آتشفشانی تولید گازهای گلخانه ای CO2 باعث ترياس انقراض

آتشفشانی تولید گازهای گلخانه ای ایفا نقش مستقیم در تغییر آب و هوا که منجر به انقراض تقریبا نیمی از تمام گونه ها در پایان دوره ترياس 201 میلیون سال پیش بر اساس یک مطالعه جدید.

میزان دی اکسید کربن منتشر شده به اتمسفر از این فوران های آتشفشانی است که قابل مقایسه با مقدار CO2 دانشمندان انتظار همه فعالیت های انسانی در قرن 21 به تولید است.

محققان به مدت طولانی تصور می کردند که چشمگیر تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح آب دریا باعث پایان-ترياس انقراض. در حالی که وجود دارد در مقیاس بزرگ فعالیت های آتشفشانی در آن زمان شناخته شده به عنوان مرکزی اطلس ماگمايی استان فوران کارشناسان را مورد بحث نقش آن در به طور مستقیم کمک به رویداد انقراض.

همانطور که در طبیعت ارتباطاتمحققان شواهدی از حباب کربن دی اکسید به دام افتاده در سنگ های آتشفشانی دوستیابی به پایان ترياس حمایت از این نظریه که فعالیت های آتشفشانی کمک به مخرب با تغییر آب و هوا معتقد بودند به علت انقراض است.

این محققان نشان می دهد که پایان-ترياس تغییرات زیست محیطی رانده شده توسط آتشفشانی انتشار دی اکسید کربن ممکن است شبیه به کسانی که پیش بینی برای آینده ای نزدیک است.

پس از تجزیه و تحلیل کوچک گاز exsolution حباب های حفظ شده در داخل سنگ ها تیم تخمین می زند که میزان کربن تولید گازهای گلخانه ای منتشر شده در یک فوران—قابل مقایسه با 100,000 متر3 گدازه spewed بیش از 500 سال است که به احتمال زیاد معادل کل است که تمام فعالیت های انسانی در طول قرن 21 تولید خواهد شد فرض کنید 2 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) افزایش درجه حرارت جهانی بالاتر از pre-صنعتی سطح.

“اگر چه ما نمی توانیم دقیقا تعیین مقدار کل کربن دی اکسید به اتمسفر منتشر هنگامی که این آتشفشان فوران همبستگی بین این طبیعی تزریق دی اکسید کربن و پایان-ترياس انقراض باید یک هشدار را به ما می گوید:” همین بیکر استاد زمین و علوم سیاره ای در دانشگاه مک گیل.

“حتی امکان اندکی که دی اکسید کربن ما در حال حاضر قرار دادن به اتمسفر می تواند علت عمده رویداد انقراض است به اندازه کافی برای من نگران است.”

منبع: دانشگاه مک گیل

مطالعه اصلی DOI: 10.1038/s41467-020-15325-6

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>