‘پارلمان’: SpaceX غلبه موانع در جاده ها به تاریخی 1st خدمه راه اندازی

مانند بسیاری از دستاوردهای تاریخی این یکی سخت خواهد بود-به دست آورد.

SpaceX قرار است برای راه اندازی آن برای اولین بار crewed پرواز در مه 27, ارسال فضانوردان ناسا باب Behnken و داگ هرلی به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) روی این شرکت خدمه کپسول اژدها.

ماموریت شناخته شده به عنوان نسخه ی نمایشی-2 را علامت بازگشت مداری انسان spaceflight به خاک آمریکا برای اولین بار از ماه جولای سال 2011 هنگامی که ناسا بازنشسته خود شاتل فضایی ناوگان پس از 30 سال خدمت. این طرح به وسایل نقلیه خصوصی مانند خدمه اژدها پر شاتل کفش, اما آن را به دور از روشن بود که همه چیز را گفت: سابق ناسا فضانورد گرت Reisman.

مرتبط: چگونه SpaceX خدمه اژدها کپسول فضایی کار می کند (infographic)

“این یک نبرد دشوار” گفت: Reisman استاد از تمرین فضانوردی در دانشگاه جنوب کالیفرنیا که صرف سه ماه روی ISS در سال 2008 و همچنین پرواز در یک ماموریت شاتل در سال 2010.

“اگر من تا به حال به شرط” بازگشت و سپس به او گفت: Space.com “من احتمالا باید شرط در برابر آن.”

Reisman بود در ترانشه برای این نبرد دشوار. او پیوست SpaceX پس از خروج از ناسا کار برای ایلان شرکت از سال 2011 تا 2018 و خدمت به عنوان مدیر و خدمه عملیات در بخش دوم که اجرا شود. او همچنان یک مشاور برای SpaceX (اما تاکید کرد که دیدگاه های خود را در حال خود او صحبت نمی کنم برای این شرکت).

انتقال به پست شاتل عصر آغاز شد و در سال 2010 زمانی که NASA Commercial Crew Program اعطا اول آن قرارداد به شرکت های خصوصی. (SpaceX نمی توانید یک قرارداد که در دور اول بود اما گیر پول سال آینده و در عمده دور است که به دنبال.) این نوع از مشارکت عمومی-خصوصی به نمایندگی از یک رویکرد جدید به انسان spaceflight برای ملت و نه هر کس در هیئت مدیره با آن است.

“وجود دارد بسیاری از منتقدان در روز و بسیاری از عدم اطمینان در مورد اینکه آیا یا نه این مدل ایده خوبی بود و حتی” Reisman گفت. “شما تا به حال دولت, صنعت, و, ناسا, دولت, همه, مختلف در زمان های مختلف به دنبال مانند آنها به تعطیل این پایین.”

برای مثال کنگره بارها و بارها اعطا شده به مراتب کمتر پول برای تجاری خدمه تر شده بود اختصاص داده شده در بودجه فدرال درخواست. ناسا مقامات شناسایی این کمبود بودجه به عنوان یک علت عمده تاخیر برای این برنامه که در ابتدا پیش بینی خود را برای اولین بار crewed پرواز در سال 2015.

آن را نیز دشوار است برای گرفتن هر کس در همان صفحه حداقل در ابتدا. قابل توجه شکاف فرهنگی وجود داشته بین ناسا و بخش خصوصی که تمایل به رویکرد مشکلات در راه های مختلف Reisman گفت.

“رک و پوست کنده به وجود آمده بسیاری از عدم اعتماد متقابل و سوء ظن,” او گفت:. “و دشواری پل زدن شکاف که من فکر می کنم بود و چالش برانگیز ترین چیز است.”

اما فاصله بود حاصله در آنچه به نظر می رسد پایدار مد Reisman گفت. بسیاری از اعتباری که برای موفقیت و پیشرفت کلی که خدمه تجاری ساخته شده تا به امروز می رود به ناسا تجاری باری برنامه او اضافه شده است.

آن برنامه که اعلام شد در سال 2006 کمک گرفتن دو خصوصی رباتیک مجهز پیشه وری بالا و در حال اجرا است. SpaceX را باری اژدها و نورث روپ گرومن است ماکیان باری اولین بازدید ISS در سال 2010 و 2013 به ترتیب و هر دو خودرو به طور معمول بر روی مدار آزمایشگاه امروز.

تجاری و حمل و نقل “واقعا آسفالت راه” Reisman گفت. “من فکر می کنم اگر این برنامه با موفقیت انجام شد و ما نمی خواهد در اینجا آماده برای قرار دادن باب و داگ به فضا بر روی یک موشک SpaceX.”

و این موفقیت snowballed. SpaceX نیست تنها شرکت prepping برای پرواز فضانوردان ناسا; بوئینگ دارای مشابه تجاری خدمه معامله که هوافضا به انجام برسانند و با استفاده از آن CST-100 Starliner کپسول.

و خیلی بیشتر وجود دارد که در جهان از خصوصی انسان spaceflight. برای مثال هر دو Virgin Galactic و جف بزوس ” شرکت Blue Origin باید پرواز تست های متعدد ماموریت زیر مداری خود را با خدمه حمل وسایل نقلیه; هر دو می تواند شروع به پرواز پرداخت مشتریان به زودی.

Blue Origin نیز قصد دارد برای راه اندازی افراد به مدار و یا فراتر از آن و کلرادو بر اساس شرکت سیرا نوادا است crewed جاه طلبی های خود را برای Dream Chaser فضا هواپیما. و ما می تواند به زودی باید فضای تجاری ایستگاه های عملیاتی در مدار زمین اجرا شده توسط شرکت های مانند اصل فضا.

“زمان مناسب برای شرکت های خصوصی را به یک نقش فعال تر در انسان spaceflight,” Reisman گفت. “این واقعا یک تلاش گروهی است.”

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>