسیب پذیر تر است.

دانشمندان تخمین می زنند حدود 200,000 یخچال های طبیعی در سراسر جهان و نظارت بر همه آنها سنگین است وظیفه. هنوز هم بهبود داده های ماهواره ای است که ساختن آن آسان تر برای محققان به نگه داشتن چشم در چگونه جهان را منجمد مکان در حال تغییر است.

فقط قبل از دوم Aru یخچال سقوط به عنوان مثال داده های ماهواره ای نشان داد که شبکه ای از ترک های پخش از طریق یخ. دانشمندان متوجه علائم هشدار دهنده و با صدور یک هشدار به دولت چین.

در همان زمان دانشمندان نیز کار را برای درک بهتر اینکه چگونه اغلب این نوع از وقایع رخ داده در گذشته است. بخشی از این کار شامل به دنبال سرنخ در کوه, چشم انداز—نشانه هایی که یک یخچال طبیعی سقوط کرده است وجود دارد قبل از.

این کمک خواهد کرد که دانشمندان کشف کردن که آیا یخچالهای طبیعی کوه واقعا در حال سقوط بیشتر امروز—و یا اینکه آیا آن را فقط به نظر می رسد که راه به دلیل آن را آسان تر برای تشخیص این وقایع است.

“من فکر می کنم این احتمال وجود دارد که این چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده اند,” Jacquemart گفت. “اما واقعیت این است که ما شاهد بسیاری در این نقطه من فکر می کنم نمی توان توضیح داد که تنها با بهتر مشاهدات.”

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>