Ultrasensitive سوخت گیری می تواند به بهبود وسیله نقلیه الکتریکی باتری

یک تیم از دانشمندان آمریکایی و آلمانی در حال توسعه آشکارسازهای است که می تواند به حذف برخی از رمز و راز و خطرات—از بزرگ با استفاده از باتری های لیتیوم یون به قدرت وسایل نقلیه و ذخیره انرژی های تجدید پذیر.

راه حل آنها را تکیه بر ultrasensitive جدید آشکارسازهای تخصصی magnetometers است که می تواند تولید یک تصویر از میدان مغناطیسی از یک باتری آشکار که آیا آنها نقص و نشان دادن دقیقا چه مقدار بار الکتریکی باقی مانده است.

این دانشمندان نور را در سن سوال در مورد باتری بزرگ. برخی از این اسرار را درنگ از اواخر قرن 18 زمانی که الساندرو ولتا جزئی ایتالیایی اشراف زاده و تازه کار, فیزیکدان, مونتاژ پشته بزرگی از مواد. متشکل از لایه های متناوب از مرطوب, مقوا, سکه های نقره ای و قطعات روی.

در نتیجه برای اولین بار الکتریکی ذخیره سازی باتری. در حال حاضر تحقیقات منتشر شده در هفته گذشته در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ممکن است کمک به کسب و کار و مصرف کنندگان جواب پرسش مهم است که می تواند بر بخت و اقبال خود را و شاید حتی زندگی خود را.

یکی از آنها می تواند: “من باید این خرید استفاده می شود اتومبیل الکتریکی?” یکی دیگر ممکن است: “آیا این برق هواپیما به اندازه کافی شارژ را برای من به شیکاگو؟”

“اتومبیل های برقی است که یک منطقه که در آن شما باید به باتری های خود را واقعا خوب است” توضیح داد Alexej Jerschow یک از نویسندگان این مطالعه و استاد شیمی دانشگاه نیویورک است. او یک متخصص در تشخیص باتری.

در دست افراد بی تجربه و مصرف کنندگان خودروهای برقی می تواند تولید برخی از گران شگفتی است. یکی از آنها به نام “overdischarging.”

بنزین خودرو را به سادگی متوقف کردن زمانی که آن را از گاز اجرا می شود. باتری در یک وسیله نقلیه الکتریکی نگه می دارد در حال اجرا در زیر سطح معینی از شارژ اما پس از آن می تواند شروع به خود تخریبی اگر راننده هشدار را نادیده می گیرد.

اما وجود دارد دستگاه های جدید ultrasensitive magnetometers که می تواند به توسعه یک تصویر نامرئی میدان مغناطیسی اطراف یک باتری. آن را می توانید مستقیم به باتری لیتیوم یون سازندگان به مناطقی که ممکن است نهان نقص و به رانندگان دقیق تری از نظر میزان شارژ است که در سمت چپ در باتری خود را.

اثرات به باتری در حال استفاده و یا در حالی که آنها تولید می همچنین معرفی “نقاط داغ” و یا نقص دیگر که می توانید آنها را غیر فعال کنید اما جدید magnetometers—که می تواند ردیابی تغییرات را به مناطق کوچک—می تواند نقطه آنها را قبل از بزرگتر علائم در مجموعه با توجه به Jerschow.

ارتباط از چند باتری به اندازه ماشین ها شروع به استفاده نیروگاه به فروشگاه انرژی خورشیدی و انرژی باد. که باعث کاهش نیاز به سوخت های فسیلی اما وجود داشته اند یک سری از های اخیر باتری لیتیوم یون آتش سوزی تجربه آب و برق در کره جنوبی و آریزونا که باعث خاموشی و مجروح اولین پاسخ دهندگان (Climatewireآذر. 29).

Jerschow گفت که به عنوان باتری های لیتیوم یون تبدیل شدن به سبک تر و قوی تر استفاده می کند و برای آنها ادامه خواهد داد به گسترش است. برای مثال الکتریکی کوچک-مجهز به هواپیما می تواند ظهور در پنج یا 10 سال. مانند باتری که ذخیره انرژی های تجدید پذیر, آنها ممکن است کمک به کاهش گازهای گلخانه ای اما بالقوه نقص در هواپیما باتری بیشتر خواهد شد نیاز به تست دقیق.

رویکرد مورد استفاده در حال حاضر در کارخانه باتری است به حذف برخی از باتری های آینده خط مونتاژ و آنها را از هم جدا. گاهی اوقات این روند می تواند به شما معرفی جدید معایب. چه Jerschow و دانشمندان همکار بودند به دنبال یک راه برای جلوگیری از این مرحله با یک فرایند است که کمتر تهاجمی و گران قیمت اما دقیق تر.

در ابتدا Jerschow فکر پاسخ ممکن است از زمینه های پزشکی که در آن MRI تبدیل به یک مشترک و روش های تشخیصی. آن استفاده می کند ترکیبی از یک آهنربای بزرگ فرکانس های رادیویی و یک کامپیوتر برای تولید تصاویر دقیق. آنها می توانند نشان ناهنجاری های مغز و ستون فقرات و دیگر ارگان های بدن. اما پس از آن او آموخته است که دانشمندان آلمانی در حال توسعه بودند کوچکتر و قوی تر سنسور است که می تواند تشخیص بسیار کوچکتر میدان مغناطیسی.

کار همراه با دیمیتری Budker یک رهبر جهانی در magnetometry تحقیقات از دانشگاه یوهانس گوتنبرگ و هلمهولتز موسسه ماینز آلمان Jerschow و دیگر دانشمندان توسعه مفهوم و همکاری در ساخت اولین نمونه وجود دارد.

آکادمی ملی علوم مطالعه نشان می دهد که در نتیجه این proof-of-اصل تظاهرات. در حال حاضر آنها برنامه ای برای شناسایی بازار برای دستگاه های جدید در باتری تولید کنندگان و EV کارخانه و همچنین در آب و برق و شاید برخی از فروشندگان خودرو استفاده می شود.

“ما می توانید ببینید که برخی از چیزهایی که من فکر نمی کنم کسی قادر به دیدن قبل از در سلول های باتری” توضیح Jerschow. او پیش بینی کرد که بازار در آینده نیز خواهد شد کمک به سهولت دور مشکل: خلاصی از تعداد زیادی از EV باتری.

انتظار می رود آنها را به گذشته در اتومبیل برای 10 سال; سپس آنها می تواند کمک به یک عمده بازیافت مشکل است. برخی از باتری خواهد شد برخی از زندگی باقی مانده و هنوز هم ممکن است مورد استفاده برای انرژی های دیگر ذخیره سازی شود. دیگران را حاوی مواد ارزشمند است که باید بازیافت و بیشتر مواد سمی که نباید ریخته شده در محل های دفن زباله.

یک دستگاه مورد نیاز خواهد بود به مرتب کردن آنها را.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>