ویتامین D افزایش شانس راه رفتن بعد از جراحی مفصل ران

شهروندان ارشد که به اندازه کافی ویتامین D شانس بهتری برای پیاده روی بعد از شکستگی لگن و جراحی بر اساس یک مطالعه جدید.

این یافته ها نشان می دهد که کمبود ویتامین D می تواند محدودیت تحرک در افراد مسن می گوید: ارشد نویسنده مطالعه سو Shapses استاد علوم تغذیه در دانشکده محیط زیست و علوم زیستی در دانشگاه راتگرز-New Brunswick.

Shapses نشان می دهد که افراد مسن را 800 واحد بین المللی (IU) معادل 20 میکروگرم ویتامین D روزانه برای جلوگیری از کمبود. مردم دریافت ویتامین D مهم برای سلامت استخوان از برخی از مواد غذایی قرار گرفتن در معرض آفتاب و قرص های ویتامین.

“یک گام مهم بعدی این است که یادگیری چگونه ویتامین D تاثیر می گذارد تحرک می گوید:” Shapses همچنین استاد کمکی در گروه پزشکی در راتگرز رابرت وود جانسون دانشکده پزشکی و مدیر مرکز تغذیه انسانی و ورزش و سوخت و ساز بدن در راتگرز’ نیوجرسی موسسه غذا و تغذیه و بهداشت. “به عنوان مثال روشن نیست که اگر شدید کمبود ويتامين D در ارتباط با اثر مستقیم بر روی عضلات شناخت و/یا دیگر سیستم های بدن.”

شکستگی لگن و آبشار

یک لگن شکسته—در میان جدی ترین سقوط صدمات—سخت است برای بهبود یافتن از با بسیاری از مردم قادر به زندگی می کنند خود به خود پس از آن. در ایالات متحده بیش از 300,000 افراد 65 ساله یا مسن تر هستند بستری برای شکستگی لگن سالانه و سقوط باعث می شود بیش از 95 درصد از این نوع از شکستگی.

زنان پاییز بیشتر از مردان تجربه سه چهارم از شکستگی لگن و تعداد شکستگی خواهد شد به احتمال زیاد افزایش جمعیت سنین با توجه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری.

به دست آوردن تحرک پس از شکستگی لگن مهم است که برای بهبودی کامل و به کاهش خطر مرگ است. کمبود ویتامین D همکاران با کاهش تحرک و بعد از عمل جراحی برای تعمیر شکستگی لگن.

چند سایت مطالعه از بیماران 65 ساله یا مسن تر در ایالات متحده و کانادا به بررسی تاثیر سطوح ویتامین D در سرم خون و تغذیه در تحرک تمرکز بر مرگ و میر یا ناتوانی در راه رفتن 10 فوت (و یا در سراسر یک اتاق) بدون نیاز به کمک کسی بعد از عمل جراحی.

نتايج نشان داد که سطوح ویتامین D بیشتر از 12 نانوگرم در هر میلی لیتر (12 قسمت در میلیارد) در سرم خون مرتبط با نرخ بالاتر از پیاده روی در 30 و 60 روز پس از شکستگی لگن و جراحی است.

در حالی که تغذیه نامناسب همکاران با تحرک کاهش 30 روز پس از عمل جراحی که عامل از نظر آماری معنیدار نبود. هنوز هم بیماران با سطوح بالای هورمون پاراتیروئید که منجر به سطوح بالایی از کلسیم در خون, تجربه کاهش تحرک و اگر آنها به حال وضعیت بد تغذیه ای.

“این مسائل به دلیل کمبود ویتامین D و سوء تغذیه هستند و اختلالات شايع در سالمندان مبتلا به شکستگی لگن و اغلب با هم رخ می دهد پس از هر دو عوارض ناشی از تغذیه نامناسب” Shapses می گوید.

نه بیش از حد کمی ویتامین D اما نه بیش از حد

مطالعات قبلی نشان داده اند که مصرف 800 واحد ویتامین D در روز می تواند به جلوگیری از سقوط و شکستگی. یک راتگرز-چراغ مطالعه منتشر شده در سال گذشته نشان داد که ویتامین D مصرف (از 4000 IU در روز) در مقایسه با 600 IU در روز ممکن است باعث کاهش زمان واکنش, به طور بالقوه افزایش خطر سقوط و شکستگی.

توصیه می شود رژیم غذایی کمک هزینه برای ویتامین D است 600 IU در روز برای افراد از 1 تا 70 سال و 800 برای مردم بیش از 70. “این مطالعات نشان می دهد که بیش از حد یا خیلی کم ویتامین D را تحت تاثیر قرار تحرک و سقوط در سالمندان” Shapses می گوید.

Lihong هائو یک فوق دکترا کاردانی در علوم تغذیه بخش است منجر نویسنده این مقاله که به نظر می رسد در مجله آمریکایی تغذیه بالینی.

منبع: دانشگاه راتگرز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>