U. N. رونمایی قوانین جدید برای حمل و نقل هوایی جبران کربن

سازمان ملل متحد هفته گذشته یک قدم دیگر به سمت کاهش آلودگی آب و هوا از حمل و نقل هوایی—حتی به عنوان صنعت هواپیمایی قرقره از اقتصادی خرید اینترنتی رمان coronavirus بیماری همه گیر.

در موضوع قوانین منتشر شد سهشنبه توسط سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری مستقل U. N. بدن وظیفه تنظیم این بخش است.

قوانین حاکم بر اجرای کربن جبران و کاهش طرح بین المللی حمل و نقل هوایی شناخته شده به عنوان CORSIA.

در حالی که این برای تلفن های موبایل پیچیده CORSIA است که به سادگی یک مکانیسم است که اجازه می دهد تا شرکت های هواپیمایی برای خرید کربن شیپور خاموشی. آن را با هدف کمک به صنعت هواپیمایی دیدار هدف از کربن خنثی رشد از سال 2020 به بعد و فاز آزمایشی این مجموعه به گذشته از سال 2021 به 2023.

اساسا جبران کربن گواهی که کمک به مردم و یا شرکت های کاهش انتشار کربن با حمایت از پروژه های است که به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در جای دیگر در جهان است. پروژه ها اغلب شامل کاشت درختان و جلوگیری از جنگل زدایی نصب پانل های خورشیدی و یا توزیع کننده-سوزاندن cookstoves.

تحت قوانین جدید شرکت های هواپیمایی را مجاز به خرید جبران کربن از چندین مورد تایید برنامه ها از جمله آمریکایی کربن رجیستری, استاندارد طلا و تایید استاندارد کربن برنامه.

در این تصویب برنامه های, پروژه ها تنها خواهد بود اگر خود را واجد شرایط کاهش تولید گازهای گلخانه ای رخ داده بین Jan. 1, 2016 و دسامبر. 31, 2020.

که در راستای اخیر تجزیه و تحلیل اکوسیستم های بازار که در بر داشت که کربن بازارهای خوبی قرار برای دیدار با تقاضا برای اعتبارات تولید شده بین سال 2016 و 2020.

گروه های زیست محیطی ستایش ICAO برای انتشار قوانین جدید با وجود گسترش COVID-19 ناشی از کروناویروس که مجبور شده است که سازمان ملل متحد برای لغو و یا تاخیر رویدادهای دیگر با تمرکز بر تغییر آب و هوا (Climatewire, مارس 12).

“در یک زمان استرس شدید برای صنعت [ICAO] دهکدهای ایستاده تعهد خود را برای دست و پنجه نرم کردن با بحران آب و حتی آن را به عنوان معاملات با فوری تراژدی COVID-19. که یک تظاهرات واقعی رهبری” آنی Petsonk بین المللی وکیل در محیطی صندوق دفاع در بیانیه ای گفت: جمعه.

“تصمیم شورای امنیت امروز می فرستد یک سیگنال است که هنگامی که ما رسیدن به طرف دیگر از روده-پانچ که COVID-19 ارائه شده است به خانواده ها و جوامع و تمام بخش سفر سازمان ملل به جلو حرکت خواهد کرد برای دیدار با چالش آب و هوا” او اضافه شده است.

براد Schallert معاون مدیر آب و هوا بین المللی همکاری در صندوق جهانی حیات وحش تکرار این احساسات است.

“در سراسر جهان ما شاهد فوری و بی سابقه ای اقدام به COVID-19 اضطراری است. امروز دولت در ICAO … نشانه های آنها را می توانید در ادامه به رسیدگی به بحران آب و در همان زمان او گفت:” در بیانیه روز جمعه.

هنوز Schallert گفت: شورا باید بیشتر محدود مقدار از اعتبارات تحت مکانیسم توسعه پاک که منجر به از سال 1997 پروتکل کیوتو و همچنان بزرگترین کربن افست برنامه در جهان است.

محیط زیست را مورد سوال اثربخشی مکانیسم توسعه پاک در پی 2016 گزارش توسط کمیسیون اروپا که تنها 7 درصد از جبران کربن در این برنامه منجر به کاهش تولید گازهای گلخانه ای است که نمی خواهد رخ داده در غیر این صورت (Climatewireسپتامبر. 10, 2019).

“این تصمیم دور از کامل است: این ICAO شورا باید مجموعه بالاتر نوار” Schallert گفت. “دولت می توانست بیشتر به شدت محدود مقدار از اعتبارات CDM یا رد این برنامه در دسترس نباشد.”

قوانین جدید آمده به عنوان صنعت هواپیمایی همچنان به دیدن آن تعداد مسافر و سهام شاقول میان تلاش برای جلوگیری از گسترش COVID-19 ناشی از کوروناویروس.

سهام عمده ایالات متحده هواپیمایی سقوط هفته گذشته رئیس جمهور بعد از مغلوب ساختن پیشی جستن ممنوع مسافرت هوایی برای خارجی ها از بسیاری از اروپا به ایالات متحده برای 30 روز.

اما آنها اندکی سربازان ارتش آمریکا به کاخ سفید و کنگره آمریکا نقل مکان کرد و به ارائه کمک های اقتصادی به آمار صنایع. وزیر خزانه داری استیون Mnuchin نیز نشان داد که کمک به صنعت هواپیمایی همچنان یک اولویت برای دولت است.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de