آزمایش ادرار برای سنگ کلیه می دهد نتایج در 30 دقیقه

جدید ادرار-تست سیستم می تواند اجازه می دهد افرادی که سنگ کلیه به دریافت نتایج در عرض 30 دقیقه به جای جریان زمان چرخش از یک هفته یا بیشتر بر اساس یک مطالعه جدید.

سنگ کلیه رخ می دهد با توجه به تجمع برخی از املاح و مواد معدنی است که به صورت کریستال که به نوبه خود هم بچسبند و در سایز بزرگ به شکل یک توده سخت در کلیه ها. سنگ حرکت به دستگاه ادراری و می تواند باعث خون در ادرار قابل توجهی درد و انسداد در سیستم ادراری.

سوخت و ساز آزمایش سنگ کلیه بیماران ادرار برای شناسایی متابولیت مانند مواد معدنی و املاح است که باعث سنگ به شکل کلید است برای جلوگیری از آنهایی که آینده. این تست در حال حاضر نیاز به بیمار خود را به جمع آوری ادرار بیش از یک دوره 24 ساعته را در یک ظرف بزرگ. بیمار فرستد و سپس ظرف را به یک آزمایشگاه برای تجزیه و تحلیل و نتایج به طور معمول دوباره در 7 تا 10 روز است.

“این فرایند طولانی دست و پا گیر مجموعه روش و تاخیر در به دست آوردن نتایج ارائه 24 ساعته تست ادرار می شود مورد استفاده قرارگرفته در عمل بالینی با وجود دستورالعمل توصیه می گوید:” پاکستان Kin ونگ استاد مهندسی پزشکی و مهندسی مکانیک در پن استیت و محقق اصلی در این مطالعه در علم پیشرفت.

گران قیمت تجهیزات خاص مورد نیاز است برای تشخیص ادراری املاح و مواد معدنی برای نتیجه آزمون وانگ می گوید. این نمونه ادرار بنابراین باید حمل به تجاری تشخیصی آزمایشگاه برای تست. برای حل این محققان یک ایمپلنت سیستم تشخیص آنها تماس لغزنده مایع حاوی سطح متخلخل (ورقه)-آزمایشگاه.

این ویدئو نشان می دهد که دستکاری مایعات بیولوژیک در یک ورقه-دستگاه آزمایشگاه. مایعات شامل ادرار و بزاق نای aspirate (TA) پلاسما و خون کامل. (اعتبار: Pak Kin ونگ)

ورقه پویا بسیار کم اصطکاک سطح صاف ایجاد شده توسط قفل شونده مایعات در میکرو/نانوساختار لایه است.

محققان کردم الهام بخش خود را برای این ایده از nepenthes پارچ گیاهان—گیاهان گوشتخوار با منحصر به فرد برگ به شکل کوزه و پر شده با مایع گوارشی. گیاهان تکامل یافته اند بسیار لغزنده مایع حاوی میکرو-بافت رینگ که باعث حشرات به سقوط به “پارچ.”

“جنبه های بسیاری وجود دارد که ما می توانیم از طبیعت و محیط زیست ما و تحقیقات ما یک مثال چگونه مهندسین پزشکی می توانید از آن استفاده خوب,” وانگ می گوید.

ورقه-آزمایشگاه را قادر می سازد معرف و قطرات ادرار به راحتی حرکت بر روی سطح صاف دستگاه تست مایع علاوه بر این کانال و نمی گیر. یک لاپلاس اختلاف فشار—یک نیروی فشاری به علت کشش سطحی ناشی از هندسه دستگاه—درایوهای قطرات. این را قادر می سازد واکنش دهنده به ترکیب با ادرار لازم بهنگام رای برای واکنش است.

“ما نشان داده است که ورقه-آزمایشگاه را قادر می سازد معرف و نمونه به حرکت خود و انجام واکنش برای ما” وانگ می گوید. “این بدان معنی است که تکنولوژی نمی کند نیاز به یک تکنسین برای اجرای هر تست ماشین آلات پس از آن ممکن است برای انجام این تست در غیر سنتی تنظیمات مانند یک پزشک و یا حتی در خانه بیمار.”

نتایج آزمون پس از آن می تواند به عنوان خوانده شده با یک اسکنر و یا تلفن همراه و کامپیوتر الگوریتم و سپس می توانید تجزیه و تحلیل تصویر اسکن شده. تمام این مراحل با توجه به وانگ را حدود 30 دقیقه در مطب پزشک است. یک مزیت اضافه شده ونگ می گوید این است که ورقه-آزمایشگاه مقرون به صرفه تر از به طور منظم با 24 ساعت تست.

“کم هزینه سرعت و سادگی از ورقه-آزمایشگاه را کاهش می دهد مانع برای پزشک و بیمار تحت خطر ابتلا به سنگ متابولیت تحلیل” وانگ می گوید. “این امر بهبود مدیریت بیماران با سنگ ادراری بیماری و باز کردن فرصت های جدید برای سنگ بيماران خود را برای آزمایش نمونه ادرار در سلامت همراه تنظیمات.”

این تحقیق همچنین نشان داد که در این آزمون همچنین با این نسخهها کار به عنوان یک نقطه تست که بدان معنی است که یک بیمار می تواند نظارت بر سطوح خاص در ادرار بدون تا 24 ساعت مجموعه می گوید منجر نویسنده Hui Li, دانشجوی کارشناسی ارشد در مهندسی پزشکی.

“ورقه-آزمایشگاه ممکن است باز کردن فرصت های جدید در تقاضا نظارت ادراری analytes و ممکن است به طور بالقوه تبدیل سوخت و ساز ارزیابی و مدیریت بالینی از سنگ ادراری بیماری” لی می گوید.

اضافی نویسندگان از دانشگاه استنفورد و پن استیت. Penn State بودجه کار پشتیبانی می کند.

منبع: Penn State

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>