مایل به نظر می رسد صادقانه می تواند ما را دروغ

در برخی موارد افراد را به دروغ به منظور به نظر می رسد بیشتر صادق محققان گزارش.

آنها شواهدی وجود دارد که بسیار مطلوب شرایطی می تواند سریع مردم به سخن بی معنی وبیهوده حقیقت حتی در شخصی پولی هزینه.

با استفاده از طیف وسیعی از آنلاین آزمایش و تعاملی بازی ها, محققان کشف کردند که مردم گاهی اوقات وزن هزینه به شهرت خود را بیشتر به شدت نسبت هزینه به جیب خود. برای مثال کسی که همواره به کار توابع ممکن است underreport مسافت پیموده شده خود را برای هزینه. یک وکیل است که با این نسخهها کار غیر منتظره ای بالا ساعت ممکن است لایحه کمتر برای جلوگیری از ساخت یک مشتری احساس فریب خورده. برنده چندین متوالی سکه منعکس مه نم نم در چند ضرر و زیان است.

“ما می دانیم که دروغ مردم به خوبی به افراد دیگر; این چیزی است که مردم پیدا می شود قابل قبول” می گوید: الکس شاو استادیار روانشناسی در دانشگاه شیکاگو است. “این است که کمی متفاوت از چیزی: شما دروغ نیست کمک به هر کس دیگری. شما نگران ظاهر نادرست به طوری که باعث می شود شما به دروغ در برخی از شرایط است.”

در یک آزمایش شاو و همکاران خواسته 115 وکلا در اسرائیل تصور کنید که یک مشتری یک برآورد از 60 تا 90 ساعت قابل پرداخت. نیمی از شرکت کنندگان گفته شد که آنها در واقع کار 60 ساعت در حالی که نیم دیگر گفته شد که آنها کار می کرد 90. مشتریان تا به حال هیچ راهی برای تایید این ساعت.

به طور میانگین 60-ساعت, گروه, گزارش کار 62.5 ساعت 17 درصد از پاسخ دهندگان به دروغ inflating وقت خود را صرف. 90-ساعت, گروه, اما, گزارش به طور متوسط 88 ساعت—با 18 ٪ از پاسخ دهندگان به دروغ underreporting چه مدت آنها کار کرده است.

محققان دریافتند نتایج مشابه در جاهای دیگر. در آزمایش دیگری با 149 دانشجویان مقطع کارشناسی در اسرائیل شرکت کنندگان بازی آنلاین تاس نورد و سکه کوه در می رم بازی برنده $0.15 برای هر رول موفق و یا تلنگر که آنها گزارش شده است.

بازی های تقلب برای نیمی از دانش آموزان و حصول اطمینان از آنها 12 پیروزی در 12 تلاش می کند. نزدیک به یک چهارم از کسانی که شرکت کنندگان underreported خود را برنده در مقایسه با فقط 4% از گروه کنترل است.

“در حالی که یافته های ما ممکن است به نظر می رسد متضاد با منطق من فکر می کنم بسیاری از افراد را به رسمیت شناخته و یک بار در زندگی خود را هنگامی که آنها با انگیزه به دروغ به ظاهر صادقانه می گوید:” منجر نویسنده Shoham Choshen-هیلل سابق همکار فوق دکترا در حال حاضر در دانشگاه عبری اورشلیم.

Choshen-هیلل اذعان دارد که سناریوهای واقعی می تواند نتایج مختلف تولید به خصوص با توجه به بالاتر پولی مخاطرات. اما او تاکید کرد که هزینه های به ظاهر نادرست در آزمایشگاه نیز بسیار پایین تر است که به این معنی است که مردم به احتمال زیاد مشابه محاسبات در زندگی روزمره خود—وزن پولی و اعتباری مشوق زمانی که تصمیم گیری چگونه عمل می کنند.

شاو امیدوار است تحقیقات آینده می تواند به کشف واضح تر مرزهای بین افرادی که دروغ برای محافظت از شهرت خود را برای صداقت و کسانی که پس از خودخواهی.

“این امر می تواند جالب به نشان می دهد که افرادی که در حال دروغ گفتن به نظر می رسد صادقانه متفاوت از افرادی که در حال دروغ گفتن در خود علاقه به نشان می دهد که کسانی که انواع بسیار متفاوت از انگیزه های” او می گوید.

این تحقیق به نظر می رسد در مجله روانشناسی تجربی. Eugene J. Caruso از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس بود و coauthor از مطالعه.

منبع: دانشگاه شیکاگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de