وگا جدید موشک 3D-چاپ محوری اتاق می گذرد بحرانی داغ-تست آتش (تصویری)

یک شلیک موفق آزمون نشان می دهد که در اروپا بسیار سبک وزن وگا launcher است که به خوبی در راه خود را به ارزان تر و کارآمد تر راه اندازی در سال 2025 مقامات می گویند.

فیلم از “داغ آتش” تست 3D-چاپ محوری مجلسی, نمونه اولیه برای وگا جدید موتور M10 نشان داد و آن را با موفقیت شلیک در یک روز بارانی. شعله های آتش رفتن را از محوری مجلسی با فشار باعث ایجاد امواج در حوضچه زیر. محوری مجلسی مجمع اخراج 19 بار برای 450 ثانیه (حدود 7.5 دقیقه) ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در هانتسویل آلاباما — یک مکان مشترک برای توسعه موشک های فن آوری است.

این یک گام کوچک در دیگر جاده به توسعه وگا که در حال حاضر رو تنگ رقابت از شرکت های خصوصی مشتاق به گرفتن یک تکه کوچک-پرتاب فضایی. این موتور M10 با استفاده از اکسیژن مایع و مایع متان (که دو سوخت سازگار با محیط زیست) به جای دوم و سوم-مرحله موتور در زمان Vega, موشک, آژانس فضایی اروپا در بیانیه ای گفت.

تصویری: Hotfire! آینده وگا موشک 3D-printed موتور جزء تست شده
مربوط به: دیدار آریان 6 و وگا C: اروپا جدید ‘rideshare’ راکت

The 3D-printed thrust chamber assembly of the methane-fueled M10 rocket engine passed its first series of hot-firing tests at NASA's Marshall Space Flight Center in Huntsville, Alabama, in February 2020. The M10 engine will power the upper stage of future Vega evolutions in 2025.

3D-چاپ محوری مجلسی مجمع متان سوخت M10 موتور موشک تصویب آن اولین سری از شلیک آزمون ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در هانتسویل آلاباما در فوریه سال 2020 است. این موتور M10 قدرت را به مرحله بالایی از آینده وگا تحولات در سال 2025 است. (اعتبار تصویر: ESA/NASA)

“این آزمون نتایج در حال تشویق, تایید که ما نیروی محرکه تیم در مسیر حق در امتداد مسیر توسعه مشخص برای چنین تکنولوژی رمان برای وگا تحولات” جورجو Tumino مدیر ESA را وگا برنامه توسعه در بیانیه ای گفت:.

این M10 است که نه تنها ارزان تر برای تولید است اما همچنین در صورتحساب یا لیست به عنوان سازگار با محیط زیست. آن است که restartable و با استفاده از هوشمند کنترل فشار خواهد شد که صرفه جویی در سوخت. (پیشرانش موشک گرایش به یکی از گران ترین هزینه های ماموریت های فضایی.)

چالش بزرگ در ساختمان M10 از طریق چاپ 3D و یا افزودنی لایه در تلاش است تا محصول بازرسی ESA گفت. “بازرسی غیر مخرب مانند سی تی اسکن و سونوگرافی برای تشخیص نقص هندسه تحریف و انسداد بالقوه در درون کانال های خنک کننده” آژانس اضافه شده است.

اولین توسعه مدل M10 موتور باید تحت آن اولین جرقه در پایان سال 2020 است. زمین تحصیلی برنامه ریزی شده است برای 2024 و پس از آن موتور قرار داده می شود به راه اندازی وسایل نقلیه شروع و در سال 2025 است.

وگا توسط Arianespace تجاری راه اندازی ارائه دهنده خدمات برای ارسال فضاپیمای کوچک و محموله به قطبی و کم زمین مدار و اولین اجرای خود را در سال 2012.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im