زیراب تلسکوپ اسکن آسمان از زیر

به حالت تعلیق در نزدیکی پایین از دریای مدیترانه خاموش فرانسه و ایتالیا 126 فوتبال به اندازه شیشه حوزه در حال حاضر با استفاده از اقیانوس خود را به عنوان یک ابزار برای جستجوی سیگنال از ماده تاریک ابرنواخترها و ستاره نوترونی برخورد. این برای اولین بار از بسیاری از جمله گلاب مستقر برای یک پروژه به نام مکعب کیلومتر Neutrino تلسکوپ یا KM3NeT.

هدف خود نوترينو هستند, ذرات بنیادی که هیچ بار الکتریکی و تقریبا بدون جرم است. “بر خلاف کیهانی اشعه نوترينو نیست منحرف توسط میدان مغناطیسی در فضای بین کهکشانی آنها را منحصر به فرد رسولان می گوید:” والتر زمستان neutrino اخترفیزیکدان در آلمانی الکترون Synchrotron (DESY) مرکز تحقیقات است که درگیر با KM3NeT. “آنها مکمل سایر منابع اطلاعاتی مانند تابش الکترومغناطیسی و گرانشی امواج.”

نوترينو می توانند از طریق بسیاری دیگر موضوع تنها با بخش کوچکی از تعامل این شبح مانند رفتار باعث می شود آنها را ایده آل برای نامزدهای نجوم است. KM3NeT تنظیم شده است نصب شود طول یک کیلومتر مکعب از آب به اندازه کافی برای 400,000 المپیک استخرهای شنا—تقسیم بیش از دو محل تبدیل اطراف آب به یک غول لنز. بیش از 6000 حوزه هر یک حاوی 31 آشکارسازهای بسیار حساس به نام photomultiplier لوله چسبیده به رشته لنگر به بستر دریا و محکم بسته نگه داشته و توسط شناور.

اعتبار: KM3NET

“شاید یک یا دو نوترينو در یک میلیون خواهد با تعامل کوارکها در داخل هسته یا هیدروژن یا اکسیژن” در آب می گوید این پروژه فیزیک و نرم افزار مدیر ششم Coyle از مارسی فیزیک ذرات ، “چون کیهانی نوترينو دارای انرژی بسیار بالا که نتیجه این فعل و انفعالات است که انتشار یک ذره زیر اتمی است که سفر بسیار سریع است.”

در واقع این سفر از طریق آب سریع تر از نور می تواند تولید یک اثر Coyle تشبیه به نوری معادل کنکورد جت سونیک بوم. محققان می توانند تعیین اصلی نوترينو انرژی و جهت با استفاده از ضعف نور منتشر شد—به اصطلاح Cherenkov radiation—برداشت زیراب سنسور.

در میان تعداد انگشت شماری از نجوم-متمرکز neutrino تلسکوپ در وجود “KM3NeT منحصر به فرد است به خصوص در رعایت جنوبی [نیمکره] آسمان با سابقه جهت و انرژی قطعنامه زوج با آن اندازه عظیم” زمستان می گوید.

فرانسه, سایت برنامه ریزی شده برای تکمیل در سال 2024 را تشخیص کم انرژی نوترينو زمانی ایجاد می شود که اشعه کیهانی ارتباط برقرار کردن با جو زمین. به عنوان آنها را از طریق این سیاره این ذرات ارائه یک x-ray-مانند آنچه در داخل است. ایتالیایی, سایت مجموعه برای 2026 خواهد شد تمرکز بر روی کیهانی نوترينو تولید شده در زمین شناسی مرگ و میر ناشی از ستاره های دوردست و یا در مناطق متراکم از برخورد ماده تاریک.

Intriguingly این تلسکوپ’ روشن ترین دیدگاه این است که به دنبال نزولی; زمین با این نسخهها کار به عنوان یک فیلتر برای جلوگیری از پس زمینه ذرات از اشعه کیهانی است که به طور مداوم بمباران جهان ما. نوترينو تنها شناخته شده ذرات از کسانی که اشعه است که آن را از طریق این سیاره است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>