دو ماهواره ها ممکن است برخورد امروز انفجار Catastrophically

فولاد شهر

وجود دارد یک فرصت مناسب و معقول است که دو ماهواره ها سقوط خواهد کرد به هر یک از دیگر به عنوان آنها در مدار زمین امروز.

دو ماهواره, هر دو در حال حاضر غیر فعال کرده و یک-در-1,000 شانس بازه سی ان ان گزارش که احتمال بسیار بالاتر از آژانس های فضایی در نظر امن است. اگر برخورد رفتن به اتفاق می افتد, آن را رخ می دهد درست در 6:40 PM EST زمانی که مسیرهای ماهواره های همگرا — حق بیش از پیتسبورگ ،

واکنش زنجیره ای

خود را در آن تخریب دو دهه-ماهواره های قدیمی که از مدتها پیش متوقف مفید نیست یک معامله بزرگ است. اما اگر آنها سقوط آنها را پر کنید در حال حاضر-شلوغ آسمان با خطرناک باقی مانده است.

“نگرانی این است که ما شروع به دیدن یک واکنش زنجیره ای که در آن همه ماهواره ها کشتن هر یک دیگر با گلوله و فضای غیر قابل استفاده می شود,” ستاره شناس جاناتان مک داول از دانشگاه هاروارد-اسمیتسونیان مرکز اخترفیزیک گفته سی ان ان.

مخاطره آمیز مانور

این دو ماهواره در حال انتظار برای عبور از هر نقطه در 13 به 87 متر از یکدیگر بسیار نزدیک در یک فصل در مقیاس. شانس برخورد هستند افزایش یافته است توسط این واقعیت است که ماهواره های بزرگتر از میانگین در هر سی ان ان.

“آن را به عنوان بعید است به عنوان آن معمولا این است که” مک داول گفته سی ان ان. “ما شروع به گرفتن نگران هنگامی که آن را یکی از 10 ، 000 بنابراین یکی 1,000 غیر معمول است و آن را در واقع ممکن است بسیاری از این بدتر شود.”

ادامه مطلب: دو مرده ماهواره ها ممکن است برخورد بالاتر از امروز با ما [ایسنا]

بیشتر در برخورد: SpaceX نمی خواهد حرکت های ماهواره ای خود را برای جلوگیری از برخورد ESA می گوید:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im