‘Vampire’ ستاره جرقه های درخشان, ‘سوپر-انفجار’ در حالی که gorging در آن همسایه

یک “خون آشام” ستاره کوتوله است مکیدن نیروی زندگی از شریک زندگی خود را و خود را از گرفتاری تولید نادر superoutburst.

ناسا جزئیات این ناشناخته کوتوله نوا مختصری فوران از کوتوله ستاره در بیانیه ای در Jan. 24. سیستم های درخشان توسط یک عامل از بیش از 1600 کمتر از یک روز فضا مقامات آژانس در بیانیه ای گفت: و این غیر معمول رویت ساخته شده توسط یک ماموریت با هدف قرار دادن کاملا متفاوت کیهانی جمعیت.

این نادر برای پیدا کردن ساخته شده توسط “تصادف” به گفته این تیم تحقیقاتی که فوق العاده فوران. کپلر تلسکوپ فضایی است که در حال حاضر بازنشسته است, اما زمانی که آن را تمیز کاری, آسمان, آن جستجو برای سیارات فراخورشیدی که پوشیده از پدر و مادر خود ستاره به عنوان آنها نقل مکان کرد و در سراسر آن ستاره ای مواجه است. به خاطر آن طراحی شده بود به دنبال تغییرات در روشنایی کپلر قادر به انتخاب کنید تا در این بازی فوق العاده فوران.

مرتبط: 7 بزرگترین سیاره بیگانه اکتشافات توسط ناسا فضاپیمای کپلر

“در یک معنا ما کشف این سیستم به طور تصادفی” Ryan زده-هارپر یک محقق از موسسه علوم تلسکوپ فضایی (STScI) در بالتیمور که رهبری این تیم که کوتوله, انفجار در بیانیه ای گفت:.

“ما به طور خاص به دنبال یک سوپر-فوران. ما به دنبال هر نوع گذرا,” او اضافه شده است. اعضای تیم دنبال شد از طریق آرشیو شده کپلر داده زمانی که آنها ساخته شده خود را پیدا کردن.

تنها حدود 100 کوتوله نوا سیستم های که تا کنون خال خال شده و روشنایی سنبله اخیر پیدا کردن فقط یک روز به طول انجامید. بنابراین حتی اگر دانشمندان به اندازه کافی خوش شانس برای پیدا کردن این نوع کیهانی سوزن در انبار کاه آنها می خواهم که صبر کنید سال یا چند دهه قبل یک انفجار جدید ایجاد به نظر می رسد در همان سیستم با توجه به ناسا.

این “خون آشام” در این آسمانی جفت شدن یک کوتوله سفید ستاره و یا یک جمع و جور ستارگان جسد. خود را قربانی یک کولر ستاره کوتوله قهوه ای است که مدار این کوتوله سفید هر 83 دقیقه در حدود فاصله بین زمین و ماه است. تنها با 250000 هزار مایل (400,000 کیلومتر) بین آنها جاذبه کوتوله سفید می کشد مواد به دور از کوتوله قهوه ای تشکیل spirals از گرد و غبار و گاز شناخته شده به عنوان یک اتحاد دیسک آن را به عنوان syphons در مواد.

این اتحاد دیسک با توجه به ناسا به لحاظ نظری می رسد به نقطه اوج. دیسک رشد می کند تا زمانی که لبه بیرونی در تعامل با جاذبه gouged کردن کوتوله قهوه ای. این گرم کردن مواد باعث دما به سنبله به طور چشمگیری به عنوان آن می رود از حدود 5000 تا 10000 درجه فارنهایت (2,700 به 5,300 درجه سانتیگراد) در “حالت عادی” به بالا از سراسر 17,000 به 21,000 F (9,700 به 11,700 C) “در اوج فوق العاده-انفجار” ناسا توضیح داد.

پس ارواح خون آشام ستاره ها تغذیه خود را قربانی هر دو تقلا سخت بر روی این ستارگان حیاتی چرخش در فضا — پس از آن رونق و تکرار. جهان همیشه بسته بندی شده با شگفتی است.

یک کاغذ توصیف یافته های منتشر شده در اکتبر 2019 شماره از مجله Monthly Notices of the Royal فصل های جامعه است.

دنبال دوریس Elin Urrutia در توییتر @salazar_elin. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de