Vaping تغییرات میکروب ها در دهان خود

با استفاده از e-سیگار باعث تغییر در میکروبیوم در دهان و می تواند کاربران را بیشتر مستعد ابتلا به التهاب و عفونت یک مطالعه جدید نشان می دهد.

این مطالعه برای اولین بار نشان می دهد که vaping تغییرات دهان و دندان میکروبیوم—جامعه از باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم ها—و می افزاید: به ما درک محدود از ایمنی پروفایل e-سیگار محققان گزارش.

دهان دروازه ورود به بدن و بنادر بسیاری از گونه های میکروبی است که استعمار ما تنفسی و دستگاه گوارش. آن را به خوبی ثابت شده است که سیگار کشیدن, سیگار سنتی افزایش خطر ابتلا به بیماری های لثه و عفونت با آوردن در مورد فیزیولوژیکی و تغییرات ساختاری پرورش یک محیط که در آن برخی از باکتری های عفونت زا شکوفا و کمک به اختلال در عملکرد سیستم ایمنی.

E-سیگار—دستگاه های دستی است که در آن نیکوتین استنشاق در یک بخار—تصور می شود کمتر مضر تر از سیگار است اما تحقیقات کمی (و نه بلند مدت داده ها) وجود دارد در ایمنی خود را. در حالی که vaping به سرعت رشد در محبوبیت در سال های اخیر بیشتر مردم در حال سقوط بیمار یا در حال مرگ از vaping بیماری های مرتبط با.

“با توجه به محبوبیت vaping این مهم است که ما بیشتر بدانید در مورد اثرات e-سیگار ذرات معلق در هوا در دهان میکروبیوم و میزبان در پاسخ های التهابی به منظور درک بهتر تاثیر vaping بر سلامت انسان می گوید:” Xin Li دانشیار علوم پایه و craniofacial زیست شناسی دانشگاه نیویورک در دانشکده دندانپزشکی و همکاری نویسنده ارشد این مطالعه در iScience.

“دهان میکروبیوم مورد علاقه ما است چرا که تحقیقات نشان می دهد که تغییرات در آن جامعه میکروبی به عنوان یک نتیجه از محیط زیست و میزبان عوامل منجر به طیف وسیعی از مسائل مربوط به سلامت از جمله حفره های بیماری لثه, تنفس بدبو و شرایط پزشکی مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها می گوید:” co-نویسنده ارشد دیپاک Saxena, استاد علوم پایه و craniofacial زیست شناسی.

E-سیگار و سلامت پريودنتال

Li Saxena و همکاران مورد بررسی قرار گرفت e-سیگار بخار و تاثير آن بر دهان میکروبیوم و بهداشت و ایمنی. آنها همچنین ارزیابی چگونه vaping تأثیرات عفونت بهره وری از عوامل بیماری زا در سلولی با استفاده از یک رمان سیگار آئروسل ماشین تولید و اندازه گیری التهابی سیستم ایمنی بدن واسطه.

از طریق آزمون شفاهی و نمونه های بزاق محققان دهان و دندان میکروبیوم از 119 شرکت کنندگان در انسان از سه گروه: e-سیگار کاربران به طور منظم سیگار افراد سیگاری و کسانی که تا به حال هرگز دودی. بیماری لثه و یا عفونت به طور معنیداری بالاتر در میان افراد سیگاری سیگار (72.5 درصد) و پس از e-سیگار کاربران (42.5%) و غیر سیگاری (28.2%).

با استفاده از ژن 16S rRNA high throughput sequencing—یک روش مورد استفاده برای پروفایل میکروبی جوامع—محققان مشاهده میکروارگانیسم های مختلف در بزاق e-سیگار کاربران سیگار افراد سیگاری و غیر سیگاری است.

به عنوان مثال e-سیگار کاربران فراوانی از Porphyromonas باکتری در حالی که هر دو e-سیگار و سیگار کاربران در حال افزایش در Veillonella باکتری است.

“غلبه این پاتوژن های پریودنتال در دهان e-سیگار کاربران و سنتی افراد سیگاری است که بازتابی از خطر بیافتد پریودنتال سلامت” لی می گوید.

عفونت و التهاب

این پژوهشگران همچنین دریافتند که تغییر میکروبیوم در e-سیگار کاربران تحت تاثیر میزبان محلی ایمنی محیط زیست نسبت به غیر سیگاری و سیگار افراد سیگاری است. IL-6 و IL1ß—سايتوکاين های درگیر در پاسخ های التهابی—بسیار بالا در e-سیگار کاربران است.

همراه مطالعات همچنین نشان داد upregulation IL-6 پس از قرار گرفتن در معرض e-سیگار ذرات معلق در هوا و در نتیجه افزایش پاسخ التهابی. علاوه بر این, e-سیگار ذرات معلق در هوا ساخته شده از سلولهای مستعد ابتلا به عفونت باکتریایی که اشاره به در معرض خطر بیشتری برای عفونت در e-سیگار کاربران است.

“مطالعه ما نشان می دهد که vaping سیگار الکترونیکی باعث تغییرات در محیط دهان و بسیار تحت تاثیر استعمار پیچیده میکروبی بيوفيلم که موجب خطر برای دهان و دندان و التهاب و عفونت” Saxena می گوید.

اضافی نویسندگان از پن و NYU. موسسه ملی دندانپزشکی & Craniofacial تحقیقات موسسه ملی سرطان و NYU مگا-کمک های مالی ابتکار بودجه کار می کنند.

منبع: NYU

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im