دو نامرئی ستاره در حال خم شدن فضا-زمان در کهکشان راه شیری

در تابستان سال 2016 ستاره شناسان به تماشای یک ستاره از 2500 سال نوری در صورت فلکی ماکیان فلش به زندگی به عنوان اگر آماده به منفجر شدن در یک آتشین ابرنواختر. روز بعد اما ستاره dimmed به حالت عادی بازگشت دوباره — بدون سر و صدا بدون kaboom. ظرف چند هفته عجیب و غریب چرخه تکرار خود: ستاره به طور ناگهانی روشن و سپس کاهش نیافته دوباره در عرض یک روز. بیش از سال بعد چرخه رخ داده است دوباره و دوباره تکرار پنج بار در 500 روز.

“این بسیار غیر معمول رفتار” Łukasz Wyrzykowski یک ستاره شناس که به مطالعه عجیب و غریب ستاره در رصدخانه دانشگاه ورشو لهستان در بیانیه ای گفت. “به سختی هر نوع ابرنواختر یا ستاره ای دیگر می کند.”

مرتبط با: حماسه 9 اکتشافات فضایی شما احتمالا از دست رفته در سال 2019

در حال حاضر با توجه به مطالعه منتشر شده Jan. 21 در مجله نجوم و اخترفیزیکمعلوم است که عجیب و غریب ستاره, نام Gaia16aye نبود انجام نمی دهد هر چیزی خارج از عادی. همه در همه ، بلکه نویسندگان این مطالعه نوشت: به نظر می رسد که مجموعه ای از meddlesome دودویی ستاره (دو ستاره که در مدار اطراف یک مرکز گرانشی) است و خمیدگی فضا-زمان در مقابل Gaia16aye به طور موثر ایجاد زمینه کیهانی عینک ذره. این لنز تقویت ستاره نور در هر زمان از آن می گذرد ، و کسانی که ستاره شد به طور موثر نامرئی از زمین است.

این ستارگان ذره اثر آن اشیاء به نظر می رسد به خم شدن فضا-زمان در اطراف آنها شناخته شده است به عنوان عدسی گرانشی و پیش بینی شده بود توسط آلبرت انیشتین نظریه عمومی نسبیت. دانشمندان پس از استفاده از این پدیده به یک نگاه دقیق تر در برخی از قدیمی ترین ستاره هاکهکشانها و اشیاء در جهان, اما این اثر همچنین می توانید نشان می دهد خواص بسیار نزدیک دیمر اشیاء.

برای مثال دوتایی جفت که خراب با Gaia16aye. در حالی که این دو به نظر می رسد کاملا نامرئی به ما قدرت و فرکانس خود عدسی گرانشی اجازه محققان به عقب کار و تعیین “اساسا همه چیز” در مورد آنها مطالعه همکاری نویسنده Przemek Mróz یک محقق فوق دکترا در موسسه فناوری کالیفرنیا گفت: در این بیانیه است.

این تیم به این نتیجه رسیدند که به منظور تولید مکرر daylong روشن از Gaia16aye دوتایی جفت باید ایجاد نمی کند اما جیب های متعدد از بزرگنمایی (همچنین به عنوان شناخته شده گرانشی microlensing). این بدان معناست که این ستاره ها به احتمال زیاد یک جفت از کوتوله های قرمز تقریبا 0.57 و 0.36 برابر جرم زمین را از خورشید جدا شده در مورد دو بار در زمین-خورشید فاصله نویسندگان این مطالعه یافت.

اگر microlensing حوادث مثل این یکی می تواند آشکار نامرئی ستاره چنین اتفاقات نیز ممکن است قادر به کشف نادرتر بیشتر اسرار کیهانی پدیده. امیدوارم محققان گفتند که عبارتند از سیاه چاله ها که به طور معمول قابل تشخیص تنها زمانی که آنها در حال scarfing ماده در این نزدیکی هست و آروغ زدن تا جت گازدار نور است. کهکشان راه شیری می تواند لود شده با میلیون ها نفر از سیاه چاله ها بیش از حد به دور از هر گونه نزدیکی ستاره برای قرار دادن در چنین نشان می دهد نور محققان گفتند و عدسی گرانشی می تواند کلیدی برای پیدا کردن آنها. اگر نامرئی سیاه چاله ایجاد یک عدسی گرانشی که تحریف نور در پشت آن ستاره شناسان می توانید کارهای عقب افتاده را به فاش کردن آن ماهیت واقعی.

در اصل منتشر شده در Live علم.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de